Дослідження впливу багатоканального просторового звуку на сприйняття глядачем аудіовізуального контенту
Вантажиться...
Дата
2018
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Актуальність Останні десятиліття ознаменовані значним прогресом в області, як мистецтва, так і технічних засобів звукового кіно. За останні роки в кіноіндустрії всієї країни проведено значне технічне переоснащення кіноустановок, пов'язане з підвищенням вимог, що пред'являються до якості кінопоказу і звуковідтворення.
Вирішальне місце у відвідинах кінотеатру займає високоякісне озвучування фільму, тобто звуковий супровід, і що головне, відтворюваний у відповідному акустичному оформленні кінозалу.
Звук міцно ввійшов як органічний компонент у художню тканину кінофільму. Значно розширилися роль і художній вплив музики на його драматургію. Найкращі композитори пишуть музику для кінофільмів. На екранах широко демонструють опери, мюзикли, естрадні концерти і проблема оптимізації акустичних властивостей залу кінотеатру ввійшла в нову фазу і зажадала подальшого розвитку.
Тому проектування сучасних кінотеатрів з високоякісними багатоканальними системами озвучення глядацьких залів та можливістю проведення концертних заходів, задача цілком актуальна.
Мета дослідження: Проаналізувати вплив технічних параметрів, які визначають якісні показники звуковідтворення в кінотеатрі. Дослідити особливості сприйняття звуку людиною. Дослідити характеристики та особливості реалізації багатоканальних систем звуковідтворення.
Об'єкт дослідження: багатоканальні систем звуковідтворення.
Предмет дослідження: багатоканальні систем звуковідтворення в кінотеатрах.
Метод дослідження: Критичний аналіз багатоканальних систем звуковідтворення, порівняльний аналіз систем Dolby Surround Ex і Dolby Atmos, експертне оцінювання якісних показників систем звуковідтворення.
Новизна отриманих результатів полягає у обґрунтуванні доцільності застосування систем звуковідтворення з локалізацією джерел звуку для поліпшення емоційного сприйняття аудіовізуального контенту.
Практичне значення: результати дослідження можна використовувати в навчальному процесі для поглибленого вивчення систем звуковідтворення.
Опис
Ключові слова
просторовий звук, бінауральний ефект, глядацька зала, звук, звуковідтворювальний, апаратний комплекс, акустика, обладнання, багатоканальне озвучення, surround sound, binual effect, cinema sound, sound produce, apparatus, acoustics, equipment, multiple channel teaching
Бібліографічний опис
Золотухін, О. О. Дослідження впливу багатоканального просторового звуку на сприйняття глядачем аудіовізуального контенту : магістерська дис. : 171 Електроніка / Золотухін Олег Олегович. – Київ, 2018. – 95 с.