Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute

У роботі досліджено результати тестування за методикою Гілфорда на професійну придатність 800 військовослужбовців за допомогою відомих моделей IRT. Застосовано модель Раша, а також 1-PL, 2-PL та 3-PL моделі. Для комп’ютерного оброблення застосовано мову R, а саме, пакет ltm. Розраховано латентні параметри як респондентів, так і відповідних індикаторів (запитань тесту). Виявлено суттєві порушення адекватності побудованих моделей результатам тестування. Проаналізовано можливі причини таких невідповідностей, головною з яких є порушення об’єктивності умов проведення тестування.

тест Гілфорда, соціальний інтелект, IRT, модель Раша, PL моделі, латентні параметри, Guilford test, social intelligence, Rasch model, PL models, latent parameters

Диховичний, О. О. Використання математичних моделей для аналізу результатів психологічного тесту Гілфорда / О. О. Диховичний, Н. В. Круглова, І. О. Москальов // Mathematics in Modern Technical University. – 2018. – Vol. 2018, No 1. – P. 75–89.