Навчально-методичні матеріали (ЕІ)

Постійне посилання зібрання

У зібранні розміщено підручники, навчальні посібники, практикуми, матеріали до курсів лекцій, програми дисциплін, авторами або укладачами яких є науково-педагогічні працівники кафедри.

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 66
  • ДокументВідкритий доступ
    Цифрова схемотехніка. Лабораторний практикум
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Порєва, Ганна Сергіївна; Голубєва, Ірина Петрівна; Казміренко, Віктор Анатолійович
    У посібнику наведено вказівки до виконання лабораторних робіт за кредитним модулем Схемотехніка. Частина 2. Цифрова схемотехніка. До кожної роботи наведено короткі теоретичні відомості, опис досліджуваного макета, завдання до виконання та контрольні питання. Розглянуто електронні ключі, комбінаційні елементи та пристрої, тригери, лічильники, аналогово-цифрові та цифро-аналогові перетворювачі, а також регенеративні імпульсні пристрої. Призначений для здобувачів ступеня бакалавра за спеціальністю 176 Мікро- та наносистемна техніка. Буде також корисним здобувачам ступеня бакалавра за спеціальностями з галузі знань 17 Електроніка, автоматизація та електронні комунікації.
  • ДокументВідкритий доступ
    Електронні медичні системи для діагностики та лікування. Комп’ютерний практикум
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Іванушкіна, Н. Г.; Іванько, К. О.; Карплюк, Є. С.; Шуляк, О. П.
    Навчальний посібник призначений для здобувачів ступеня магістра за освітньо-науковою програмою «Електронні мікро- і наносистеми та технології» спеціальності 176 Мікро-та наносистемна техніка для методичного забезпечення лабораторного практимуму «Електронні медичні системи для діагностики та лікування». В посібнику викладено теоретичні відомості та завдання до практичних робіт, присвячених розробці біомедичних електронних систем для лікування, реабілітації та життєзабезпечення, накопичення досвіду їх використання в практичній діяльності та набуття навичок їх проектування, наладки та експлуатації. Комп’ютерний практикум складається з 5 практичних робіт.
  • ДокументВідкритий доступ
    Фізика електронних процесів. Лабораторний практикум
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Саурова, Т. А.
    Однією з задач з підготовки фахівців з галузі знань «17 - Електроніка, автоматизація та електронні комунікації» є набуття навичок досліджень. Лабораторний практикум формує у студентів здатність до моделювання фізичних процесів, використання фізичних моделей досліджуваних явищ та об’єктів, організації проведення експериментальних досліджень, ідентифікації параметрів моделей. Лабораторні заняття з «Фізики електронних процесів» формують фахові компетентності: здатність використовувати математичні принципи і методи для проектування та застосування мікро- та наносистемної техніки; здатність ідентифікувати, класифікувати, оцінювати і описувати процеси у мікро- та наносистемній техніці за допомогою побудови і аналізу їх фізичних і математичних моделей.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вступ до техніки вимірювань. Практикум
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Саурова, Тетяна Асадівна; Семеновська, Олена Володимирівна
    Навчальний посібник призначений для здобувачів ступеня бакалавра за освітньою програмою «Електронні мікро- і наносистеми та технології» спеціальності 153 Мікро- та наносистемна техніка. У посібнику викладено інформацію щодо основи теорії вимірювань; походження, методів розрахунку та методів зменшення похибок вимірювання; методів опрацювання результатів вимірювань; принципів побудови вимірювачів. Приділено увагу таким важливим задачам як розрахунок інструментальних, методичних, випадкових похибок та похибок опосередкованих вимірювань, наведено приклади опрацювання результатів прямих вимірювань, вимірювальні перетворення при квантуванні за інтенсивністю і в часі, розглянуто структурні схеми аналогового та цифрового вольтметрів. Буде також корисним для самостійної роботи студентів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Аналогова схемотехніка аналіз та проектування базових аналогових схем. Практикум
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Голубєва, Ірина Петрівна; Порєва, Ганна Сергіївна; Карплюк, Євгеній Сергійович
    Практикум призначений для здобувачів ступеня бакалавра за освітньою програмою «Електронні мікро- і наносистеми та технології» спеціальності 176 Мікро- та наносистемна техніка. У посібнику детально розглянуто задачі аналізу та проектування найпростіших ланок аналогової схемотехніки. Наведено приклади проектування одно- та двокаскадних лінійних підсилювачів на біполярних та польових транзисторах, а також функціональних ланок на операційних підсилювачах. запропоновано методики проектування кіл зміщення, розділювальних ланок, фільтрів. Розглянуто задачі проектування ланок зворотнього зв’язку. Наведені приклади призначені для розв’язання ручним способом і формування розуміння принципів дії базових схем та прийомів їх аналізу, що є передумовою переходу до машинних методик проектування. Навчальний посібник спрямований на допомогу у підготовці до практичних занять з аналогової схемотехніки студентами спеціальності 176 Мікро- та наносистемна техніка.
  • ДокументВідкритий доступ
    Прикладна біофізика. Біоелектричні процеси. Конспект лекцій
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Іванушкіна, Наталія Георгіївна; Іванько, Катерина Олегівна; Прокопенко, Юрій Васильович
    Навчальний посібник призначений для вивчення дисциплін «Прикладна біофізика» та «Біоелектричні процеси» здобувачами ступеня бакалавра за освітньою програмою «Електронні мікро- і наносистеми та технології» спеціальності 153 Мікро- та наносистемна техніка. У посібнику викладено теоретичні відомості та завдання для отримання студентами практичних навичок дослідження біоелектричних процесів, що виникають під час функціонування клітин та біологічних систем в цілому.
  • ДокументВідкритий доступ
    Прикладна біофізика. Біоелектричні процеси. Лабораторний практикум
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Іванушкіна, Наталія Георгіївна; Іванько, Катерина Олегівна; Прокопенко, Юрій Васильович; Шпотак, Михайло Олександрович
    Навчальний посібник призначений для вивчення дисциплін «Прикладна біофізика» та «Біоелектричні процеси» здобувачами ступеня бакалавра за освітньою програмою «Електронні мікро- і наносистеми та технології» спеціальності 153 Мікро- та наносистемна техніка. У посібнику викладено теоретичні відомості та завдання для отримання студентами практичних навичок дослідження біоелектричних процесів, що виникають під час функціонування клітин та біологічних систем в цілому.
  • ДокументВідкритий доступ
    Біоелектронні мікро- та наносистеми. Конспект лекцій
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Іванушкіна, Наталія Георгіївна; Іванько, Катерина Олегівна
    Навчальний посібник призначений для вивчення навчальної дисципліни «Біоелектронні мікро- та наносистеми» здобувачами ступеня магістра за освітньою програмою «Електронні мікро- і наносистеми та технології» спеціальності 153 Мікро- та наносистемна техніка. Викладено теоретичні відомості для вивчення студентами принципів організації мікро- та наносистем на основі компонентів живої природи. Приділено увагу методам об’єднання в мікро- та наносистемах компонентів живої та неживої природи з метою розробки діагностичних систем, створенню біомедичних нанороботів для доставки ліків, а також вдосконаленню наноматеріалів. Студенти знайомляться з основами технологій «Лабораторія на чіпі», а також з принципами побудови систем з багатоелектродними матрицями для електрофізіологічних досліджень біологічних тканин та клітин.
  • ДокументВідкритий доступ
    Виконання та оформлення кваліфікаційних робіт рівня «бакалавр» та «магістр»
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Попов, Антон Олександрович; Порєва, Ганна Сергіївна
    Об’єктом розгляду є проведення випускної атестації студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського. Предмет роботи – порядок оформлення кваліфікаційних робіт бакалавра та магістра, подання їх на розгляд кафедри, а також організація захисту кваліфікаційних робіт на кафедрі електронної інженерії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» [1,2]. Метою роботи є допомога у написанні кваліфікаційних робіт студентам шляхом зведення в один документ рекомендацій та вимог, які стануть у нагоді студентам кафедри під час підготовки, написання та захисту кваліфікаційних робіт, а також надання прикладу оформлення пояснювальної записки. У першому розділі наведені загальні положення щодо підготовки кваліфікаційних робіт. У розділах 2-4 конкретизовано вимоги нормативних документів до оформлення кваліфікаційних робіт, ілюстрацій, таблиць, формул, переліку посилань та схем. П’ятий розділ містить порядок допуску кваліфікаційних робіт до захисту. Вказівки виконані згідно вимог нормативних документів КПІ ім. Ігоря Сікорського та чинних державних стандартів - згідно з ДСТУ 3008:2015 «Інформація та документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура та правила оформлювання» [3]. Рекомендовано використання посібника студентами кафедри електронної інженерії.
  • ДокументВідкритий доступ
    Теорія сигналів. Розрахунково‐графічна робота
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Попов, Антон Олександрович; Іванько, Катерина Олегівна; Порєва, Ганна Сергіївна; Карплюк, Євгеній Сергійович
    Навчальний посібник присвячено допомозі здобувачам освіти ступеня “бакалавр” спеціальності 176 «Мікро- та наносистемна техніка» під час виконання розрахунково-графічної роботи з навчальної дисципліни «Теорія сигналів». Викладені завдання кожного розділу на теми: лінійні системи, спектральний аналіз, кореляційний аналіз, фільтрація, а також теоретичні відомості. Також наведені вимоги до оформлення роботи.
  • ДокументВідкритий доступ
    Теорія електронних кіл. Електричний резонанс
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського,, 2020) Витязь, Олег Олексійович
    Послідовний та паралельний коливальні контури відносяться до систем другого порядку, електричні властивості яких описуються диференціальним рівнянням другого порядку або системою із двох диференціальних рівнянь першого порядку. Такі системи є об’єктом дослідження теорії електронних кіл. У навчальному посібнику досліджені електричні процеси у послідовному коливальному контурі у частотній та часовій областях у стаціонарному та перехідному станах, відповідно. Визначені та досліджені перехідні та частотні характеристики, отримані аналітичні співвідношення, на основі яких можна оптимізувати номінали компонентів коливального контуру виходячи з вимог до опору навантаження та добротності.
  • ДокументВідкритий доступ
    Теорія електронних кіл. Резистивні схеми
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського., 2021) Витязь, Олег Олексійович; Саурова, Тетяна Асадівна; Тимофєєв, Володимир Іванович
    Наведений у навчальному посібнику матеріал систематизований за вісьмома темами у відповідності до тематичного поділу теоретичної частини даного модулю дисципліни. Наводиться стислий опис методів аналізу резистивних схем, що викладаються у теоретичній частині дисципліни. Звертається увага на особливості використання формул та алгоритмів, на можливі складнощі, що виникають під час виконання практичних завдань. Необхідний довідниковий матеріал систематизовано в таблицях, наведених в заключній частині навчального посібника (Додаток Б).
  • ДокументВідкритий доступ
    Виконання та оформлення кваліфікаційних робіт рівня «бакалавр» та «магістр»
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019) Попов, Антон Олександрович; Порєва, Ганна Сергіївна
  • ДокументВідкритий доступ
    Теорія сигналів. Лабораторний практикум
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Попов, Антон Олександрович; Іванько, Катерина Олегівна; Порєва, Ганна Сергіївна
  • ДокументВідкритий доступ
    Прикладна біофізика. Вибрані розділи. Частина 1
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Ніколов, Микола Олександрович
  • ДокументВідкритий доступ
    Аналіз та розпізнавання біомедичних сигналів методами штучного інтелекту. Лабораторний практикум
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Іванько, Катерина Олегівна; Попов, Антон Олександрович
  • ДокументВідкритий доступ
    Laboratory practice of discipline «Registration and processing of biosignals and medical images»
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2022) Popov, A.; Ivanko, K.; Porieva, A.
  • ДокументВідкритий доступ
    Мікрохвильова техніка. Електронні кола надвисоких частот
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021-06-24) Тимофєєв, Володимир Іванович; Семеновська, Олена Володимирівна
  • ДокументВідкритий доступ
    Теорія сигналів у мікро- та наносистемній техніці. Практикум
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Попов, Антон Олександрович
    Навчальний посібник призначено аспірантам з практикуму навчальної дисципліни «Теорія сигналів у мікро- та наносистемній техніці». Викладені завдання з практичних робіт. Посібник призначений для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 153 "Мікро та наносистемна техніка". Може бути корисним під час виконання практичних робіт на теми: види сигналів в мікро- та наносистемах, задачі обробки та аналізу сигналів в мікро- та наносистемах.
  • ДокументВідкритий доступ
    Біомедичні електронні системи. Конспект лекцій
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Іванушкіна, Наталія Георгіївна; Іванько, Катерина Олегівна; Попов, Антон Олександрович; Карплюк, Євгеній Сергійович; Шуляк, Олександр Петрович