Магістерські роботи (ТМБ)

Постійне посилання зібрання

У зібранні розміщено магістерські дисертації на здобуття ступеня магістра.

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 26
  • ДокументВідкритий доступ
    Розробка технічного файлу на медичний виріб для оцінки психологічного стану людини
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Черних, Максим Андрійович; Бесараб, Олександр Борисович
    Магістерська дисертація містить: 84 сторінки ,у тому числі 4 рисунки, 4 формули та 8 таблиць, список використаних джерел (80 найменувань), додатків 1. Мета роботи: науково-технічне та медико-біологічне обґрунтування структури та змісту технологічного файлу на медичний виріб для оцінки психологічного стану людини. У відповідності до поставленої мети дослідження, визначені такі завдання: 1. Описати систему поєднання програмного забезпечення на основі штучного інтелекту з фітнес-трекерами; 2. Створити технологічну схему застосування програмного забезпечення, навести опис; 3. Обґрунтувати структуру та зміст технічного файлу на медичний виріб для оцінки психологічного стану людини. Об’єкт дослідження: технологія оцінки психологічного стану у працівників високої відповідальності, зокрема співробітників спецслужб, медичних працівників, хірургів та їх асистентів, за допомогою штучного інтелекту та спеціалізованих браслетів-датчиків, що дозволяють здійснювати моніторинг психологічного стану в реальному часі. Предмет дослідження: нейронна модель оцінки психологічного стану створена на основі штучного інтелекту, що аналізує дані, зібрані за допомогою спеціалізованих браслетів-датчиків, а також ефективність цієї технології у зниженні помилок та покращенні працездатності в умовах високої відповідальності. Наукова новизна: полягає в розробці інноваційного технічного файлу на медичний виріб для оцінки психологічного стану людини, який вперше інтегрує сучасні психометричні методики, алгоритми автоматизованого аналізу та підходи до стандартизації й валідації згідно з міжнародними вимогами.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розробка технічного файлу на медичний виріб для вимірювання рівня глюкози в крові
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Радченко, Денис Олександрович; Бесараб, Олександр Борисович
    Магістерська дисертація складається зі 73 сторінок, враховуючи 5 рисунків та 7 таблиць. Кількість використаної літератури становить 65 найменування. Актуальність. Контроль рівня глюкози є вирішальним фактором для забезпечення ефективного лікування пацієнтів із цукровим діабетом, щоб розробляти нові, а також вдосконалювати вже існуючі медичні вироби, які допоможуть забезпечити точний контроль глікемічних показників і підвищити якість життя пацієнтів – потрібна багатоступенева система розробки та впровадження глюкометрів, що враховує не лише технічні вимоги, але й регуляторні аспекти. Важливо пройти належні етапи оцінки відповідності, базуючись на відповідних стандартах, що дозволить сертифікувати і поширювати ці вироби для широкого використання в медичній практиці. Мета роботи: науково-технічне та медико-біологічне обґрунтування структури та змісту технічного файлу на медичний виріб для вимірювання рівня глюкозу в крові. Об’єкт дослідження: науково-практичні засади розробки технічної документації на виріб для вимірювання рівня глюкози в крові відповідно до вимог Технічного регламенту щодо медичних виробів. Предмет дослідження: технологічні, інженерні, фізико-хімічні та медико- біологічні аспекти розробки документації на виріб для вимірювання рівня глюкози в крові. Наукова новизна: проведення першого в Україні науково-технічного та медико-біологічного обґрунтування застосування медичного виробу для вимірювання рівня глюкози в крові. Практична цінність: проведене науково-технічне та медико-біологічне обґрунтування структури та змісту технічного файлу на виріб для вимірювання рівня глюкози в крові може бути взято за основу складання документації виробником медичних виробів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Біоінженерний проєкт отримання наночастинок срібла для використання в медичних цілях
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Половець, Яніна Вікторівна; Поєдинок, Наталія Леонідівна
    Наночастинки срібла (AgNPs) мають широкий спектр застосувань у медицині, зокрема в антимікробній терапії, лікуванні раку та інших біомедичних сферах. Однак традиційні методи їх синтезу, зокрема хімічні і фізичні, часто включають токсичні реагенти і енергетично затратні процеси. Тому в останні роки набуває популярності біологічний синтез наночастинок, що забезпечує екологічність, економічність та безпеку процесу. Особливу увагу привертають методи, що використовують біологічні організми, зокрема гриби, такі як Ganoderma lucidum. У цьому дослідженні розглядається технологія синтезу срібних наночастинок за допомогою G.lucidum, яке є перспективним джерелом для отримання наночастинок завдяки своїм унікальним культуральним і біохімічним властивостям. Гриб G.lucidum відомий своїми антиоксидантними, протизапальними та імуномодулюючими властивостями, що дозволяє використовувати його для синтезу наночастинок з високоактивними терапевтичними властивостями. У рамках роботи були описані етапи синтезу наночастинок срібла за допомогою грибів, а також їх фізико-хімічні та біологічні властивості, які можуть бути використані в медичних цілях. Зазначено, що біологічний метод синтезу наночастинок з G.lucidum є перспективним через його екологічність, ефективність і відносно низькі витрати на матеріали та енергію. Результати дослідження підтверджують доцільність використання біологічних методів для синтезу наночастинок срібла, що відкриває нові можливості для створення безпечних і ефективних терапевтичних засобів, зокрема для лікування інфекційних та онкологічних захворювань.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вдосконалення тренувального протезу стегна за допомогою регульованого адаптера під контрактуру
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Орел, Марія Андріївна; Беспалова, Олена Ярославівна
    Магістерська дисертація містить: 87 сторінки, у тому числі 28 рисунків, 16 таблиць, список використаних джерел (60 найменувань). Метою магістерської дисертації є вдосконалення конструкції тренувального протезу стегна шляхом інтеграції доступних, функціональних та регульованих компонентів для забезпечення зручності, адаптивності та економічності. Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі завдання: 1. Провести детальний аналіз літератури щодо сучасних конструкцій тренувальних протезів стегна, зокрема їх адаптивності до пацієнтів із контрактурами, а також економічної доступності. Розглянути підходи, що застосовуються в Україні та за кордоном, із акцентом на ефективність та інноваційні рішення. 2. Оцінити сучасні системи регулювання гільз протезів на основі аналізу наукових джерел і технічної документації. Виявити переваги та обмеження цієї технології для використання у куксоприймальних гільзах тренувальних протезів. 3. На основі аналізу наукової літератури та стандартів розробити технічні вимоги до адаптера, який дозволить забезпечити регулювання кута нахилу та адаптацію до анатомічних особливостей пацієнтів із контрактурами. 4. Виконати 3D-моделювання адаптера у середовищі SolidWorks із врахуванням результатів попередніх досліджень і даних літератури. 5. Провести оцінку розробленого адаптера через аналіз його функціональних можливостей, порівняння з аналогами та визначення економічної доцільності впровадження. Об’єкт дослідження: тренувальні протези стегна. Предмет дослідження: вдосконалення тренувального протезу через інтеграцію регульованих компонентів. Методи дослідження: Аналіз літератури і технічних рішень для вивчення сучасних тенденцій у протезуванні. Опитування пацієнтів і фахівців для визначення поширеності контрактур та потреб у тренувальних протезах. Моделювання у SolidWorks для створення 3D-моделі адаптера. Систематизація даних та аналіз результатів дослідження. Наукова новизна: У роботі запропоновано вдосконалення тренувального протезу стегна шляхом використання регульованої затяжки RevoFit, адаптера в конструкції та доступної стопи 1Р38, що забезпечує баланс між функціональністю та економічністю.
  • ДокументВідкритий доступ
    Біоінженерний проєкт виготовлення васкуляризованих тканин печінки методом 3D-біодруку
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Маслянчук, Софія Миколаївна; Луценко, Тетяна Миколаївна
    Магістерська дисертація складається зі вступу, 7 основних розділів із висновками до кожного, загальні висновки та перелік літературних джерел. Для написання було опрацьовано 111 джерел. Робота включає 2 ілюстрації та 17 таблиць. Загальний обсяг звіту складає 133 сторінки. Магістерська дисертація присвячена розробці біоінженерного проєкту виготовлення васкуляризованих тканин печінки методом 3D-біодруку. Актуальність дослідження зумовлена зростаючою потребою у створенні васкуляризованих тканин печінки для трансплантології, тестування лікарських засобів та моделювання захворювань, що є відповіддю на брак донорських органів та обмеження традиційних методів лікування печінкових хвороб. Результати дослідження мають практичне значення для регенеративної медицини, тестування ліків та моделювання захворювань. У роботі здійснено огляд методів 3D-біопринтингу, біочорнил і їх компонентів, а також перспектив застосування технології для створення моделей печінки. Запропоновано технологічний процес виробництва, включаючи обґрунтування сировини, матеріалів та стадій технології, а також описано проєктування лабораторії для 3D-біодруку. Проведено техніко- економічне обґрунтування, оцінку попиту та ринкових перспектив, розрахунок виробничих потужностей і фінансових показників стартапу. Робота також містить оцінку якості продукції, контроль ризиків і розробку ринкової стратегії. Основні результати магістерської роботи були представлені у статті «Біоінженерний потенціал 3D-біодруку для створення функціональних моделей печінки» у журналі «Біомедична інженерія і технологія». Результати напрацювань також були опубліковані у форматі тез на тему «Застосування методів 3D-біодруку для лікування захворювань печінки» у збірнику матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасний стан та перспективи біомедичної інженерії».
  • ДокументВідкритий доступ
    Розробка технічного файлу на напівпроникну мембрану гематоенцефалічного бар'єру методом 3D-біодруку для in vitro досліджень
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Макляк, Таїсія Олегівна; Луценко, Тетяна Миколаївна
    Магістерська дисертація складається з 146 сторінок, враховуючи 3 рисунка, 5 формул та 21 таблиць. Кількість використаної літератури становить 101 найменувань. Актуальність: гематоенцефалічний бар’єр (ГЕБ) є складною фізіологічною структурою, яка обмежує проникнення різних молекул через кровоносну систему в мозок. Зважаючи на важливість досліджень, пов'язаних із моделюванням ГЕБ, розробка та виготовлення інноваційних мембран для in vitro досліджень методом 3D-біодруку відкриває нові можливості для тестування лікарських засобів, що в свою чергу може значно оптимізувати процеси розробки нових лікарських препаратів та їхню безпеку. Розробка технічного файлу для виробу є необхідною умовою для забезпечення відповідності міжнародним стандартам та нормативним вимогам щодо таких медичних виробів. Мета роботи: провести науково-технічне та медико-біологічне обґрунтування структури і змісту технічного файлу на напівпроникну мембрану гематоенцефалічного бар’єру, виготовлену методом 3D-біодруку, для використання у in vitro дослідженнях лікарських засобів. Об’єкт дослідження: науково-практичні засади розробки технічної документації на напівпроникну мембрану гематоенцефалічного бар’єру, виготовлену методом 3D-біодруку. Предмет дослідження: медико-біологічні, фізико-хімічні, інженерні та технологічні аспекти розробки технічної документації на медичні вироби, що імітують гематоенцефалічний бар’єр та використовуються в in vitro тестуваннях для оцінки проникності лікарських засобів. Наукова новизна: проведено науково-технічне та медико-біологічне обґрунтування використання 3D-біодруку для створення мембрани ГЕБ, яка може бути використана для in vitro тестування лікарських засобів. Обґрунтовано вибір матеріалів для виготовлення мембрани, досліджено їхні фізико-хімічні властивості та біосумісність. Розроблено підхід до створення технічної документації для медичних виробів, що відповідає міжнародним стандартам, та підтверджено ефективність і безпеку такого виробу для проведення доклінічних досліджень.. Практична значущість: розроблені підходи можуть значно підвищити ефективність досліджень лікарських засобів, зокрема шляхом зменшення залежності від in vivo моделей. Розроблений технічний файл може бути використаний для оформлення документації, проходження оцінки відповідності та виходу на ринки України та ЄС. Використання мембрани ГЕБ для in vitro досліджень дасть можливість значно спростити процес розробки лікарських засобів та підвищити рівень їх безпеки.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розробка технічного файлу на виріб для дослідження впливу речовин різного походження на сечовидільну систему людини
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Кантур, Марина Ігорівна; Голембіовська, Олена Ігорівна
    Магістерська дисертація складається зі 100 сторінок, враховуючи 3 рисунки та 19 таблиць. Кількість використаної літератури становить 34 найменування. Актуальність. Сечовидільна система відіграє критичну роль у підтримці загального здоров'я та гомеостазу організму, забезпечуючи виведення відходів, регуляцію водного і електролітного балансу, а також підтримку артеріального тиску. Порушення роботи цієї системи може призвести до значних ускладнень, включаючи хронічні захворювання нирок, інфекції сечовивідних шляхів та інші патології, які можуть мати серйозні наслідки для здоров'я людини. Враховуючи важливість сечовидільної системи, необхідно активно досліджувати різні речовини, які можуть впливати на її функціонування, щоб знайти нові ефективні методи лікування та профілактики захворювань. Мета роботи: Науково-технічне та медико-біологічне обґрунтування структури та змісту технічного файлу на виріб для дослідження впливу речовин різного походження на сечовидільну систему. Об’єкт дослідження: науково-практичні засади розробки технічної документації на виріб для дослідження впливу речовин різного походження на сечовидільну систему. Предмет дослідження: технологічні, інженерні, фізико-хімічні та медико-біологічні аспекти розробки документації на виріб для дослідження впливу речовин різного походження на сечовидільну систему. Наукова новизна: проведення першого в Україні науково-технічного та медико-біологічного обґрунтування застосування інноваційного виробу для оцінки впливу речовин різного походження на сечовидільну систему. Практична значущість: проведене науково-технічне та медико-біологічне обґрунтування структури та змісту технічного файлу на виріб для дослідження впливу речовин різного походження на сечовидільну систему може бути взято за основу складання документа виробником медичних виробів. Структура роботи. Магістерська дисертація складається із вступу, десяти розділів, висновків, списку джерел літератури (34 найменування). Загальний обсяг становить 100 сторінок, з них 83 сторінки основного тексту. Робота має 3 рисунки, 19 таблиць та один додаток.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розробка технічного файлу на кардіоімплантат виготовлений методом 3Д-біодруку
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Бережецька, Владислава Сергіївна; Мотроненко, Валентина Василівна
    Магістерська дисертація складається з 95 сторінок, враховуючи 3 рисунки та 25 таблиць. Кількість використаної літератури становить 87 найменувань та 2-ох додатків. Серцево-судинні захворювання є причиною інвалідності та передчасної смертності на глобальному рівні в Україні та світі. Серед таких захворювань, особливе місце посідає захворювання аортального клапана, що може спричинити порушення кровообігу і вплинути на якість життя пацієнта, і лікується воно виключно за допомогою заміни штучними імплантами. Існує ряд технологій виготовленнкардіоімплантів, проте, всі вони вотребують вдосконалення, оскільки або не відрізняються високою біосумісність, або – довговічністю. 3Д-друк, в даному випадку, став революційною технологією з величезним потенціалом у сфері кардіології. Саме тому, магістерська дисертація присвячена розробці технологічного файлу на біоімплантат аортального клапану отриманого методом 3Д-друку, що гарантує випуск на ринок України кардіоімплантів з високою біосумісність, які виробляються з дотриманням високих стандартів якості, регуляторниз вимог та нормативних документів на світовому рівні. Запропоновані кардіоімпланти виготовляються з використанням біосумісних матеріалів для забезпечення ефективної інтеграції з тканинами пацієнта, зокрима з використанням його власних стовбурових клітин. Практичне спрямування роботи полягає в розробці основних вимог до медичного виробу біосумісного імпланту аортального клапану, щоб дозволить гарантувати його исоку якість та безпечність для пацієнта, включаючи регуляторні вимоги, аналіз ризиків, структуру, технологію виробництва, тестування показників якості та пакування. Практичне значення підкреслено наявністю стартап-проекту, який підтверджує конкурентноспроможність готового кардіоімпланту.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розробка технічного файлу на трансдермальну терапевтичну систему для терапії гіпертиреозу
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Жиденко-Драч, Ольга Миколаївна; Голембіовська, Олена Ігорівна
    Магістерська дисертація складається з 181 сторінки, враховуючи 19 рисунків та 29 таблиць. Кількість використаної літератури становить 122 найменувань. Актуальність: гіпертиреоз, як складне ендокринне захворювання, потребує тривалого лікування, яке можна оптимізувати за допомогою трансдермальних систем з розчинними мікроголками для доставки тіамазолу. Розробка технічного файлу для виробу є необхідною умовою для забезпечення його відповідності міжнародним стандартам і нормативним вимогам. Мета роботи: провести науково-технічне та медико-біологічне обґрунтування структури і змісту технічного файлу на трансдермальну терапевтичну систему розчинними мікроголками для доставки тіамазолу. Об’єкт дослідження: науково-практичні засади розробки технічної документації на трансдермальну терапевтичну систему доставки ліків. Предмет дослідження: медико-біологічні, фізико-хімічні, інженерні та технологічні аспекти розробки технічної документації на трансдермальну терапевтичну систему з розчинними мікроголками для доставки тіамазолу. Наукова новизна: вперше проведено науково-технічне та медико-біологічне обґрунтування використання розчинних мікроголок для доставки тіамазолу при лікуванні гіпертиреозу. Обґрунтовано вибір матеріалів для мікроголок з тіамазолом, досліджено їхні фізико-хімічні властивості та доведено безпеку й ефективність виробу. Розроблено науково обґрунтований підхід до створення технічної документації на трансдермальну терапевтичну систему для доставки тіамазолу. Практична значущість: запропоновані рішення підвищують ефективність терапії гіпертиреозу та мінімізують побічні ефекти. Розроблений технічний файл може бути використаний для оформлення документації, проходження оцінки відповідності та виходу на ринки України та ЄС.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розробка технічного файлу на шовний матеріал зі стовбуровими клітинами
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Жур, Анна Сергіївна; Луценко, Тетяна Миколаївна
    Магістерську дисертацію викладено на 105 сторінках, з них 85 сторінок основного тексту, вона містить 8 таблиць і 8 рисунків, 71 посилання та 3 додатки. Актуальність роботи: Інтеграція стовбурових клітин у шовні матеріали відкриває нові перспективи для створення біоактивних виробів, які стимулюють регенерацію тканин та пришвидшують загоєння. У цій роботі пропонується технічний файл на резорбний плетений шовний матеріал на основі кополімеру полікапролактону/полігліколієвої кислоти, покритий мезенхімальними стовбуровими клітинами людини. Мета роботи: Розробити технічний файл на резорбний полімерний шовний матеріал зі стовбуровими клітинами людини, забезпечити його відповідність нормативним вимогам, безпечність та ефективність для стимуляції регенерації тканин. Об’єкт дослідження: Шовний матеріал з покриттям із мезенхімальних стовбурових клітин людини, призначений для використання в хірургічній практиці для покращеної регенерації тканин. Предмет дослідження: Технічні, регуляторні та наукові аспекти, пов'язані з розробкою шовного матеріалу, покритого мезенхімальними стовбуровими клітинами людини. Новизна роботи: Вперше запропоновано та описано процеси виготовлення шовних ниток і їх подальшого покриття МСК, а не використання готових, комерційно-доступних хірургічних ниток. Практичне значення результатів: Можлива інтеграція технологій регенеративної медицини в рутинну хірургічну практику, підґрунтя для майбутніх інновацій шовних матеріалів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Біоінженерний проєкт лабораторії для моделювання шляхів ультразвукової стимуляції процесів у біофармацевтичній інженерії
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Солоп, Дмитро Олександрович; Мотроненко, Валентина Василівна
    Магістерська дисертація має обсяг 88 сторінок, де міститься 1 рисунок та 15 таблиць. Загалом опрацьовано 69 джерел. Актуальність: Дослідження спрямоване на створення та впровадження першої в Україні лабораторії, спеціалізованої на дослідженні та моделюванні процесів, зумовлених ультразвуковою стимуляцією в біофармацевтичній інженерії. Проєкт передбачає високотехнологічне обладнання та інноваційний підхід для вивчення впливу ультразвуку на біологічні процеси. Розроблений проєкт лабораторії визначається як унікальний, оскільки враховує найновіші технології та міжнародні стандарти. Aspergillus awamori є визнаним об'єктом досліджень та виробництва у біотехнологічній сфері. Висока продуктивність цього гриба, його здатність до виробництва різноманітних ферментів і біологічно активних сполук, а також легкість генетичної модифікації роблять його привабливим об'єктом для розвитку нових технологій. Aspergillus awamori відзначається високою стійкістю до стресових умов та широким спектром застосувань у виробництві біопродуктів, біопалив, антибіотиків та інших біотехнологічних продуктів. Його унікальні властивості роблять його цінним ресурсом для наукових досліджень та практичного використання в сучасних біотехнологіях. В рамках завдань проєкту було розроблено та впроваджено систему забезпечення якості на підприємстві, спеціально призначену для досліджень ультразвукової стимуляції. Ця система враховує високі стандарти та вимоги, пов'язані з біоінженерними процесами у біофармацевтичній інженерії. Оцінка ризиків та їх перспективна валідація були проведені систематично і комплексно. Цей етап дозволяє ідентифікувати, класифікувати та ефективно управляти ризиками, пов'язаними із запропонованою технологією ультразвукової стимуляції. Проведені дослідження та аналіз дозволяють гарантувати високий ступінь надійності та безпеки розробленого проєкту в умовах сучасного біотехнологічного виробництва. Процес реалізації стартап-проєкту передбачає необхідність привертання інвестицій у розмірі 21 млн грн для успішного впровадження та функціонування лабораторії. Ці кошти будуть використані на придбання сучасного обладнання, наукові дослідження та створення інфраструктури. Цей проєкт має стратегічне значення для розвитку біотехнологічної галузі в Україні та відкриває нові можливості для наукових відкриттів та інновацій в галузі біофармацевтики.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розробка високочутливого амперометричного біосенсора для визначення АСТ в біологічних рідинах
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Марчук, Оксана Дмитрівна; Солдаткін, Олександр Олексійович
    Розробка високочутливого амперометричного біосенсора для визначення АСТ в біологічних рідинах. – Випускна кваліфікаційна робота магістра за спеціальністю 163 Біомедична інженерія, ОПП «Регенеративна та біофармацевтична інженерія». Обсяг роботи становить 73 сторінки, містить 26 ілюстрацій, 4 таблиці. Загалом опрацьовано 75 джерел. Актуальність: Аспартатамінотрансфераза (АСТ) — ендогенний фермент із групи трансфераз, підгрупи амінотрансфераз, широко використовуваний у медичній практиці для лабораторної діагностики уражень міокарда і печінки. Референтним значенням АСТ в крові є від 5 до 40 од.акт./л. Зростання показника в 1,5-2 рази від верхнього граничного значення може свідчити про пошкодження внутрішніх органів. При пошкодженні міокарда (н-д, при інфаркті міокарда), печінки (при гепатитах, цирозі печінки) в результаті цитолізу (руйнування клітин) цей фермент потрапляє в кров, внаслідок чого його можна виявити та використати для діагностики та контролю патологічних змін в організмі людини. Відповідно, створення нових експрес-методів для швидкого, точного, безпечного та чутливого визначення вмісту АСТ у крові на сьогодні є важливим питанням. Мета: розробити високочутливий амперометричний біосенсор для визначення АСТ в біологічних рідинах. Об’єкт дослідження: методи визначення рівня АСТ в зразках крові людини. Предмет дослідження: розробка ферментної системи та підбір оптимальних умов функціонування високочутливого амперометричного біосенсора. Практична цінність: проведено апробацію роботи біосенсора при роботі з реальними зразками сироватки крові і показано принципову можливість практичного застосування.
  • ДокументВідкритий доступ
    Біоінженерна система отримання первинних клітинних ліній для проведення in vitro досліджень
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Щербак, Денис Юрійович; Луценко, Тетяна Миколаївна
    Робота присвячена розробці біоінженерної система отримання первинних клітинних ліній для проведення in vitro досліджень. Дисертація налічує 7 розділів, загальні висновки та список джерел літератури. Для написання було оброблено 65 джерел. Загальний обсяг звіту складає 80 сторінок та 13 таблиць. У даній роботі проводиться аналіз сучасної літератури, стосовно розробки in vitro методів токсикологічних досліджень на основі первинних культур клітин курячих фібробластів. Дана тема є актуальною, оскільки останніми роками косметична промисловість стрімко розвивається, що призводить до збільшення попиту на нові косметичні продукти. Однак цей сплеск у розробці продуктів також викликав занепокоєння щодо потенційного несприятливого впливу використовуваних інгредієнтів. Метою роботи є дослідження передумов, значення, цілей, дослідницьких питань та гіпотез, пов'язаних з використанням первинної культури курячих ембріонів у токсикологічних дослідженнях косметичних продуктів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Біоінженерний проєкт отримання компонентів штучної крові на основі плюрипотентних стовбурових клітин
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Когут, Неля Олександрівна; Голембіовська, Олена Ігорівна
    Магістерська дисертація має обсяг 82 сторінок, де міститься 2 рисунки та 15 таблиць. Загалом опрацьовано 65 джерел. Актуальність: Виробництво тромбоцитів і червоних кров’яних клітин з iPSCs має важливі переваги: вирішує проблему рідкісних кров’яних груп, підвищує безпеку трансфузій, зменшує залежність від донорської крові, і відкриває можливості для персоналізованої медицини. Це сприяє поліпшенню постачання кров’яних продуктів, забезпечуючи безпеку та зменшуючи потребу в обмежених донорських ресурсах. Мета дисертації: адаптувати технологію виробництва штучних клітин крові з iPSC для реалізації в Україні. Об’єкт дослідження – наукове обґрунтування технології виготовлення штучних клітин крові з iPSC. Предмет дослідження – адаптація технологічної виробництва компонентів штучної крові для використання в Україні. Вперше в Україні запропоновано інноваційний підхід до виробництва компонентів штучної крові з використанням плюрипотентних стовбурових клітин. Ця робота демонструє можливість використання цих клітин для створення безпечної та ефективної альтернативи донорській крові, що може революціонізувати сферу трансфузійної медицини. В рамках дослідження було розроблено детальну методологію диференціації клітин у кров’яні компоненти, а також оцінено ефективність та безпечність штучної крові, що відкриває нові перспективи для клінічного використання. Технологічний процес виготовлення клітин штучної крові складається з 39 етапів. Виробництво має обґрунтування компоновки приміщень за класами чистоти та відповідну систему контролю якості. У роботі передбачено можливі ризики на всіх етапах виробництва.
  • ДокументВідкритий доступ
    Біоінженерний проект виробництва рекомбінантних моноклональних антитіл для використання при комплексній терапії розсіяного склерозу
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Корх, Дмитро Сергійович; Мотроненко, Валентина Василівна
    Магістерська дисертація має обсяг 115 сторінок, де міститься 1 рисунок та 17 таблиць. Загалом опрацьовано 68 джерел. Актуальність: Розсіяний склероз є серйозною проблемою глобального здоров'я, яка впливає на якість життя пацієнтів і може викликати різноманітні фізичні та психологічні виклики. Рекомбінантні моноклональні антитіла зарекомендували себе, як перспективні терапевтичні засоби в сфері імунотерапії та можуть бути використані для модулювання відповіді імунної системи пацієнтів при лікуванні низки захворювань, в тому числі – розсіяного склерозу. Зокрема, їхня спрямованість на конкретні молекули або клітини може допомогти в контролі запалення, покращенні ремісійних періодів та уповільненні прогресування захворювання. Однією з ключових переваг рекомбінантних моноклональних антитіл є їхня специфічність до певних молекул чи механізмів патології, що дозволяє максимізувати терапевтичний ефект, мінімізуючи при цьому негативний вплив на нормальні клітини. Виробництво рекомбінантних моноклональних антитіл в контексті лікування розсіяного склерозу відкриває можливість персоналізованого та точкового впливу на патологічні процеси, що є важливим аспектом у сфері індивідуалізованої медицини. Використання таких імунотерапевтичних засобів може сприяти покращенню клінічних показників, зменшенню частоти загострень та підвищенню якості життя пацієнтів з розсіяним склерозом. Розглянуто під час виконання магістерської дисертації перспективи використання моноклональних антитілів при лікуванні розсіяного склерозу, загальні механізми дії моноклональних антитіл проти РС, проаналізовано стан проблеми в Україні та широко відомі технології одержання антитіл. Розроблено технологічну, схему потоків сировини і персоналу та схему компоновки приміщень виробництва рекомбінантних моноклональних антитіл для використання при комплексній терапії розсіяного склерозу згідно з чинним законодавстом України. Технологічний процес одержання рекомбінантних моноклональних антитіл складається з 10 основних етапів. Виробництво моноклональних антитіл також має обґрунтування компоновки приміщень за класами чистоти і відповідну систему контролю якості. Підготовка продукції до всіх етапів виробництва передбачає потенційні ризики. Проведено для всіх ризиків перспективну валідацію і представлено шляхи мінімізації. Розроблено стартап-проєкт для запуску виробництва та розраховано економічні показники. Наприклад, вартість однієї ампули (45 мл) не перевищуватиме 15 000 грн.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розробка технічного файлу на стоматологічний філер з евгенолом
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Пересічний, Максим Сергійович; Голембіовська, Олена Ігорівна
    Магістерська дисертація складається з 79 сторінок, враховуючи 2 рисунки та 11 таблиць. Кількість використаної літератури становить 59 найменувань. Актуальність. Запальні процеси в ротовій порожнині часто є одними з основних причин видалення зубів, що значно погіршує якість життя пацієнтів. В такому контексті, необхідно розробляти та впроваджувати ефективні лікувальні матеріали, які не тільки вирішуватимуть проблему запалення, але й мінімізують ризик повторного виникнення захворювань. Мета роботи: науково-технічне, клінічне та медико-біологічне обґрунтування структури та змісту технічного файлу на стоматологічний філер з евгенолом для використання в ендодонтії. Об’єкт дослідження: науково-практичні засади розробки технічної документації на стоматологічний філер з евгенолом для використання в ендодонтії. Предмет дослідження: технологічні, інженерні, фізико-хімічні та медико-біологічні аспекти розробки документації на стоматологічний філер з евгенолом. Наукова новизна. Проведення першого в Україні науково-технічного та медико-біологічного обґрунтування застосування сучасного стоматологічного філеру з евгенолом для використання в ендодонтії. Практична значущість. Проведене науково-технічне, клінічне та медико-біологічне обґрунтування структури та змісту технічного файлу на стоматологічний філер з евгенолом для використання в ендодонтії може бути взято за основу складання документа виробником медичних виробів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Біоінженерний проект отримання моноклональних антитіл специфічних до антигенів раку молочної залози
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Коблевська, Діана Владиславівна; Бесараб, Олександр Борисович
    Магістерська дисертація за темою: “Біоінженерний проект отримання моноклональних антитіл специфічних до антигенів раку молочної залози”. У магістерській дисертації міститься: 4 ілюстрації, 27 таблиць, 3 креслення, 1 додаток, опрацьовано 68 джерел. Загальний обсяг роботи становить: 118 сторінок. Актуальність: У 2020 році виявлено 2,3 мільйони нових випадків раку молочної залози. Цей тип раку є найпоширенішим серед жінок і становить 24,5% від усіх випадків ракових захворювань. В Україні зареєстровано 18 тисяч інцидентів, 39% з яких закінчились смертю. Найчастішою причиною такої високої смертності є виявлення захворювання на пізніх стадіях або неефективна діагностика. Моноклональні антитіла, специфічні до антигенів раку молочної залози можуть стати потужним інструментом для діагностики та моніторингу процесу лікування. Така діагностика допоможе не тільки ідентифікувати наявність відповідних антигенів та підтвердити діагноз, але і визначити підтип раку, відповідно до якого призначатиметься лікування. Метою даної дисертації є проектування виробництва моноклональних антитіл специфічних до антигенів раку молочної залози. В результаті планується забезпечити близько 30% населення України, що потребує діагностики раку молочної залози, продукцією та, в результаті, попередити високу смертність від захворювання в країні. Об’єкт дослідження: гібридомна технологія виробництва моноклональних антитіл специфічних до антигенів раку молочної залози. Предмет дослідження: розробка виробництва моноклональних антитіл специфічних до антигенів раку молочної залози.
  • ДокументВідкритий доступ
    Біоінженерний проєкт виготовлення 3D-матриці для відновлення кісткової тканини
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Гайдук, Володимир Андрійович; Бесараб, Олександр Борисович
    Магістерська дисертація налічує 6 розділів із висновками до кожного, загальні висновки та список джерел літератури. Для написання було оброблено 60 джерел. Робота включає в себе 4 ілюстрації та 15 таблиць, а також 2 додатки. Загальний обсяг звіту складає 90 сторінок. Основна мета магістерської дисертації полягає в проектуванні та розробці виробництва 3D-матриці зі всіма технологічними аспектами для відновлення кісткової тканини, створенням персоналізованих і біосумісних матриць з подальшим їх наповненням стовбуровими клітинами пацієнта, які сприяють ефективній регенерації та зміцненню кістки. Для досягнення поставленої мети були поставлені такі задачі: - Провести огляд сучасної літератури наявних технологій 3D-друку, а також матеріалів та їх властивостей для створення та виготовлення оптимальної структури біосумісної 3D-матриці. - Обґрунтувати обрану технологію виробництва, описати основні етапи виробництва, навести схему технологічного процесу. - Обґрунтувати компоновку приміщення, потік сировини та матеріалів. - Надати рекомендації щодо оцінки якості готового продукту, а також продуктів на проміжних етапах виробництва. - Провести оцінку ризиків. Створити матрицю основних ризиків виробничого процесу та перелік контрольних точок. - Розробка стартап-проекту для реалізації обраної технології у виробництво. Об’єкт дослідження: технологія виробництва 3D-матриці з використанням стовбурових клітин для відновлення кісткової тканини Предмет дослідження: впровадження технології виробництва 3D-матриці з використанням стовбурових клітин для відновлення кістковоїтканини в Україні. Наукова новизна отриманих результатів. Варто зазначити, що в Україні відсутні технології виробництва 3D-матриці з використанням стовбурових клітин для відновлення кісткової тканини, а оскільки існує потреба у кісткових трансплантатах, то описані технологічні аспекти мають новаторський підхід по впровадженню такої технології виготовлення трансплантату для подальшого лікування пацієнтів, що мають травми або пошкодження кісткової тканини. Практичне значення. Реалізація запропонованої технології по створенню 3D-матриці з використанням стовбурових клітин для відновлення кісткової тканини в першу чергу допоможе пацієнтам, які потребують операційного втручання та поки не мають можливості ефективного лікування, оскільки джерела кісткових трансплантатів обмежені, болісні та можуть мати безліч потенційних ускладнень. Така розробка, також, може використовуватись для пришвидшення регенерації кісткової тканини, зменшує терміни реабілітації. Окрім того, технологія доволі гнучка до змін, тому в майбутньому її можна змінювати та вдосконалювати.
  • ДокументВідкритий доступ
    Дослідження зносостійкості та біосумісності елементів пари тертя «азотований GRADE 5/PE-UHMW» для ендопротезів суглобів людини
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Дідковський, Тимофій Михайлович; Беспалова, Олена Ярославівна
    Магістерська атестаційна робота на тему: «Дослідження зносостійкості та біосумісності елементів пари тертя «азотований GRADE 5/PE-UHMW» для ендопротезів суглобів людини», складається з шести розділів, 119 сторінок, містить 41 рисунок, 32 таблиці, було опрацьовано 74 джерела. Проектування та виробництво ендопротезів суглобів людини неможливе без урахування вимог до пар тертя, що забезпечують виконання функції ендопротезів. Найсуттєвішими з таких вимог вважаються зносостійкість та біосумісність. Недотримання хоча б однієї з них, як правило, призводить до комплексних ускладнень на рівні всього організму і до необхідності повторного ендопротезування. При цьому, незважаючи на велику кількість конструкцій ендопротезів та матеріалів, найкращі з них не повністю задовольняють вищезазначеним вимогам. Тому пошук конкурентноздатних матеріалів, що можуть вирішити дану проблему, є актуальним. Метою магістерської дисертації є експериментальне обґрунтування підвищеної зносостійкості пари «титановий сплав GRADE 5/PE-UHMW» в ендопротезах кульшового суглобу людини перед існуючими матеріалами та розробка алгоритму дослідження біосумісності відповідного компонента трибологічної пари тертя ендопротезу. Об’єкт дослідження: властивості ендопротезів суглобів людини. Предмет дослідження: вплив модифікації поверхні зразків елементів пари тертя «азотований титановий сплав GRADE 5/PE-UHMW» для ендопротезів суглобів людини на їх зносостійкість; біосумісність зразків металевих елементів пари тертя «метал/PE-UHMW» для ендопротезів суглобів людини. В ході виконання роботи досліджено зносостійкість пари тертя «азотований титановий сплав GRADE 5/PE-UHMW», отриману при різних режимах азотування титанового компонента; проведено порівняльний аналіз зносостійкості досліджуваного зразка та зразків з інших широко використовуваних в ендопротезуванні матеріалів; визначено, що найбільш довговічною та стійкою до численних циклічних навантажень є саме пара тертя «азотований титановий сплав GRADE 5/PE-UHMW»; на основі існуючих методик розроблено алгоритм визначення рівня біосумісності зразка металевого компонента трибологічної пари штучного кульшового суглобу.
  • ДокументВідкритий доступ
    Біоінженерний проєкт дослідної лабораторії для діагностики резистентності туберкульозу
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Власюк, Тетяна Олександрівна; Мотроненко, Валентина Василівна
    Магістерська дисертація за темою: «Біоінженерний проєкт дослідної лабораторії для діагностики резистентності туберкульозу.». У магістерській дисертації міститься 5 ілюстрацій, 19 таблиць, 2 креслення, 1 додаток, опрацьовано 52 джерела. Загальний обсяг роботи 105 сторінок. Актуальність: Поява хіміорезистентного туберкульозу, вважається серйозною загрозою для глобальної боротьби з ТБ, тому що поширення лікарсько-стійких форм туберкульозу збільшує навантаження на системи охорони здоров'я та підвищує ступінь небезпеки для громадян, а також сприяє виникненню нових епідемічних вогнищ. Лабораторія для діагностики резистентності штамів туберкульозу вирішить гостру потребу точної та своєчасної ідентифікації штамів туберкульозу, який резистентний до ліків. Метою роботи є створення діагностичної лабораторії для проведення досліджень по діагностиці резистентності туберкульозу. В результаті проведеної роботи було проаналізовано існуючі методи діагностики резистентного туберкульозу, спроектовано лабораторію для діагностики та дослідження хіміорезистентного туберкульозу, розроблено та обгрунтувано схему компоновки приміщень лабораторії та логістичних потоків, проведено біоінформаційний аналіз резистентності 100 штамів та представлено можливий шлях реалізації даної лабораторії у вигляді стартап проєкту.