Магістерські роботи (КЕП)

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 132
  • ДокументВідкритий доступ
    Інтенсифікація збутової діяльності підприємства на засадах цифровізації
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Рурак, Катерина Миколаївна; Шашина, Марина Володимирівна
    Магістерська дисертації Рурак Катерини Миколаївни на тему «Інтенсифікація збутової діяльності підприємства на засадах цифровізації», зі спеціальності 051 «Економіка», освітньо-професійної програми «Економіка і бізнес», КПІ, 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, рекомендацій і додатків. Робота виконана в обсязі 110 сторінок друкованого тексту, містить 54 таблиці, 6 рисунків. Метою дослідження є обґрунтування науково-методичних засад і практичних рекомендацій стосовно інтенсифікації збутової діяльності ТОВ ТСЦ «Хамелеон» на засадах цифровізації. Об’єктом дослідження є збутова діяльність підприємства на засадах цифровізації. Предметом дослідження є комплекс теоретичних, методичних і практичних підходів щодо інтенсифікації збутової діяльності ТОВ ТСЦ «Хамелеон» на засадах цифровізації. Для аналітичного дослідження й розробки пропозицій було застосовано методи порівняльного, статистичного, динамічного аналізів, графічний і табличний методи, метод прогнозування. У роботі запропоновано з метою інтенсифікації збутової діяльності ТОВ ТСЦ «Хамелеон» створення власного Інтернет-сайту, що забезпечить збільшення кількості замовлень та запуск реклами в Google Ads з паралельним розвитком соціальних мереж, що забезпечить впізнаваність Товариства.
  • ДокументВідкритий доступ
    Економічний інструментарій формування прибутковості діяльності ТОВ «Київ хліб» з метою забезпечення його сталого розвитку.
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Туболець, Олександра Олександрівна; Марченко, Валентина Миколаївна
    Магістерська дисертація Туболець Олександри Олександрівни на тему «Економічний інструментарій формування прибутковості діяльності ТОВ «Київхліб» з метою забезпечення його сталого розвитку» зі спеціальності 051 «Економіка», освітньо-професійної програми «Економіка і бізнес», КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Робота виконана в обсязі 133 сторінки друкованого тексту, містить 24 рисунки, 54 таблиці та додатки. Метою магістерської дисертації є обґрунтування теоретико-методичних аспектів та практичних рекомендацій щодо удосконалення процесу формування прибутковості ТОВ «Київхліб» для забезпечення сталого розвитку. Об’єктом дослідження є процес формування прибутковості підприємства. Предметом дослідження визначено сукупність теоретичних підходів, методичних та практичних аспектів щодо використання економічних інструментів в процесі формування прибутковості підприємства. Для здійснення аналітичного дослідження та обґрунтування пропозицій у роботі використані методи наукового узагальнення та систематизації, графічний метод, синтез та аналіз, метод порівняння. У процесі виконання розрахунків було використано вертикальний та горизонтальний аналізи, трендовий аналіз, аналіз відносних показників. Для дослідження чинників впливу на процес формування прибутковості підприємства використано факторний аналіз. У роботі запропоновано диверсифікувати продукцію ТОВ «Київхліб», зокрема шляхом виробництва замороженої хлібної продукції, а також проведення дегустаційних заходів з метою реклами нової продукції, познайомити її зі споживачами та підвищити впізнаваність бренду «Київхліб». У результаті реалізації запропонованих заходів підприємство зможе отримати 2 239,39 тис. грн додаткового чистого прибутку, тим самим збільшивши рівень рентабельності.
  • ДокументВідкритий доступ
    Активізація інвестиційного потенціалу підприємства з метою забезпечення його сталого розвитку
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Сивашова, Владислава Петрівна; Гречко, Алла Володимирівна
    Магістерська дисертація Сивашової Владислави Петрівни на тему «Активізація інвестиційного потенціалу підприємства з метою забезпечення його сталого розвитку», спеціальність – 051 «Економіка», освітньо-професійна програма «Економіка і бізнес», НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Робота виконана в обсязі 109 сторінок, містить 5 рисунки, 33 таблиць та 3 додатки. Метою дослідження є розробка теоретичних, методологічних та практичних рекомендацій щодо активізації інвестиційного потенціалу підприємства для забезпечення його сталого розвитку. Для економічного обґрунтування напрямів реалізації інструменту для сприяння розвитку ТОВ «Бордо-К» було використано наступні методи: економічний аналіз, таксономічний аналіз, прогнозування, порівняльний аналіз, графічне моделювання. Об’єктом дослідження є інвестиційний потенціал. Предметом дослідження є теоретичні, методичні та практичні аспекти активізації інвестиційного потенціалу ТОВ «Бордо-К» для забезпечення його сталого розвитку. На основі розроблених висновків щодо фінансово економічного стану підприємства та результатів економіко-математичного моделювання, які формуються на аналізі, запропоновано два заходи зі сприяння розвитку ТОВ «Бордо-К»: встановлення сонячної електростанції та курси з підвищення кваліфікації працівників.
  • ДокументВідкритий доступ
    Інструменти розвитку інтелектуального потенціалу ПрАТ «МХП»
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Коцюбайло, Марія Романівна; Кузьмінська, Наталія Леонідівна
    Магістерська дисертація Коцюбайло Марії Романівни на тему « Інструменти розвитку інтелектуального потенціалу ПрАТ «МХП», спеціальність – 051 «Економіка», освітньо-професійна програма «Економіка і бізнес», НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Робота виконана в обсязі 141 сторінки, містить 22 рисунки, 77 таблиць та 6 додатків. Метою дослідження є вибір інструментів для сприяння розвитку інтелектуального потенціалу ПрАТ «МХП» на основі обґрунтованих заходів. Для економічного обґрунтування напрямів реалізації інструментів для сприяння розвитку ПрАТ «МХП» було використано наступні методи: табличний, порівняльний, логічний, графічний, метод синтезу та аналізу, економіко-математичний аналіз, статистичний та динамічний методи. Об’єктом дослідження є інтелектуальний потенціал підприємства агропромислового комплексу. Предметом дослідження є інструменти розвитку інтелектуального потенціалу, що включають практики управління, мотивації, навчання, розвитку персоналу та впровадження нових технологій. На основі розроблених висновків щодо фінансово-економічного стану підприємства та результатів економіко-математичного моделювання, які формуються на аналізі, запропоновано два проекти зі сприяння розвитку ПрАТ «МХП» з відповідним підвищенням ефективності діяльності підприємства: автоматизації фінансової звітності, аналітики та стратегічного планування, а також автоматизації введення даних в бухгалтерську систему з паперових документів через інструмент з впровадження генеративного ШІ в наявне програмне забезпечення у комплексі з проведенням спеціалізованого навчання.
  • ДокументВідкритий доступ
    Бізнес-планування діяльності АТ «Ощадбанк» з метою підвищення його конкурентоспроможності
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Хома, Павло Андрійович; Гречко, Алла Володимирівна
    Магістерська дисертація Хоми Павла Андрійовича на тему «Бізнес-планування діяльності АТ «Ощадбанк» з метою підвищення його конкурентоспроможності» зі спеціальності 051 «Економіка», освітньо-професійної програми «Економіка і бізнес», КПІ, 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Робота виконана у обсязі 112 сторінок друкованого тексту, містить 4 рисунки, 35 таблиць, 22 формули, 59 посилань та 3 додатки. Метою дослідження є розробка економічного обґрунтування та практичних рекомендацій щодо вдосконалення бізнес-планування в АТ «Ощадбанк» з метою підвищення його конкурентоспроможності. Об'єктом дослідження є процес бізнес-планування в банківській установі, а предметом дослідження - сукупність теоретичних, методичних і практичних підходів щодо вдосконалення бізнес-планування з метою підвищення конкурентоспроможності банківської установи. Для аналітичного дослідження та розробки пропозицій використані системного та комплексного аналізу, кореляційно-регресійне моделювання, економічне прогнозування та інші. У роботі було запропоновано напрями вдосконалення бізнес-планування діяльності АТ «Ощадбанк» з метою підвищення його конкурентоспроможності, що включають оптимізацію структури активів банку та розширення портфеля кредитних продуктів. Впровадження запропонованих заходів дасть змогу АТ «Ощадбанк» покращити свої фінансово-економічні показники, підвищити рівень конкурентоспроможності та забезпечити стабільний розвиток у довгостроковій перспективі.
  • ДокументВідкритий доступ
    Удосконалення бізнес-процесів підприємства на засадах цифровізації
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Мамонова, Надія Аріфівна; Шашина, Марина Володимирівна
    Магістерська дисертація Мамонової Надії Аріфівни на тему "Удосконалення бізнес-процесів підприємства на засадах цифровізації" зі спеціальності 051 "Економіка",освітньо-професійної програми «Економіка і бізнеса», КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків та додатків. Робота виконана в обсязі 108 сторінок друкованого тексту, містить 18 рисунків, 17 таблиць, 54 посилання та 6 додатків. Мета роботи полягає у розвитку теоретико-методичних положень та розробці практичних рекомендацій щодо вдосконалення бізнес-процесів підприємства на засадах цифровізації. Об'єктом дослідження є бізнес-процеси підприємства. Предметом дослідження є теоретичні положення, методичні підходи та практичні рекомендації щодо вдосконалення бізнес-процесів підприємства на засадах цифровізації. У роботі використано методи: узагальнення, системний підхід, методологію APQC Process Classification Framework, нотацію BPMN 2.0, потоковий аналіз, методи економічного аналізу. В роботі запропоновано методичний підхід до оцінки ефективності цифрових рішень для автоматизації допоміжних бізнес-процесів на основі розробленого фреймворку SMART VECTOR. Практичне впровадження розроблених рекомендацій на досліджуваному підприємстві дозволило оптимізувати процес відшкодування бізнес-витрат (акт впровадження від 26.10.2024 р.).
  • ДокументВідкритий доступ
    Інструменти формування управлінських рішень щодо операційної діяльності підприємства в сучасних умовах
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Кашпуренко, Тетяна Олександрівна; Дергалюк, Богдан Володимирович
    Магістерська дисертація Кашпуренко Тетяни Олександрівни на тему «Інструменти формування управлінських рішень щодо операційної діяльності підприємства в сучасних умовах» зі спеціальності 051 «Економіка», освітньо-професійної програми «Економіка і бізнес», Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київ, 2024 рік. Обсяг дипломної роботи становить 165 сторінок та складається зі вступу, 3 розділів, загальних висновків, списку використаних джерел та додатків. Кількість рисунків – 15, таблиць – 23, додатків – 2 та бібліографічних найменувань – 68. Метою роботи є економічне обґрунтування теоретичних та практичних рекомендацій щодо інструментів формування управлінських рішень щодо операційної діяльності підприємства. Об’єктом дослідження виступає процес формування управлінських рішень, що стосуються операційної діяльності підприємства. Предметом дослідження є сукупність теоретичних та практичних підходів до визначення інструментів формування управлінських рішень, що спрямовані на підвищення ефективності операційних процесів. Методи дослідження. При виконанні роботи було використано статистичний, аналітичний, описовий, графічний, емпіричний, загально-логічний методи, економічний, порівняльний аналізи, економіко-математичне моделювання, а також методи фінансового аналізу та прогнозування. У ході роботи було запропоновано впровадження системи автоматизованого обліку продукції, яке показало підвищення показників ефективності операційної діяльності та зростання чистого прибутку на 70,6%. Проект отримав схвальний відгук від топ-менеджменту компанії (акт про впровадження No б/н від 21 жовтня 2024 року).
  • ДокументВідкритий доступ
    Інструменти розвитку бізнес-процесів ПрАТ «КПМГ-Аудит» в сучасних умовах
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Захаров, Нікіта Васильович; Гречко, Алла Володимирівна
    Мета роботи полягає в дослідженні напрямів та розробці управлінських рішень стосовно розвитку бізнес-процесів на підприємстві, що надає аудиторські та консалтингові послуги з метою підвищення ефективності його господарської діяльності. Для виконання аналітичного дослідження та розробки пропозицій в роботі були використані наступні методи: абстрактно-логічний, ланцюгових підстановок, індексний, графічний, а також економіко-математичне моделювання. У роботі проведено аналіз наявних бізнес-процесів, в рамках відділу SDC, та оцінено ефективність їх функціонування. Було розроблено та запропоновано комплекс заходів із розвитку наявної системи управління бізнес-процесами, а також налагодження внутрішніх зв’язків і підвищення професійного рівня працівників. Реалізація запропонованих заходів потребує використання виключно внутрішніх ресурсів компанії.
  • ДокументВідкритий доступ
    Стратегічне управління конкурентоспроможністю підприємства у сфері логістичних послуг
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Главатчук, Анатолій Русланович; Дергалюк, Богдан Володимирович
    Магістерська дисертація Главатчука Анатолія Руслановичу на тему «Стратегічне управління конкурентоспроможністю підприємства у сфері логістичних послуг» зі спеціальності 051 «Економіка», освітньо-професійної програми «Економіка і бізнес», КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Робота виконана в обсязі 117 сторінок, містить 13 рисунків, 24 таблиць та 5 додатків. Метою магістерською дисертації є аналіз та дослідження теоретико-методичних та науково-практичних аспектів стратегічного управління конкурентоспроможністю підприємства у сфері логістичних послуг. Методи дослідження. Порівняльний аналіз, статистичний аналіз, динамічний аналіз, синтез, індукція, дедукція, економіко-математичні методи. Об'єктом дослідження є процес стратегічного управління конкурентоспроможністю підприємства у сфері логістичних послуг. Предметом дослідження є комплекс теоретичних засад і практичних рекомендацій, спрямованих на підвищення ефективності стратегічного управління конкурентоспроможністю підприємства у сфері логістичних послуг. Наукова новизна. Удосконалено науково-методичний підхід до оцінювання ефективності стратегічного управління конкурентоспроможністю підприємства у сфері логістичних послуг. Отримала подальший розвиток діагностика проблеми ефективної реалізації стратегічного управління конкурентоспроможністю підприємства у сфері логістичних послуг. Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що на основі проведеного аналізу та діагностики проблем ефективної реалізації стратегічного управління конкурентоспроможністю ТОВ «Нова Пошта» запропоновано шляхи їх вирішення з метою удосконалення стратегічного управління конкуренто-спроможністю ТОВ «Нова Пошта».
  • ДокументВідкритий доступ
    Напрями нейтралізації ризиків фінансової діяльності ТОВ «Автобудкомплекс-К» з метою підвищення його ефективності
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Кацевич, Марта Михайлівна; Кириченко, Сергій Олександрович
    Магістерська дисертація Кацевич Марти Михайлівни на тему «Напрями нейтралізації ризиків фінансової діяльності ТОВ «Автобудкомплекс-К» з метою підвищення його ефективності» зі спеціальності 051 «Економіка», спеціалізації «Економіка бізнес-підприємства», КПІ, 2024, Київ. Метою дослідження є обґрунтування науково-методичних підходів та надання рекомендацій щодо напрямів нейтралізації ризиків фінансової діяльності ТОВ «Автобудкомплекс-К» з метою підвищення його ефективності. Об'єктом дослідження є процес напряму нейтралізації ризиків фінансової діяльності. Предметом дослідження є теоретичні та методичні підходи до напрямів нейтралізації ризиків фінансової діяльності ТОВ «Автобудкомплекс-К» з метою підвищення його ефективності. В магістерській дисертації був проведений всебічний аналіз підприємства за допомогою методів: статистичний метод, метод експертних оцінок, розрахунково-аналітичний метод, аналіз сценаріїв, графічний та табличний методи, метод Сааті.
  • ДокументВідкритий доступ
    Стратегія розвитку ПП "Пекар" з метою підвищення його конкурентоспроможності
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Єрсіна, Катерина Вікторівна; Шашина, Марина Володимірівна
    Метою дослідження є розробка теоретичних та практичних засад формування стратегії розвитку для підвищення конкурентоспроможності підприємства. Об’єктом дослідження є процеси формування стратегії розвитку підприємства. Предметом дослідження є теоретичні та практичні засади формування стратегії розвитку для підвищення конкурентоспроможності підприємства. Для аналітичного дослідження й розробки пропозицій було застосовано абстрактно-логічний метод, системний аналіз, спостереження і узагальнення, методи експертної оцінки, графічний і табличний методи, метод прогнозування. У роботі запропоновано програму заходів для реалізації стратегії розвитку ПП «Пекар», яка спрямована на збільшення чистого прибутку на 21% протягом наступних трьох років. До заходів входять поліпшення характеристик продукту шляхом переведення продукції на нарізку, використання паперової упаковки, розробка системи знижок для постійних клієнтів, брендування автомобілів підприємства та рекламування в інтернеті.
  • ДокументВідкритий доступ
    Формування фінансового потенціалу розвитку підприємства
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Сосюра, Владислав Вадимович; Гречко, Алла Володимирівна
    Метою дослідження є обґрунтування науково-практичних засад і практичних рекомендацій стосовно формування фінансового потенціалу розвитку ТОВ «КЕБК». Об’єктом дослідження є фінансовий потенціал підприємства ТОВ «КЕБК». Предметом дослідження є комплекс теоретичних, методичних і практичних підходів щодо формування фінансового потенціалу підприємства ТОВ «КЕБК» для забезпечення його ефективного розвитку. Для аналітичного дослідження й розробки пропозицій було застосовано загальнонаукові й спеціальні методи дослідження: порівняльний аналіз для встановлення базової характеристики фінансового потенціалу та методи наукового узагальнення при уточненні зазначеної дефініції; діалектичний метод при визначенні місця та ролі фінансового потенціалу для діяльності та розвитку підприємства; при проведенні аналітичних процедур використовувались методи горизонтального й вертикального аналізу балансу, абсолютних і відносних різниць, коефіцієнтний метод. Для наочного відображення динаміки аналізуємих показників та структури окремих елементів об’єкту дослідження застосовувались графічні й табличні методи. Метод таксономії використовувався аналізу ефективності формування фінансового потенціалу розвитку ТОВ «КЕБК». Метод комплексного аналізу для обґрунтування заходів й рекомендації щодо удосконалення процесу формування фінансового потенціалу ТОВ «КЕБК». Метод прогнозування для обрахунку впливу запропонованих заходів на зростання фінансового потенціалу розвитку ТОВ «КЕБК». У роботі запропоновано введення нової посади, розподілення коштів дебіторської заборгованості з метою збільшення основних засобів, власного капіталу, прибутку та погашення кредиторської заборгованості.
  • ДокументВідкритий доступ
    Удосконалення цінової політики підприємства з метою підвищення його ефективності
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Середюк, Катерина Максимівна; Дергалюк, Богдан Володимирович
    Магістерська дисертація Середюк Катерини Максимівни на тему «Удосконалення цінової політики підприємства з метою підвищення його ефективності», спеціальність 051 «Економіка», освітньо-професійна програма «Економіка і бізнес»», КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків та рекомендацій, додатків. Робота виконана в обсязі 129 сторінок друкованого тексту, містить 7 рисунків, 44 таблиць. Метою магістерської дисертації є дослідження і розробка науковометодичних підходів та практичних рекомендацій щодо удосконалення цінової політики ПрАТ «ОБОЛОНЬ» для підвищення його ефективності. Об’єкт дослідження – є процеси ціноутворення на підприємстві ПрАТ «Оболонь». Предметом дослідження є методи і підходи до управління ціновою політикою, спрямовані на підвищення ефективності діяльності підприємства. Для проведення дослідження та обґрунтування шляхів підвищення ефективності удосконалення цінової політики ПрАТ «ОБОЛОНЬ» у дослідженні застосовано різноманітні методи, включаючи теоретичний і статистичний аналіз, графічне зображення даних, математичні розрахунки, а також розрахунковоаналітичний та порівняльний підходи. Крім того, було використано прогнози й сучасні комп’ютерні технології обробки економічної інформації, зокрема пакет програм Microsoft Excel для обробки даних. У роботі запропоновано удосконалити цінову політику ПрАТ «Оболонь» з метою підвищення ефективності підприємства. Перший захід - впровадження тендерів серед постачальників для забезпечення найкращих умов закупівлі, та другий захід - укладання довгострокових контрактів із фіксованими цінами та автоматизацію логістичних процесів сприятиме значному скороченню логістичних витрат.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розвиток зовнішньоекономічної діяльності підприємства з метою підвищення її ефективності
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Мошкун, Галина Ігорівна; Марченко, Валентина Миколаївна
    Мета магістерської дисертації полягає в дослідженні науково-методичних основ та практичних рекомендацій щодо розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємства з метою підвищення її ефективності. У ході написання дисертації, було використано різні методи серед яких: загальнонаукові та спеціальні. Наприклад, систематизація, узагальнення, аналіз і синтез, індукція та дедукція, модель Томаса Сааті, порівняльний аналіз, аналіз відносних та абсолютних показників, графічні та табличні методи. Об’єкт дослідження: є зовнішньоекономічна діяльність підприємства. Предмет дослідження: є теоретичні, методичні та практичні засади спрямовані на розвиток зовнішньоекономічної діяльності підприємства, для підвищення її ефективності. Результатом роботи є пропозиція щодо розширення експорту на нові ринки (Німеччини та Франції) та створення відділу ЗЕД. Це забезпечить злагоджену та безперебійну зовнішньоекономічну діяльність підприємства, допоможе зменшити залежність від вітчизняного ринку збуту та збільшити прибутки. Також було проаналізовано стратегію географічної диверсифікації, до якої може вдатись підприємство після впровадження рекомендованих заходів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Економічне обґрунтування управління витратами підприємства з метою підвищення ефективності його діяльності
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Кочетова, Вероніка Євгеніївна; Тульчинська, Світлана Олександрівна
    Магістерська дисертація Кочетової Вероніки Євгеніївни на тему Економічне обґрунтування управління витратами підприємства з метою підвищення ефективності його діяльності, спеціальність 051 «Економіка», освітня програма «Економіка і бізнес». Магістерська дисертація складається з: вступу, 3 розділів, висновків, додатків. Робота виконана в обсязі 98 сторінок друкованого тексту, містить 10 рисунків, 31 таблиця та 2 додатки. Мета роботи полягає в дослідження основних принципів та підходів до управління витратами підприємства, аналіз їх впливу на фінансову та операційну ефективність, а також розробка економічно обґрунтованих управлінських рішень для оптимізації витрат з метою підвищення загальної ефективності його діяльності. З метою аналітичного опрацювання і розробки рекомендацій у роботі були застосовані такі методи: абстрактно-логічний, метод ланцюгових підстановок, індексний аналіз, графічний метод, а також підхід, що базується на економіко-математичному моделюванні. У дисертації наявний аналіз витрат, та оцінено ефективність їх управління. Було розроблено та запропоновано комплекс заходів із розвитку наявної системи управління витратами. Реалізація запропонованих заходів потребує використання виключно внутрішніх ресурсів компанії. Об’єкт дослідження – управління витратами підприємства з метою підвищення ефективності його діяльності. Предмет дослідження – сукупність теоретичних, методичних та практичних підходів до економічного обґрунтування управління витратами підприємства для підвищення його фінансової та операційної ефективності
  • ДокументВідкритий доступ
    Формування ресурсного потенціалу підприємства в умовах цифровізації економіки
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Кочерга, Ольга Олександрівна; Шашина, Марина Володимирівна
    Магістерська дисертація Кочерги Ольги Олександрівни на тему «Формування ресурсного потенціалу підприємства в умовах цифровізації економіки» зі спеціальності 051 «Економіка», освітньо-професійної програми «Економіка і бізнес», КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Робота виконана в обсязі 130 сторінок, містить 25 рисунків, 38 таблиць, 91 джерело та 1 додаток. Метою магістерської дисертації є дослідження та обґрунтування теоретико-методичних аспектів, а також надання практичних рекомендацій щодо покращення процесу формування ресурсного потенціалу ПрАТ «Обухівський молочний завод» в умовах цифровізації економіки. Методи дослідження. Під час наукового дослідження та розробки пропозицій з вдосконалення формування ресурсного потенціалу підприємства було використано методи аналізу та синтезу, графічний та статистичний методи, метод логічного узагальнення, порівняльний, таксономічний аналіз. Обʼєктом дослідження магістерської дисертації є формування ресурсного потенціалу підприємства в умовах цифровізації економіки. Предметом дослідження магістерської дисертації є сукупність теоретичних, методичних та практичних підходів щодо покращення процесу формування ресурсного потенціалу підприємства в умовах цифровізації економіки. В роботі було запропоновано дві пропозиції щодо вдосконалення процесу формування ресурсного потенціалу підприємства в умовах цифровізації економіки, а саме автоматизація конвеєру для пакування та маркерування сиру кисломолочного та модернізація сайту підприємства.
  • ДокументВідкритий доступ
    Економічне обґрунтування напрямів підвищення конкурентної позиції підприємства в бізнес-середовищі
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Карп’як, Ольга Олександрівна; Марченко, Валентина Миколаївна
    Магістерська дисертація Карп’як Ольги Олександрівни на тему «Економічне обґрунтування напрямів підвищення конкурентної позиції підприємства в бізнес-середовищі» зі спеціальності 051 «Економіка», освітньо-професійної програми «Економіка і бізнес», КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Загальний обсяг роботи становить 169 сторінок. Містить 24 рисунка, 65 таблиць та 5 додатків. Перелік використаних джерел складається з 76 найменувань. Метою магістерською дисертації теоретичне обґрунтування, вироблення науково-методичних засад і практичних рекомендацій, спрямованих на підвищення конкурентної позиції підприємства в бізнес-середовищі. Об’єктом дослідження є конкурентна позиція підприємства. Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і практичних підходів забезпечення підвищення конкурентної позиції підприємства в бізнес-середовищі. Методи дослідження: методи узагальнення, абстрагування, систематизації, конкретизації, статистичної обробки даних, порівняльного, графічного, табличного та економічного аналізу, метод експертного оцінювання, метод аналізу ієрархій та попарних порівнянь. За результатами оцінювання конкурентної позиції ТОВ «Біофарма плазма» було економічно обґрунтовано пропозицію із запуску масштабної інформаційної кампанії про донорство на підприємстві, яке спеціалізується на виробництві препаратів із плазми крові людини, з метою підвищення його конкурентної позиції в бізнес-середовищі. Впровадження комплексу запропонованих заходів дозволить підвищити залучення нових донорів (місячний приріст становить 1 950 осіб на місяць) та, відповідно, позитивно вплине на інтегральну рейтингову оцінку конкурентоспроможності ТОВ «Біофарма плазма» (приріст в результаті впровадження пропозиції становить 0,007). Результати виконаної магістерської роботи та надані рекомендації будуть впроваджені в діяльності ТОВ «Біофарма плазма» у 2025 році (акт впровадження № 29 від «26» жовтня 2024 р). За результатами магістерської дисертації було опубліковано 3 наукові праці – 1 статтю у науковому фаховому журналі та 2 тез доповідей на міжнародних науково-практичних конференціях.
  • ДокументВідкритий доступ
    Економічне обґрунтування управлінських рішень щодо підвищення ефективності маркетингової діяльності підприємства
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Горбатюк, Андрій Григорович; Марченко, Валентина Миколаївна
    Магістерська дисертація Горбатюка Андрія Григоровича на тему “Економічне обґрунтування управлінських рішень щодо підвищення ефективності маркетингової діяльності підприємства” зі спеціальності 051 “Економіка”, спеціалізації “Економіка і бізнес ”, КПІ, 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Робота виконана в обсязі 126 сторінок, містить 14 рисунків, 24 таблиці та 2 додатка. Метою дисертаційної роботи є економічне обґрунтування управлінських рішень, спрямованих на підвищення ефективності маркетингової діяльності ТОВ «ТМ Насолода». Об'єктом дослідження виступає маркетингова діяльність підприємства. Предметом дослідження є процеси та методи економічного обґрунтування управлінських рішень, спрямовані на підвищення ефективності маркетингової діяльності підприємства. У процесі виконання роботи було застосовано різні методи дослідження, зокрема методи аналізу, синтезу, індукції, дедукції, узагальнення, метод аналізу ієрархій та систематизації. Для аналізу економічного стану досліджуваного підприємства використовувались метод коефіцієнтів, табличний і графічний методи. Методологічну основу для розробки математичних моделей оцінки ефективності управлінських рішень у маркетинговій діяльності підприємства склав метод аналізу ієрархій Томаса Сааті. Надано рекомендації щодо вдосконалення процесу управлінських рішень у маркетинговій діяльності підприємства.
  • ДокументВідкритий доступ
    Формування стратегії розвитку підприємства з метою забезпечення його прибутковості
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Геращенко, Микита Євгенійович; Тульчинська, Світлана Олександрівна
    Магістерська дисертація Геращенко Микити Євгенійовича на тему «Формування стратегії розвитку підприємства з метою забезпечення його прибутковості» зі спеціальності 051 «Економіка», освітньо-професійної програми «Економіка і бізнес», КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Робота виконана в обсязі 124 сторінки, містить 13 рисунків та 39 таблиць.
  • ДокументВідкритий доступ
    Інструменти активізації фінансового потенціалу підприємства
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Фалько, Микита Олегович; Тульчинська, Світлана Олександрівна
    Метою магістерської дисертації є обґрунтування теоретико-методичних та практичних аспектів щодо інструментів активізації фінансового потенціалу ПрАТ «КПМГ Аудит». Для дослідження та розробки пропозицій щодо інструментів активізації фінансового потенціалу ПрАТ «КПМГ Аудит» було використано абстрактно-логічний метод, вертикальний та горизонтальний методи аналізу, графічний, табличний, порівняльний, коефіцієнтний методи та факторний аналіз. Об’єктом дослідження є фінансовий потенціал підприємства. Предметом дослідження визначено сукупність теоретичних та практичних аспектів інструментів активізації фінансового потенціалу ПрАТ «КПМГ Аудит». В роботі було досліджено фінансовий потенціал ПрАТ «КПМГ Аудит» та запропоновано інструменти його активізації за допомогою використання можливостей грошових коштів та дебіторської заборгованості – інвестиції в ОВДП та факторинг відповідно; обґрунтовано доцільність запропонованих заходів та надано кількісне підтвердження активізації фінансового потенціалу ПрАТ «КПМГ Аудит».