Застосування мікросервісної архітектури для побудови відмовостійкої хмарної системи

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2018-12

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

Структура й обсяг дипломної роботи. Магістерська дисертація складається зі вступу, п'яти розділів, висновку, переліку посилань з 24 найменувань, 2 додатки, і містить 64 рисунки, 29 таблиць. Повний обсяг магістерської дисертації складає 115 сторінок, з яких перелік посилань займає 2 сторінок, додатки – 12 сторінок. Актуальність теми. Хмарна інфраструктура дуже популярна і широко використовується багатьма компаніями тому що дозволяє економити як на обслуговуванні і персоналі, так і на інфраструктурі. Але, оскільки віртуальні машини у хмарній інфраструктурі не надійні, системи повинні бути спроектовані таким чином, щоб мінімізувати простої та перерви на обслуговування. Це зумовлює актуальність розробки розподілених хмарних систем, що максимально ефективно використовують хмарне середовище. Мета дослідження полягає у визначенні способів підвищення надійності та стійкості розподілених хмарних систем на прикладі інтерактивно ї веб-системи для розширення словникового запасу іноземної мови. Для досягнення поставленої задачі були сформульовані наступні завдання дослідження, що визначили логіку дослідження та його структуру: — проаналізувати існуючі підходи до проектування розподілених хмарних систем; — проаналізувати існуючі засоби для розгортки та забезпечення відмовостійкості хмарних систем; — створити систему для вивчення нових слів, що спроектована для роботи у хмарній інфраструктурі та використовує переваги і мінімізує недоліки хмарного середовища; — забезпечити засоби для автоматичного масштабування критичними для системи метриками. Об’єктом дослідження є розподілені системи та засоби автоматичного масштабування вузлів кластера. Предметом дослідження є алгоритми для автоматичного масштабування у розподілених системах. Методи дослідження. Розв’язання поставлених задач виконувались засобами комп’ютерного моделювання, зокрема з використанням наступних методів: — реалізація клієнта, що генерує навантаження на систему та імітує поведінку реального користувача; — аналіз метрик кожного з сервісів для виявлення проблем — аналіз запитів що виконуються довше за все за допомогою використання розподіленого трасування запитів. Наукова новизна одержаних результатів. Найбільш суттєвими науковими результатами магістерської дисертації є удосконалення алгоритму автоматичного горизонтального масштабування у оркестраторі Kubernetes за рахунок застосування інформації про довжину черги, що дозволило збільшити ефективність застосування обчислювальних ресурсів у системі. Практичне значення одержаних результатів роботи полягає в розробці розподіленої хмарної системи, що дозволяє вивчати слова іноземної мови, може бути розгорнута у Kubernetes кластері та динамічно адаптується під поточне навантаження системи за допомогою автоматичного масштабування екземплярів кожного з сервісів.

Опис

Ключові слова

хмарна інфраструктура, мікросервіси, REST, Kubernetes, відмовостійкість, cloud infrastructure, microservices, scaling, fault-tolerance

Бібліографічний опис

Соломкін, М. В. Застосування мікросервісної архітектури для побудови відмовостійкої хмарної системи : магістерська дис. : 121 Інженерія програмного забезпечення / Соломкін Максим Владиславович. – Київ, 2018. – 126 с.

DOI