Підвищення точності визначення показників якості електричної енергії
Вантажиться...
Дата
2018
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Актуальність теми. Технологічні процеси будь-якого виробництва в значній мірі залежать від якості електроенергії. У загальному випадку низька якість електроенергії може бути охарактеризована як будь-які зміни в енергопостачанні, що призводять до порушень нормального ходу виробничого процесу або до пошкодження обладнання, трансформаторів, електродвигунів.
Так за даними зарубіжних досліджень втрати країн Європи від неякісної електричної енергії щорічно сягають десятки млрд. євро. Аналогічні дані по Україні на даний час відсутні, оскільки проблемою якості електричної енергії систематично займаються тільки науковці, і це при тому, що збитки від неякісної електричної енергії мають тенденцію щорічного зросту (в США, наприклад, за останні десять років вони подвоїлись).
Окрім цього широке впровадження розосереджених джерел енергії як приватними споживачами та корпоративним сектором, так і безпосередньо генеруючими компаніями, формування віртуальних електростанцій пов’язано із необхідністю підтримання динамічного балансу між споживанням та генерацією електричної енергії на мікро- і макрорівнях. Це обумовлює появу принципово нових задач, вирішення яких не можна здійснити спираючись виключно на традиційні підходи, які використовуються для побудови електроенергетичних мереж централізованого характеру.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Представлена робота є продовженням багаторічної традиційної тематики Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» щодо інформаційного забезпечення задач вимірювання, обліку, планування та управління енерговикористанням.
Мета дослідження. – підвищення швидкодії та точності визначення наявності спотворень якості електроенергії за рахунок розробки (модифікації) методу їх визначення.
Сформована мета вимагає наступні завдання дослідження:
1. Оцінити вплив розосереджених джерел енергії на якість електропостачання в інтегрованих електричних мережах.
2. Проаналізувати сучасний стан методів і засобів оцінювання якості електричної енергії.
3. Визначити характерні ознаки вимірювального сигналу для ідентифікації спотворення при оцінюванні якісних характеристик електропостачання у реальному часі.
Об’єкт дослідження – процес оцінювання якісних характеристик режимів електропостачання в інтегрованих системах.
Предмет дослідження – методи та засоби оцінювання якісних характеристик режимів електропостачання в інтегрованих системах
Методи дослідження. Основу виконаних досліджень склали такі методи:
- Системний аналіз показників якості електричних мереж, фактори впливу на показники якості.
- Математичне моделювання впливе показників якості на електричні мережі для формування задачі підвищення швидкодії та точності вимірювань показників якості електроенергії.
Наукова новизна одержаних результатів.
1. Проведено порівняльну характеристику методів виявлення аномалій в інформаційних сигналах.
2. Модифіковано модель ідентифікації спотворень інформаційних сигналів.
3. Розроблено алгоритм підвищення точності визначення показників якості електроенергії.
Практичне значення одержаних результатів. Отримані в роботі наукові результати мають практичне значення для побудови систем моніторингу якості електричної енергії, що є необхідною складовою реформування електроенергетичної галузі України.
Опис
Ключові слова
вейвлет-аналіз, ліфтингова схема, швидкодія, точність, індефікація спотворень, визначення спотворень, wavelet analysis, lifting scheme, speedcody, accuracy, industry of spatials, determination of spotlight
Бібліографічний опис
Суржиков, М. В. Підвищення точності визначення показників якості електричної енергії : магістерська дис. : 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка / Суржиков Михайло Вікторович . – Київ, 2018. – 114 с.