Вдосконалення методу визначення кількісних та якісних показників хімічних сполук в багатокомпонентних системах люмінесцентним методом
Ескіз недоступний
Дата
2018-05
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Актуальність теми. В умовах ринкової економіки інтенсивний розвиток виробництва харчових продуктів висуває особливі вимоги до оцінки їх хімічних показників, що вимагає розробки сучасних експрес-методів та засобів з урахуванням максимальної автоматизації отримання результатів аналізів та їх подальшої обробки. Впровадження малозатратних неруйнівних експрес-методів дозволяє швидко і точно проводити оцінку якості як готових продуктів харчування, так і сировини в лабораторних умовах під час виробничого процесу. Запропонований нами метод визначення кількісних та якісних параметрів хімічних сполук в рідкій фазі в процесі реєстрації квантового виходу люмінесценції досліджуваних зразків не тільки дає точні результати, а й дозволяє проводити вимірювання в будь яких виробничих циклах, не надаючи негативного впливуна на об’єкт дослідження.
Об’єктом дослідження є фотодіодні детектори в якості первинних перетворювачів, потужні УФ-світлодіодні випромінювачі в якості джерела збудження люмінесценції та схеми їх керування.
Предметом дослідження є процес реєстрації кількісних та якісних параметрів вибраних хімічних сполук в багатокомпонентних системах в рідкій фазі розробленим в процесі роботи над магістерською дисертацією макетом вимірювальної установки .
Мета роботи вдосконалення методу визначення кількісних та якісних показників хімічних сполук в багатокомпонентних системах люмінесцентним методом, та розробка макету вимірювальної установки придатного для проведення кількісного та якісного аналізу.
Методи дослідження. Дана робота присвячена вдосконаленню методу визначення кількісних та якісних показників хімічних сполук в багатокомпонентних системах люмінесцентним методом.
Наукова новизна роботи полягає у вдосконаленні класичних методів реєстрації квантового виходу люмінесценції, з використанням сучасної елементної бази та апробація макету вимірювальної установки з потужними УФ-світлодіодами в якості джерела світла та малошумним фотодетекторо з щироким динамічнии діапазоном призначеним для реєстрації квантового виходу люмінесценції досліджуваних зразків.
Практична цінність полягає в впровадження вищезазначених методів та засобів і пропонується у вигляді промислового зразка вимірювального засобу, що може використовуватися у багатьох сферах харчової промисловості та державних органах метрологічного контролю.
Апробація роботи. Результати роботи висвітлені в наступних статтях що пройшли апробацію та знаходяться на стадії публікації:
- Защепкіна Н. М., Таранов В. В, Наконечний О.А. Довгалюк Р. Ю. Кількісна експрес-оцінка гумінових компонент у водних розчинах методами фотостимульованої люмінесценції /Н. М. Защепкіна, В. В Таранов, О.А Наконечний. Р. Ю. Довгалюк // XLVIII Міжнародна науково-практична конференція «Застосування лазерів в медицині та біології» – 24-25 травня Х.: ХНУ ім. В.Н. Каразіна 2018 р. – №2 (49). [Прийнято до редакції (received) 10.05.2018].
- Защепкіна Н. М., Таранов В. В, Наконечний О.А. Довгалюк Р. Ю. Вдосконалення засобу визначення кількісних параметрів гумінових і фолієвих кислот різних концентрацій та вибраних органічних сполук на їх основі в водних розчинах люмінесцентними методами аналізу /Н. М. Защепкіна, В. В Таранов, О.А Наконечний. Р. Ю. Довгалюк // Вісник НТУ «ХПІ». Серія: Електроенергетика та перетворювальна техніка. – Х. : НТУ «ХПІ», 2018. – №5 (1228). – ISSN 20794525 [Прийнято до редакції (received) 14.05.2018].
Структура та обсяг роботи. Робота складається із вступу, п’яти розділів, висновків, 59 рисунків, 32 таблиць, списку використаних джерел із 36 позицій та 1 додатку. Загальний обсяг роботи – 144 сторінки, з яких основна частина викладена на 142 сторінках.
Опис
Ключові слова
вдосконалення методу, люмінесцентний метод, фотодіод, спектрофотометрія, довжини хвиль, спектрофотометр, фолієва кислота, гумінові кислоти, родамін, домішки, perfection of the method, luminescent method, photodiode, spectrophotometry, wavelengths, spectrophotometer, folic acid, humic acids, rhodamine, impurities, совершенствование метода, люминесцентный метод, фотодиод, спектрофотометрия, длины волн, спектрофотометр, фолиевая кислота, гуминовые кислоты, родамин, примеси
Бібліографічний опис
Довгалюк, Р. Ю. Вдосконалення методу визначення кількісних та якісних показників хімічних сполук в багатокомпонентних системах люмінесцентним методом : магістерська дис. : 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка / Довгалюк Руслана Юріївна. – Київ, 2018. – 144 с.