Побудова та використання транзитивного замикання графа в онтологічно-орієнтованих навчальних системах
Вантажиться...
Дата
2018-12
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Структура й обсяг дипломної роботи. Магістерська дисертація складається зі вступу, п'яти розділів, висновку, переліку посилань з 32 найменувань, 2 додатки, і містить 32 рисунки, 22 таблиці. Повний обсяг магістерської дисертації складає 73 сторінок, з яких перелік посилань займає 3 сторінок, додатки – 6 сторінок.
Актуальність теми. Стрімкий розвиток галузей діяльності людини, що оперують великою кількістю наукової та прикладної інформації створює необхідність пошуку нових способів зберігання, представлення та обробки великих масивів даних. Одними із можливих підходів роботи з великою кількістю інформації певних предметних областей надають отологічні системи. Це зумовлює актуальність досліджень пов’язаних з роботою та знаходження способів модернізації систем такого роду.
Мета дослідження полігає у визначенні можливих способів подачі інформації користувачам, оптимізації роботи системи.
Для досягнення поставленої задачі були сформульовані наступні завдання дослідження, що визначили логіку дослідження та його структуру:
− проаналізувати існуючі способи подачі інформації користувачу;
− структури для збереження даних; − знайти частини у системах, що можливо удосконалити за допомогою використання нових алгоритмів та структур даних;
− модифікувати або розробити алгоритм або алогритми для модернізації систем;
− довести корректну роботу алгоритму та можливість його реалізації у системі
− розробити програмну систему, що містить реалізацію розроблених алгоритмів.
Об’єктом дослідження алгоритми для модернізації роботи онтологічної системи.
Предметом дослідження є розробка алгоритму побудови та використання транзитивного замикання.
Методи дослідження. Розв’язання поставлених задач виконувались такими засобами:
− дослідження актуальних алгоритмів для побудови транзитивного замикання;
− перевірка існуючих рішень емпіричним та аналітичним шляхом;
− перевірка розроблемних алгоритмів емпіричним та аналітичним шляхом;
− критика знайдених рішень з ціллю виявлення слабких сторін та можливих помилок. Практичне значення одержаних результатів роботи полягає в розробці програмної системи, що дозволить будувати та використовувати транзитивне замикання для онтологічно-орієнтовано ї системи через веб інтерфейс з повною точністю та прийнятною швидкістю роботи.
Опис
Ключові слова
онтологічні системи, алгоритми, оновлення транзитивного замикання, транзитивне замикання графу, база знань, ontological systems, algorithms, transitive graph closure, knowledge base, updating of transient closure
Бібліографічний опис
Дудкін, Ю. М. Побудова та використання транзитивного замикання графа в онтологічно-орієнтованих навчальних системах : магістерська робота : 121 Інженерія програмного забезпечення / Дудкін Юрій Миколайович. – Київ, 2018. – 69 с.