Сенсор кутових координат Сонця для космічних апаратів
Вантажиться...
Дата
2018
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Пояснювальна записка до магістерської дисертації містить 95 сторінок, 34 рисунка, 36 таблиць, 22 бібліографічних найменувань.
На сьогоднішній день розвиток космічного промисловості є перспективним напрямком у вищих навчальних закладах усього світу через здешевлення вартості запуску мікросупутників до космосу. В роботі розглянуто стандарти супутників таких як супутники класу Cubesat, можливості їх застосування, їхні стандарти і види. Досліджено принципи роботи пристроїв визначення кутових координат Сонця (ПККС), проаналізовані види і конструкції існуючих сенсорів кутових координат Сонця (СККС), що встановлені на мікросупутники. Розглянуті переваги та недоліки сенсорів та приведені приклади готових ПККС, що виготовляються серійно. Проаналізована робота СККС, який встановлений на супутник PolyITAN-2. Досліджувався спосіб орієнтації сенсора, його конструкція, переваги та недоліки, які притаманні попереднім модифікаціям, а також можливості підвищення точності вимірювання координат СККС.
Метою дослідження є розробка щілинного сенсора кутових координат Сонця, що забезпечить точне орієнтування мікросупутника та спростить алгоритм обробки даних телеметрії для визначення кутових координат Сонця по відношенню до попередньої моделі СККС. Об’єктом дослідження роботи є розроблений сенсор кутових координат Сонця. Предметом дослідження є фотоелектричні параметри розробленого сенсора кутових координат Сонця.
При дослідження розробленого СККС використовувався експериментальні методи для розрахунку масогабаритних параметрів сенсора і дослідження характеристик сенсора, а також графічні методи для відтворення результатів дослідження характеристик сенсора таких як кутові, вольт-амперні характеристики радіаційної стійкості та температурної стабільності ПККС.
Для точнішого визначення кутових координат Сонця і спрощення алгоритму розрахунку кута модифіковано конструкцію сенсора кутових координат Сонця. Досліджені кутові характеристики розробленого ПККС.
Проаналізовані такі характеристики сенсора як температурна стабільність, радіаційна стійкість, а також ВАХ розробленого СККС. Після проведеного дослідження і аналізу характеристик зроблено висновки щодо покращення характеристик і алгоритму обчислення координат Сонця порівняно з попередньою моделлю сенсора, який встановлено на супутник PolyITAN-2.
В результаті проведених досліджень підготовлена доповідь на конференцію « Електроніка 2018», а також опублікована стаття у збірнику наукових праць шістнадцятої міжнародної конференції молодих учених з прикладної фізики «ICAP» та підготовлений патент на корисну модель сенсора кутових координат Сонця.
Опис
Ключові слова
Cubesat, сенсор кутових координат Сонця, орієнтація космічного апарату, сенсор грубої орієнтації, сенсор точної орієнтації, щілинний сенсор, Sun sensor, orientation of the spacecraft, accurate orientation sensor, rough orientation sensor, slotted sensor
Бібліографічний опис
Масальський, О. О. Сенсор кутових координат Сонця для космічних апаратів : магістерська дис. : 153 Мікро- та наносистемна техніка / Масальський Олександр Олександрович. – Київ, 2018. – 95 с.