Монографії (ХТКМ)

Постійне посилання зібрання

У зібранні розміщено монографії, авторами яких є науково-педагогічні працівники кафедри.

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • ДокументВідкритий доступ
    Композит на основі систем сополімер – червоний шлам
    (2023) Мельник, Любов Іванівна
    Метою даної роботи була розробка композиційного матеріалу з полімерним зв’язуючим при підвищеній концентрації техногенної сировини – червоного шламу як наповнювача. Досліджено вплив введення наповнювача – червоного шламу в великих концентраціях до водних дисперсій сополімерів; досліджені міцністні характеристики отриманих композитних матеріалів; розглянуто можливість збільшення обсягів утилізації відходів виробництва глинозему – червоного шламу шляхом використання як наповнювача для виготовлення композиційного матеріалу; визначено склад композитів з різновидами сополімерів та показано особливості порової структури матеріалу як фактору формування його фізико-механічних та експлуатаційних властивостей. Актуальність досліджень полягає у представленні комплексного вирішення питання розширення асортименту полімерних композитів та ресурсозбереження, екологічність сировини. Аналітичне дослідження літературних матеріалів, дозволило детально дослідити властивості та методи отримання зразків композицій, для кращого розуміння полімерних матеріалів, які брали участь у дослідженні
  • ДокументВідкритий доступ
    Полімерний композит з використанням природного цеоліту
    (Institute of Public Administration Affairs, 2024) Мельник, Любов Іванівна
    The aim of the work was to study the features of the practical use of by-products of the extraction of volcanic rocks in Transcarpathia as fillers for polymer composites using aqueous dispersion of polymer varieties as a binder. The peculiarities of using zeolite as fillers when varying its concentration in the range of 65-90 wt. % for the production of polymer composite materials. As a matrix, aqueous dispersions of styrene-acrylate copolymer Latex DC640, styrene-butadiene Latex 2012 and acrylic Polycril 590 were used. The formation of the structure of composites with zeolite is related to the features of its interaction with the binder. This is manifested in the differences in the pore structure of the composites when the concentration of the filler and the type of binder change, which is confirmed by the revealed patterns of changes in the water absorption and density indicators. Conclusions have been made about the effectiveness of using zeolite as a factor for regulating the properties of the composite.
    Моделирование экструзии и экструдеров при переработке полимеров. Часть 2
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2016) Кузяев, И. М.; Свидерский, В. А.; Петухов, А. Д.
    Моделирование экструзии и экструдеров при переработке полимеров. Часть 1