Система багатофакторної аутентифікації користувачів комп’ютерних систем
Вантажиться...
Дата
2020-12
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Вирішення проблеми захисту корпоративних даних в ХХІ столітті вийшло за рамки фізичної взаємодії з працівниками, у зв’язку з переходом шуканої інформації в комп’ютерний формат. Дана особливість сформувала потребу у розробці та імплементації нових механізмів захисту корпоративних даних.
Запропонована система аутентифікації користувачів комп’ютерних систем, розроблена на основі технологій нейронних мереж, надає можливість ідентифікації користувачів на основі індивідуальних антропометричних візуальних та голосових показників суб’єкта, з метою запобігання викраденню корпоративних даних, та ідентифікації злочинних суб’єктів.
Об’єктом дослідження є трансформація антропометричних показників в комп’ютерну форму.
Предметом дослідження є механізми розпізнавання образів.
Метою роботи є покращення можливостей методів біометричної ідентифікації суб’єктів шляхом розробки нової архітектури на базі нейронних мереж.
Методи дослідження. Порівняння існуючих алгоритмів за критеріями точності, швидкодії, ресурсних затрат, надійності, з метою імплементації та подальшої модифікації в системі корпоративного контролю.
Наукова новизна полягає у розробці нового механізму ідентифікації суб’єктів що поєднує у собі алгоритми голосової та візуальної ідентифікації суб’єктів.
Практична цінність полягає у можливості застосування даної системи в корпоративних умовах з метою запобігання витоку даних та ідентифікації злочинних суб’єктів. Низька ресурсозатратність сприяє застосуванню розробленого алгоритму в високонавантажених системах.
Структура та обсяг роботи. Магістерська дисертація складається з вступу, чотирьох розділів, висновків та додатків.
У вступі аналізується проблема захисту корпоративних даних. Обгрунтовується перспективність застосування механізмів біометричної голосової та візуальної ідентифікації суб’єктів для її вирішення. Досліджуються алгоритми біометричної ідентифікації.
У першому розділі описуються існуючі алгоритми розпізнавання візуальних та голосових образів.
У другому розділі досліджується доцільність застосування існуючих алгоритмів голосової та візуальної біометричної ідентифікації, аналізуються та порівнюються існуючі архітектури розпізнавання образів.
У третьому розділі наводиться процес розробки алгоритмів візуальної та голосової біометричної ідентифікації користувачів
У четвертому розділі наводяться характеристики розробленої КС, результати тестування, відбувається дослідження системи на різних наборах даних, та її модифікація з метою досягнення поставленої точності.
У висновках стисло наводяться результати досліджень та розробки.
Опис
Ключові слова
біометрична ідентифікація, антропометричні показники, нейронні мережі, розпізнавання образів, алгоритм, трансформація голосового сигналу, обробка зображень, biometric identification, anthropometric indicators, neural networks, pattern recognition, algorithm, voice signal transformation, image processing
Бібліографічний опис
Тодорів, А. Д. Система багатофакторної аутентифікації користувачів комп’ютерних систем : магістерська дис. : 123 Комп’ютерна інженерія / Тодорів Андрій Дмитрович. – Київ, 2020. – 107 с.