Навчально-методичні матеріали (ЛВ)

Постійне посилання зібрання

У зібранні розміщено підручники, навчальні посібники, практикуми, матеріали до курсів лекцій, програми дисциплін, авторами або укладачами яких є науково-педагогічні працівники кафедри.

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • ДокументВідкритий доступ
    Виробництво виливків із сталей. Лабораторний практикум
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Ямшинський, Михайло Михайлович; Лук’яненко, Іван Віталійович; Кивгило, Богдан Володимирович; Биба, Євген Георгійович
    У навчальному посібнику наведено інструктивно-методичні матеріали до виконання лабораторних робіт з освітнього компоненту «Виробництво виливків із сталей», що спрямовані на вивчення здобувачами технологічних процесів виготовлення сталевих виливків та дослідження їх ливарних та механічних властивостей, а також особливості процесів виготовлення ливарних форм. У лабораторних роботах основний акцент зроблено на розвиток навичок самостійної роботи здобувачів, значна частина якої виконується на рівні навчання через дослідження. Навчальний посібник призначено для здобувачів Навчально-наукового інституту матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона, КПІ ім. Ігоря Сікорського та може бути рекомендовано для закладів вищої освіти України з викладанням спеціальності 136 Металургія.
    Теоретичні основи ливарних процесів
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Лютий, Ростислав Володимирович; Ямшинський, Михайло Михайлович; Кочешков, Анатолій Сергійович
    У підручнику викладено важливі для теорії та практики ливарного виробництва фізичні, хімічні, гідравлічні та теплові закономірності, знання яких забезпечує можливість ефективно керувати процесами виготовлення литих деталей та забезпечувати їх високу якість. Приділено увагу процесам плавлення, розливання рідких металів, їх кристалізації та охолодженню деталей у ливарних формах. Наведено великий обсяг теоретичної та довідкової інформації, теоретичні та емпіричні формули, викладено основи керування різноманітними ливарними процесами. Для забезпечення зв’язку між теоретичними знаннями та їх практичним використанням запропоновано приклади вирішення типових технологічних завдань та завдання для самостійного розв’язання. Для здобувачів вищої освіти, які навчаються за спеціальністю 136 «Металургія».
    Сталеве литво: лабораторний практикум
    Навчальний посібник містить описи лабораторних робіт з освітнього компоненту «Сталеве литво», що спрямовані на вивчення здобувачами технологічних процесів виготовлення високолегованих сталевих виливків та дослідження їх ливарних, механічних та спеціальних властивостей, а також особливості процесів виготовлення ливарних форм. До кожної лабораторної роботи входя ть наступні розділи: загальні відомості; устаткування, інструменти та матеріали; послідовність виконання роботи; аналіз отриманих результатів та висновки; контрольні питання для підготовки до роботи; оформлення звіту; список рекомендованої літератури. У лабораторних роботах основний акцент зроблено на розвиток навичок самостійної роботи студентів, значна частина якої виконується на рівні навчання через дослідження. Навчальний посібник призначено для здобувачів Навчально-наукового інституту матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона, КПІ ім. Ігоря Сікорського та може бути рекомендовано для закладів вищої освіти України з викладанням спеціальності 136 «Металургія».
  • ДокументВідкритий доступ
    Історія литва у Київському політехнічному: Кафедрі ливарного виробництва НТУУ «КПІ» 90 років
    (НТУУ «КПІ», 2015) Косячков, Вячеслав Олександрович; Гнатуш, Віталій Аполонович; Лютий, Ростислав Володимирович; Кочешков, Анатолій Сергійович
  • ДокументВідкритий доступ