Статті (БМК)

Постійне посилання зібрання

У зібранні розміщено матеріали, що опубліковані або готуються до публікації в наукових журналах та збірниках.

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 37
  • ДокументВідкритий доступ
    Проблеми автоматизації аналізу перфузії за даними динамічно-сприйнятливої контрастної магнітно-резонансної томографії
    (Видавнича група «Наукові перспективи», 2024) Алхімова, Світлана Миколаївна; Дюмін, Олексій Дмитрович
    Перфузійні томографічні дослідження такі, як динамічно-сприйнятлива контрастна магнітно-резонансна томографія, є корисним інструментом для оцінки регіонального кровотоку. Аналіз даних такого неінвазивного дослідження дозволяє поліпшити діагностику пацієнтів з онкологічними та цереброваскулярними захворюваннями. Розвиток програмування та обчислювальної техніки вплинув на процес автоматизації аналізу перфузії за даними динамічно-сприйнятливої контрастної магнітно-резонансної томографії. Наразі для отримання перфузійних характеристик використовують як традиційний метод деконволюції, так і відносно нові методи з використанням нейронних мереж. Обидва підходи мають низку проблем, пов’язаних з автоматизацією як всього процесу отримання перфузійних характеристик, так і окремих його етапів. Вирішення цих проблем вимагає стандартизація оптимальної методології, що допоможе в узгодженому отриманні та інтерпретації даних динамічно-сприйнятливої контрастної магнітно-резонансна томографії. У цьому дослідженні проведений детальний аналіз сучасних підходів проведення аналізу перфузії за даними динамічно-сприйнятливої контрастної магнітно-резонансної томографії, виявлені найновіші тенденції щодо покращення результатів розрахунків перфузійних характеристик, а також визначені переваги та недоліки кожного з розглянутих підходів з метою систематизації та визначення плюсів і мінусів кожного з них. Крім того в статті наведені ключові формули та визначення. За результатами проведеного аналізу формалізовані етапи роботи із даними динамічно-сприйнятливої контрастної магнітно-резонансної томографії при проектуванні програмно-алгоритмічних рішень отримання перфузійних характеристик.
  • ДокументВідкритий доступ
    Мультимодальна візуалізація даних перфузійних досліджень з використанням гліфів
    (2024) Алхімова, Світлана Миколаївна; Озеров, Максим Євгенійович
    В останні роки перфузійні комп’ютерні та магнітно-резонансні томографічні дослідження широко використовуються для діагностики цереброваскулярних захворювань та дослідження ангіогенезу різних пухлин. З аспекту візуалізації даних перфузійних томографічних досліджень потенційно привабливими є підходи, що можуть забезпечити відображення даних кількох перфузійних характеристик одночасно. Це дозволить зменшити витрати часу на аналіз та покращить інтерпретацію отриманих результатів. Наведений аналіз сучасних підходів до візуалізації результатів перфузійних томографічних досліджень дозволяє виокремити підхід, який заснований на гліфах, з точки зору надання їм мультипараметричності для відображення даних. Дане дослідження спрямоване на аналіз можливості використання гліфів для відображення результатів перфузійних томографічних досліджень із одночасним відображенням щонайменше трьох різних наборів даних: даних двох перфузійних карт і даних зображення для розуміння анатомічної складової. В основі запропонованого у даному дослідженні підходу мультимодальної візуалізації лежить використання гліфів у формі кругів. Для одночасного кодування даних двох перфузійних карт використовується два параметри гліфів обраної форми. Першим параметром є діаметр круга, що визначає розмір гліфа, а другим – колір. Для аналізу запропонованого підходу мультимодальної візуалізації у цьому дослідженні використовуються зображення із колекції TCGA мультиформної гліобластоми відкритої бази даних. Результати дослідження демонструють переваги використання різнокольорових гліфів у формі кругів різних розмірів для швидкого оцінювання значень двох перфузійних карт одночасно у певній ділянці. Обрана форма гліфів зменшує ризик перекриття об’єктів у просторі та зменшує вірогідність втрати корисної інформації.
  • ДокументВідкритий доступ
    Автоматичне визначення функції артеріального притоку за даними перфузійної магнітно-резонансної томографії
    (2023) Сазонова, Катерина Максимівна; Алхімова, Світлана Миколаївна
    Вірне визначення функції артеріального притоку є вирішальним кроком при обчисленні гемодинамічних параметрів перфузії за даними динамічно-сприятливої контрастної перфузійної магнітно-резонансної томографії. Хибне визначення функції артеріального притоку призводить до неточного кількісного оцінювання перфузійних параметрів під час використання методу деконволюції, що є наразі найуживанішим для визначення даних кровотоку, об’єму крові та середнього часу проходження. Дане дослідження спрямоване на розробку повністю автоматичного методу визначення місця для розрахунку функції артеріального притоку шляхом максимізації функції якості, яка розраховується за зведеними перфузійними параметрами. Для побудови функції якості у даному досліджені використовуються такі зведені перфузійних характеристик, як максимальне підсилення, площа під кривою, час до моменту максимального підсилення та повна ширини на рівні половинної амплітуди. Запропонований метод характеризується повною відтворюваністю результатів пошуку кандидатів у функцію артеріального притоку та підходить для обробки T2*-зважених перфузійних зображень магнітно-резонансної томографії із патологічною анатомією мозку людини. Для аналізу запропонованого методу у цьому дослідженні використовуються зображення від 32 різних пацієнтів із колекції TCGA мультиформної гліобластоми відкритої бази даних. Експертна оцінка дозволяє говорити про отримання у 84 % проаналізованих випадків більш кращих результатів у порівнянні з існуючим аналогом щодо розташування знайдених кандидатів у функцію артеріального притоку, форм розрахованих за знайденими кандидатами функцій артеріального притоку, а також перфузійних карт, розрахованих методом деконволюції з використанням знайдених кандидатів для визначення функції артеріального притоку.
  • ДокументВідкритий доступ
    Brain tissues segmentation on MR perfusion images using CUSUM filter for boundary pixels
    (West Ukrainian National University, 2019) Alkhimova, Svitlana Mykolaivna; Krenevych, Andrii Pavlovych
  • ДокументВідкритий доступ
    Accuracy assessment of marker recognition using ultra-wide angle camera
    (2022) Alkhimova, Svitlana Mykolaivna; Davydovych, Illia Viktorovych
  • ДокументВідкритий доступ
    Deep learning-based neural network for regions of interest retrieval in T2*-weighted brain perfusion MRI
    (Видавнича група «Наукові перспективи», 2022) Alkhimova, Svitlana Mykolaivna; Diumin, Oleksii Dmytrovych
  • ДокументВідкритий доступ
    Impact of perfusion ROI detection to the quality of CBV perfusion map
    (2019) Alkhimova, Svitlana
  • ДокументВідкритий доступ
    Personalized Clinical Treatment Selection Using Genetic Algorithm and Analytic Hierarchy Process
    (2021) Nosovets, Olena; Babenko, Vitalii; Davydovych, Ilya; Petrunina, Olena; Averianova, Olga; Zyonh, Le Dai
  • ДокументВідкритий доступ
    Розпізнавання медичних зображень алгоритмом генетично-індуктивного лісу
    (Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», 2021) Бабенко, В. О.; Настенко, Є. А.; Павлов, В. А.; Носовець, О. К.
  • ДокументВідкритий доступ
    Generation of Synthetic Medical Data by MDR-Analysis
    (National Aviation University Київ, 2021-02) Sazonova, Kateryna; Nosovets, Olena; Babenko, Vitalii; Averianova, Olga
  • ДокументВідкритий доступ
    Возрастные и гендерные особенности пульсометрии
    (ООО «Полипринт», 2011-09) Запорожко, И. А.; Зубчук, В. И.; Настенко, Е. А.; Носовец, Е. К.
  • ДокументВідкритий доступ
    Анализ состояния системы кровообращения и микроциркуляторного русла на основе функциональных показателей
    (ООО «Полипринт», 2011) Настенко, Е. А.; Носовец, Е. К.; Зубков, С. В.
  • ДокументВідкритий доступ
    Modeling of liquid vorticity using cellular automaton
    (National Aviation University, 2017) Nastenko, Е. А.; Radahuz, A. V.
  • ДокументВідкритий доступ
    Анализ состояний системы кровообращения у студентов в пространстве параметров зависимости артериальное давление — пульс
    (Університет «Україна», 2017-01) Настенко, Евгений Арнольдович; Бойко, А. Л.; Павлов, В. А.; Уманец, В. С.
  • ДокументВідкритий доступ
    Про вихрову природу течії крові у корені аорти
    (Університет «Україна», 2017-01) Настенко, Євген Арнольдович
  • ДокументВідкритий доступ
    Ефективність алгоритмів попередньої обробки даних в задачі класификації високочастотних біологічних сигналів
    (Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН та МОН України, 2017-09) Бойко, А. Л.; Настенко, Євген Арнольдович; Павлов, В. А.; Коновал, О. О.; Осадчий, М. А.; Дємєнтьєв, А. В.
  • ДокументВідкритий доступ
  • ДокументВідкритий доступ
    Диагностическая и прогностическая ценность спекл-трекинга при стресс-эхокардиографии с добутамином в первичной диагностике ишемической болезни сердца
    (УП «Профессиональные издания», 2021-02) Поташев, С. В.; Сало, С. В.; Гаврилишин, А. Ю.; Левчишина, Е. В.; Грубяк, Л. М.; Руденко, С. А.; Носовец, Е. К.; Настенко, Евгений Арнольдович; Лазоришинец, В. В.
  • ДокументВідкритий доступ
    Зависимость объемного тока крови через коронарные анастомозы от техники наложения шва и шовного материала
    (Асоціація «Серцево-судинних хірургів України», 2018) Галич, С. С.; Руденко, А. В.; Настенко, Евгений Арнольдович; Стародуб, Ю. С.
  • ДокументВідкритий доступ
    Класифікація норма-патологія печінки у просторі параметрів функцій з запізненнями лінійної розгортки УЗ-зображення
    (Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського, 2020) Настенко, Є. А.; Павлов, В. А.; Грішко, Д. Ю.; Носовець, О. К.; Трофименко, О. В.