Skip navigation
Please use this identifier to cite or link to this item: https://ela.kpi.ua/handle/123456789/33870
Title: Метод виявлення критичних інформаційних джерел в глобальній мережі Інтернет
Other Titles: Method of determining critical information sources in the global Internet network
Authors: Соболєв, Артем Миколайович
Ланде, Дмитро Володимирович
Keywords: показник Херста
інформаційні агентства
рівень стабільності
інформаційні джерела
інформаційна атака
інформаційний вибух
Hurst index
information agencies
level of stability
information sources
information attack
information explosion
Issue Date: 2019
Publisher: Institute of Special Communication and Information Protection of National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”
Citation: Соболєв, А. Метод виявлення критичних інформаційних джерел в глобальній мережі Інтернет / Артем Соболєв, Дмитро Ланде // Information Technology and Security. – 2019. – Vol. 7, Iss. 1 (12). – Pp. 4–13. – Bibliogr.: 13 ref.
Abstract: Одним із значущих сегментів системи засобів масової інформації в сучасних умовах є сукупність джерел мережі Інтернет. Результати соціологічних досліджень показали, що безперервно збільшується кількість користувачів мережею Інтернет. Найпопулярнішими пристроями доступу до мережі виявились мобільні телефони та планшети. Це дозволило розширити спектр послуг, які надаються за допомогою глобальної мережі. Споживачі інформації з мережі Інтернет все більше довіряють їй: в першу чергу засобам масової інформації та соціальним мережам. Ця особливість використовується, в тому числі, і в маніпулятивних цілях під час ведення інформаційних війн та атак для навіювання неправдивої інформації користувачам. Робота системи засобів масової інформації орієнтована на доведення інформаційних повідомлень в різних форматах практично до будь-якої людини без зовнішньої участі. При цьому для функціонування засобів масової інформації мережі Інтернет, зазвичай, необхідне лише створення та підтримання сайту, що не вимагає серйозних фінансових витрат для традиційних засобів масової інформації. Сервер може розташовуватися в будь-якій точці світу, а реєстрація як засобу масової інформації вимагає оформлення заявки і оплати незначних коштів. Такі умови створення і функціонування дають можливість здійснювати зовнішній вплив на функціонування системи засобів масової інформації у мережі Інтернет. У даній роботі досліджено стабільність джерел засобів масової інформації та запропоновано метод, який дозволяє виявляти критичні джерела, які з великою імовірністю використовуються як інструмент для маніпуляції свідомістю людей під час проведення інформаційних війн. Виявлено 4 види процесів, що відбуваються з інформаційними джерелами під час їх життєвого циклу: майже не змінний процес публікувань джерелом, стрімке зменшення кількості публікацій джерелом майже до його зупинки, короткострокове збільшення кількості публікацій джерелом, збільшення кількості опублікувань джерелом, що відбулось на постійній основі.
URI: https://ela.kpi.ua/handle/123456789/33870
DOI: https://doi.org/10.20535/2411-1031.2019.7.1.184209
Appears in Collections:Information Technology and Security, Vol. 7, Iss. 1 (12)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
ITS2019-7-1_01.pdf789.49 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open
Show full item record


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.