Економічні механізми декарбонізації транспортної галузі

Інститут відновлюваної енергетики НАН України

Енергетичною стратегією України передбачено збільшення частки «зеленої» енергії до 25 в енергетичному балансі країни. Національна транспортна стратегія матиме суттєвий вплив на паливо та енергозабезпечення, в першу чергу, автотранспорту. За результатами моделювання видається можливим, о суттєво зросте попит на біопаливо та на електричну енергію завдяки широкому використанню електромобілів. Використовуючи вже існуючий досвід вропи та світу, ми вже сьогодні маємо можливість перейти до побудови енергетичних систем та систем надання транспортних послуг на принципах діджіталізаціі, децентралізації і найголовніше – декарбонізації. Однак, для такого переходу необхідно мати чіткий фокус на створенні «зеленого» ВВП як загальнонаціональної мети.

відновлювані джерела енергій електромобілі, зелений водень, декарбонізація, decarbonisation, renewable energy, electric cars, green hydrogen

Кудря, Т. С. Економічні механізми декарбонізації транспортної галузі / Т. С. Кудря // Відновлювана енергетика та енергоефективність у XXI столітті: матеріали XXI міжнародної науково-практичної конференції, [Київ], 14-15 травня 2020 р. / Інститут відновлюваної енергетики НАНУ. – Київ, 2020. – С. 188-194.