Навчальний посібник до вивчення дисципліни «Корпоративне управління» для студентів спеціальності 8(7).03060101 «Менеджмент організацій і адміністрування» освітньо-кваліфікаційного рівня магістр (спеціаліст)
Вантажиться...
Файли
Дата
2016
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
НТУУ «КПІ»
Анотація
Навчальна дисципліна «Корпоративне управління» відповідає освітньо-професійній програмі підготовки магістрів та спеціалістів галузі знань 0306 «Менеджмент і адміністрування» напряму підготовки 6.030601 «Менеджмент» спеціальності 8(7).03060101 «Менеджмент організацій і адміністрування».
Предмет навчальної дисципліни – система корпоративного управління та організаційно-економічний механізм її функціонування на мікро- та макрорівнях, формування механізму розвитку інтегрованих корпоративних утворень, а також система відносин між акціонерами, менеджерами та іншими заінтересованими особами для забезпечення балансу їх інтересів, яка спрямована на ефективну діяльність підприємства. «Корпоративне управління» є дисципліною, що поєднує як спеціальні, так і міждисциплінарні знання. Вивчення даної дисципліни базується на концепціях і поняттях теорії управління, фінансового менеджменту, стратегічного управління, управління персоналом, макро- та мікроекономікою і спрямоване на формування сучасного фахівця. «Корпоративне управління» тісно пов’язана з іншими дисциплінами навчального плану, такими як «Менеджмент», «Стратегічний менеджмент», «Фінансовий менеджмент», «Інвестиційний менеджмент», «Управління ризиками» тощо.
Основні принципи або сукупність прийомів дослідження, що застосовуються в даній дисципліні, являють собою методологію наукової дисципліни.
Методологічний арсенал дисципліни «Корпоративне управління» включає загальнонаукові та спеціальні методи пізнання (дослідження).
Дисципліна має блочну структуру, включає лекційні та практичні заняття, на яких використовується вітчизняний і зарубіжний досвід. Методика викладання дисципліни поєднує традиційні (лекції, семінари, практичні заняття) і тренінгові (розгляд ситуацій, ділові ігри, тестування, розв’язання практичних задач) методи. Це дає змогу ширше охопити увагу слухачів і спрямувати їх на комплексне засвоєння усіх питань курсу.
Мета навчальної дисципліни – формування у слухачів системи комплексних знань та умінь з корпоративного управління, опанування принципами корпоративного управління, оволодіння інструментарієм, методикою формування корпоративних стратегій розвитку та набуття практичних навичок щодо управління корпоративними утвореннями.
Основні завдання навчальної дисципліни полягають в опануванні основними інструментами ефективного корпоративного управління, зокрема:
– набуття знань студентами та формування практичних навичок з корпоративного управління;
– визначення особливостей функціонування акціонерних товариств та прийнятті ефективних рішень в процесі управління акціонерними товариствами;
– вміння визначати проблеми управління корпоративними правами власників;
– опанування принципів та методів корпоративного управління;
– знання функцій та компетенцій органів управління акціонерними товариствами;
– вміння формувати основні організаційні структури акціонерного товариства;
– засвоєння принципів функціонування фондового ринку та депозитарної системи України.
У результаті вивчення дисципліни «Корпоративне управління» студент має отримати глибокі знання щодо регулювання корпоративних відносин, навички самостійного творчого мислення, прийняття оптимальних фінансових рішень, що забезпечують зростання прибутку діяльності корпорацій, підвищення добробуту його працівників і власників.
Опис
Ключові слова
корпоративне управління, корпоративное управление, corporate Governance, навчальний посібник
Бібліографічний опис
Навчальний посібник до вивчення дисципліни «Корпоративне управління» для студентів спеціальності 8(7).03060101 «Менеджмент організацій і адміністрування» освітньо-кваліфікаційного рівня магістр (спеціаліст) [Електронний ресурс] / НТУУ «КПІ» ; уклад. Л. Є. Довгань, І. П. Малик, М. В. Шкробот. – Електронні текстові дані (1 файл: 5,41 Мбайт). – Київ : НТУУ «КПІ», 2016. – 371 с. – Назва з екрана.