Автори

Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут"

Створення архітектурної концепції та методів проектування мережевих процесорів з інтелектуальною обробкою даних Об'єкт дослідження: паралельні обчислювальні системи (ОС) для обробки потоків даних. Мета дослідження: математичні моделі алгоритмів обробки потоків даних і методи їх відображення в ОС мережевих комп′ютерів з реалізацією на основі програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС). Методи дослідження: теорія графів, теорія множин, теорія алгоритмів, методи комбінаторної оптимізації, імітаційне моделювання на комп'ютері. Обґрунтована методологія створення методів синтезу конвеєрних ОС через відображення просторового графу синхронних потоків даних (ГСПД) у структуру ОС та її розклад. Розроблені методи забезпечують при заданому періоді виконання алгоритму мінімізацію тривалості тактового інтервалу, кількості процесорних елементів, їх регістрів, мультиплексорів, міжз'єднань, об'єму пам'яті а також енергоспоживання. Методи синтезу конвейерних ОС для програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС) мають малу трудомісткість і дають структурне рішення ОС, яке описане мовою VHDL. Методи перевірені при проектуванні ОС для цифрової обробки сигналів і вирішення задач лінійної алгебри, реалізовані в ПЛІС. Розроблено ряд вірту-альних обчислювальних модулів мережевого процесора, таких як контролер локальної мережі Ethernet, декодер Ріда-Соломона, розпакувальник файлів у форматі GZIP. Розроблено ядро мікроконтролера і8051, яке має підвищену швидкодію до 100 млн. команд за сек. Розроблено і випробувано експери-ментальний зразок мережевого комп′ютера на основі ПЛІС Xilinx Virtex-4. Для наукових працівників, аспірантів, інженерів у галузі проектування спеціалізованих апаратних засобів обчислювальної техніки.

граф потоків даних, ПЛІС, VHDL, відображення алгоритму, мережевий процесор, розклад

Створення архітектурної концепції та методів структурного проектування мережевих процесорів з інтелектуальною обробкою пакетів даних : звіт про НДР (заключ.) / НТУУ "КПІ" ; кер. роб. В. П. Сімоненко. - К., 2011. - 323 л. + CD-ROM. - Д/б №2203-ф