Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

Методами математичного моделювання досліджено зміни величин і характеру електромагнітних віброзбуджуючих сил, які виникають при появі кутового ексцентриситету ротора асинхронного двигуна. Досліджено допустимі діапазони величин кутового ексцентриситету, при яких можлива подальша експлуатація машин без обмежень. Показано, що для забезпечення процесу вібраційної діагностики кутового ексцентриситету потрібно використання двох датчиків, які розташовані на протилежних торцях осердя статора двигуна в одній площині.

асинхронний двигун, діагностика, ексцентриситет, спектр, вібрація, електростанція, induction motor, diagnostics, eccentricity, spectrum, vibration, power station, асинхронный двигатель, диагностика, эксцентриситет, вибрация, электростанция

Васьковський, Ю. М. Діагностика кутового ексцентриситету ротора асинхронних двигунів на основі аналізу віброзбуджуючих сил / Ю. М. Васьковський, О. А. Гераскін, Н. В. Беленок // Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Електричні машини та електромеханічне перетворення енергії. – Харків : НТУ «ХПІ», 2016. – № 11 (1183). – С. 30–35. – Бібліогр.: 10 назв.

Зібрання