Реагенти із відходів виробництв для очищення стічних вод
Вантажиться...
Дата
2019-05
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Пояснювальна записка: 94 стор., 36 рис., 17 табл., 1 додаток, 75 посилань.
Різні органічні сполуки такі як барвники, а також фосфати є основними забрудювачами стічних вод текстильних підприємств. Неефективне очищення стічних вод від таких сполук може призвести до забруднення екологічних систем і є недопустимим.
Повторне використання разом з сталим розвитком користування водними ресурсами є важливими цілями текстильної промисловості в галузях захисту та запобігання забрудненню навколишнього середовища.
Актуальним є створення реагентів водоочищення з відходів глиноземних виробництв та моделювання на їх основі технологічної послідовності для очищення стічних вод у текстильній промисловості.
Метою магістерської дисертаційної роботи є створення реагентів водоочищення з відходів глиноземних виробництв; визначення їх коагуляційних та сорбційних властивостей для використання їх в технології очищення стічних вод, забруднених барвниками різного походження та фосфатами.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні задачі:
• Вибір методу та модифікування активованого вугілля АВ та обробки ЧШ ;
• Отримання зразків, виявлення їх основних параметрів (тривалість, температурний режим, концентраційний параметр) та встановлення їх морфології та складу;
• Дослідження коагуляційних та сорбційних властивостей отриманих зразків, доведення ефективності їх застосування для вилучення барвників.
• Моделювання технологічної послідовності очищення стічних вод від барвників отриманими реагентами на основі відходів глиноземних виробництв
Об’єкт дослідження процес обробки «червоного шламу» (ЧШ) для отримання коагуляційних та сорбційних реагентів, а також закономірності їх застосування для вилучення барвників та фосфатів.
Предмет дослідження «червоний шлам» Миколаївського глиноземного заводу, активоване вугілля, розчини барвників («метиленовий синій», «конго червоний»), синтезовані сорбційні матеріали на основі відходів глиноземних виробництв.
Опис
Ключові слова
червоний шлам, коагулянт, вапно, сульфат заліза, метиленовий синій, конго червоний, активоване вугілля, коагуляція, адсорбція, комплексний коагулянт, доочищення, стічні води, кислотно-основні характеристики, red mud, methylene blue, congo red, activated coal, coagulation, adsorption, complex koagulyant, coagulant, tertiary treatment, wastewater, acid-basic characteristics
Бібліографічний опис
Ободенко, Л. С. Реагенти із відходів виробництв для очищення стічних вод : магістерська дис. : 161 Хімічні технології та інженерія / Ободенко Любов Сергіївна. – Київ, 2019. – 94 с.