Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute

Пiд час обчислення границь числових послiдовностей та розв’язаннi iнших задач елементарної та вищої математики виникає проблема обчислення сум та добуткiв скiнченної кiлькостi чисел. У статтi розглянуто деякi елементарнi методи перетворень таких сум та добуткiв, зокрема: зведення до арифметичної або геометричної прогресiї, метод математичної iндукцiї, метод скорочення промiжних доданкiв або спiвмножникiв, згортання добуткiв, зведення до вже вiдомих сум та добуткiв.

скiнченна сума, скiнченний добуток, границя числової послiдовностi, математична iндукцiя, рекурентне спiввiдношення, finite sum, finite product, limit of numerical sequence, mathematical induction,recurrent relation

Бiлий, В. Знаходження скiнченних сум, добуткiвта границь деяких числових послiдовностей.Ч. 1. Застосування методiв елементарної математики та основних понять теорiї границь числових послiдовностей / Бiлий В. О., Бiлий О. Г. // Mathematics in Modern Technical University. – 2019. – Vol. 2019, No 2. – P. 61–74.