Бакалаврські роботи (ЕК)

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 83
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання оптимізації грошових потоків підприємства
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Торбіна, Марія Андріївна; Цеслів, Ольга Володимирівна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Моделювання оптимізації грошових потоків підприємства» містить 90 сторінок, 10 таблиць, 18 рисунків, 4 додатки. Перелік посилань нараховує 31 найменування. Метою роботи є сукупність теоретичних засад та моделювання оптимізації грошових потоків підприємства. Об'єктом роботи є операційна діяльність підприємства. Предмет дипломної роботи: сукупність теоретико-методичних аспектів направлених на моделювання оптимізації грошових потоків підприємства. Методи дослідження. У процесі дослідження сучасних поглядів на оптимізацію грошових потоків підприємства застосовувалися: спостереження, порівняння, аналіз, індукція, аналогія, узагальнення економічної інформації, економічний аналіз, економічне моделювання та прогнозування. Результати роботи. Створено модель оптимізації грошових потоків підприємства. Проаналізовано фінансово-економічний стан підприємства, зроблено висновки щодо результатів аналізу. Для даного підприємства були побудовані економічні моделі Міллера-Орра та Самуельсона-Хікса, а також був застосований метод імітаційного моделювання Монте-Карло, на основі якого було проведено моделювання та прогнозування оптимізації грошових потоків. Було проаналізовано результати моделювання та прогнозування та оцінка їх якості, ефективності та актуальності. Були розроблені рекомендації підприємству для вдалого подальшого економічного розвитку. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи та надані рекомендації можуть бути використані при аналізі та планування виробничої діяльності підприємств задля оптимізації грошових потоків на підприємстві.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання економічної ефективності діяльності логістичних підприємств в умовах війни
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Тітамир, Арсеній Олегович; Цеслів, Ольга Володимирівна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Моделювання економічної ефективності діяльності логістичних підприємств в умовах війни» містить 88 сторінок, 10 таблиць, 12 рисунків, 3 додатки. Перелік посилань нараховує 31 найменування. Метою роботи є моделювання економічної ефективності діяльності логістичних підприємств в умовах війни. Об'єктом дипломної роботи є логістична діяльність підприємства. Предмет дипломної роботи – сукупність напрямів підвищення ефективності логістичної діяльності підприємства. Методи дослідження. У процесі виконання дипломної роботи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти застосовувалася сукупність загальних та специфічних методів аналізу. аналіз економічних показників, обробка статистичних даних, економіко-математичне моделювання, спостереження, формалізація. Результати роботи. Дослідження показало, що для зниження тарифів компанії необхідно ефективно управляти транспортними витратами. Впровадження інформаційних систем маршрутизації, обліку та планування у міжнародній логістиці є одним з найбільш ефективних методів для досягнення цієї мети. Системи автоматизації вантажоперевезень дозволяють накопичувати та аналізувати фактичні дані про використання транспорту, що дає можливість контролювати відхилення фактичних параметрів використання автотранспорту від запланованих. Подальше розглядання проблеми вибору маршруту та інтенсивності перевезень у підприємства показало, що автоматизована система дозволить вирішити ряд завдань з мінімальними матеріальними та тимчасовими витратами. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи та надані рекомендації можуть бути використані для підвищення ефективності підприємства. А саме рекомендується впроваджувати автоматизовані системи управління та прогнозного технічного обслуговування, оптимізувати логістичні маршрути, використовувати великі дані для аналітики та прийняття рішень. Важливо підвищувати кваліфікацію персоналу, впроваджувати екологічні стандарти, покращувати управління запасами і розширювати мережу партнерств. Інвестиції в модернізацію інфраструктури та системи CRM сприятимуть підвищенню рівня обслуговування клієнтів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання впливу воєнних ризиків на економічну діяльність підприємства
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Степаненко, Марина Валентинівна; Фартушний, Іван Дмитрович
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Моделювання впливу воєнних ризиків на економічну діяльність підприємства» містить 83 сторінок, 6 таблиць, 17 рисунок, 2 додатків. Перелік посилань нараховує 38 найменувань. Метою даної роботи є побудова економіко-математичної моделі, яка дозволяє оцінити вплив воєнних ризиків на економічну діяльність підприємства. Об'єктом дослідження є економічна діяльність українського підприємства в умовах воєнних ризиків. Предмет дослідження - це сукупність теоретичних та методичних положень що до моделювання впливу воєнних ризиків на економічну дільність підприємства. Методи дослідження. У процесі виконання дипломної роботи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти застосовувалися такі методи дослідження: узагальнення економічної інформації, аналітичний метод, метод економічного моделювання та прогнозування, графічний метод. Результати дипломної роботи. При дослідженні були отримані такі результати: проведено оцінку діяльності підприємства ПрАТ «Оболонь», побудована модель за допомогою критерію Вальда і методу Монте-Карло, яка моделює вплив воєнних ризиків на економічну діяльність підприємства, розроблено систему рекомендацій щодо зменшення впливу воєнних ризиків на економічну діяльність підприємства. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Моделювання впливу воєнних ризиків дозволяє виявити найбільш вразливі аспекти діяльності підприємства та розробити відповідні заходи для їх мінімізації.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання стратегій виробництва підприємства
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Сідько, Владислав Олександрович; Фартушний, Іван Дмитрович
    Дипломна робота на тему: «Моделювання стратегій виробництва підприємства» містить 82 сторінок, 19 таблиць, 17 рисунків, 3 додатки. Перелік посилань нараховує 34 найменувань. Метою роботи є здійснення економіко-математичного моделювання стратегій виробництва підприємства з урахуванням ризиків в умовах воєнного стану. Об’єктом дипломної роботи є виробнича діяльність промислового підприємства, функціонуючого в умовах високо ризикового бізнес-середовища. Предметом дипломної роботи є теоретичні аспекти та практичні засади економіко-математичного моделювання стратегій виробництва підприємства. Методи дослідження. Поставлена перед дослідженням мета була досягнути за допомогою таких методів дослідження як аналіз, синтез, аналіз фінансових результатів, розрахунок коефіцієнтів фінансової стійкості, ліквідності та ділової активності, економіко-математичного моделювання, прогнозування рівня чистого прибутку, математичного сподівання, прогнозування чистого прибутку з урахуванням різних сценаріїв. Результати роботи. За результатами математичного моделювання стратегій виробництва ТОВ «ВКФ «Стеклайн груп» було визначено необхідність розширення виробництва за трьома видами продукції: склопакети триплекс, протиударні склопакети та мультифункціональні склопакети. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Отримані за результатами роботи результати можуть бути впроваджені та реалізовані у діяльності ТОВ «ВКФ «Стеклайн груп» для підвищення рентабельності та прибутковості діяльності підприємства, повернення рівня чистого прибутку на довоєнні часи, мінімізації ризиків воєнного часу.
  • ДокументВідкритий доступ
    Економіко - математичне моделювання стратегічної стійкості підприємства
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Петраш, Валерія Олександрівна; Трофименко, Олена Олексіївна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Економіко-математичне моделювання стратегічної стійкості підприємства» містить 94 сторінки, 17 таблиць, 9 рисунків, 5 додатків. Перелік посилань нараховує 35 найменування. Метою дослідження є обґрунтування теоретичних засад та надання практичних рекомендацій щодо підвищення стратегічної стійкості підприємства на основі економіко-математичного моделювання. Об’єктом дослідження є процес забезпечення стратегічної стійкості підприємства. Предметом дослідження є сукупність теоретико-методичних положень, економіко-математичних моделей щодо оцінювання стратегічної стійкості підприємства та практичних рекомендацій для її підвищення. Методи дослідження. У процесі дослідження використовувалися такі загальнонаукові та спеціальні методи: аналіз і синтез – для дослідження економічної сутності стратегічної стійкості; індукція та дедукція – для узагальнення наукових підходів щодо формування індикаторів оцінювання стратегічної стійкості компанії; порівняльний аналіз – для зіставлення методів економіко-математичного моделювання; системний підхід та економіко математичне моделювання – для побудови моделі оцінки стратегічної стійкості ТОВ «ЕКСПОРТІС». Результати роботи. За результатами проведеного аналізу та дослідження було створено економіко – математичну модель стратегічної стійкості підприємства ТОВ «ЕКСПОРТІС». На основі моделювання було визначено ключові фактори, що мають вплив на стратегічну стійкість підприємства та прогнозування майбутніх тенденцій. Результатом роботи є розробка ефективної системи заходів, яка дозволить підприємству протистояти викликам зовнішнього середовища, зберігати конкурентні позиції та забезпечити довгостроковий розвиток бізнесу. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи та надані рекомендації можуть бути використані керівництвом підприємства ТОВ «ЕКСПОРТІС» для оцінювання та забезпечення стратегічної стійкості підприємства з врахуванням розвитку внутрішніх конкурентних переваг на основі розробленої економіко-математичної моделі. Запропонована модель оцінювання стратегічної стійкості дозволить на основі ідентифікованих факторів визначати та контролювати стратегічну стійкість підприємства та удосконалювати стратегію розвитку бізнесу.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання впливу цифровізації на ефективність діяльності підприємства
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Осіпчук, Катерина Олександрівна; Стець, Олена Вікторівна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Моделювання впливу цифровізації на ефективність діяльності підприємства» містить 90 сторінок, 12 таблиць, 30 рисунків, 3 додатків. Перелік посилань нараховує 35 найменування. Метою роботи є аналіз та відображення за допомогою економічної моделі вплив цифровізації на ефективність діяльності підприємства. Об'єктом дипломної роботи є економічна діяльність підприємства. Предмет дипломної роботи включає моделювання впливу цифровізації на економічну ефективність діяльності підприємства. Методи дослідження. У процесі виконання дипломної роботи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти застосовувалася сукупність загальних та специфічних методів аналізу. У процесі дослідження сучасних поглядів на дослідження впливу цифровізації на економічні показники підприємства застосовувалися: метод логічних узагальнень, абстрактно–логічний метод, причинно– наслідкового аналізу. Для отримання аналітичної інформації були використані дані статистичної звітності, внутрішньої, зокрема, фінансової звітності підприємств. Для вибору і побудови моделі аналізу економічного стимулювання продуктивності праці на підприємстві – метод побудови ARIMAX.Теоретичною основою дослідження є роботи провідних зарубіжних та вітчизняних вчених, що присвячені питанням підвищенню ефективності діяльності компанії, поняття цифровізації, впровадження цифрових технологій та їх вплив на діяльність підприємства. Результати роботи. За результатами проведеного аналізу та дослідження було побудовано модель ARIMAX, що дозволяє визначити наскільки інвестиції в цифрові технології являються продуктивними для підприємства, а також розглянути сценарії прогнозу ефективності додаючи нові критерії. На основі моделювання визначено, що інвестиції в цифрові технології потребують часу для окупності. Економічний ефект від впровадження запропонованих заходів полягає у зростанні продуктивності праці, оптимізації витрат та підвищенні якості використання інвестиційних ресурсів. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи та надані рекомендації можуть бути використані для подальшого дослідження та прийняття управлінських рішень, спрямованих на підвищення ефективності та конкурентоспроможності підприємства в умовах цифрової трансформації.
  • ДокументВідкритий доступ
    Економіко-математичне моделювання податкових надходжень в умовах війни
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Овчаренко, Катерина Юріївна; Лазаренко, Ірина Сергіївна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Економіко-математичне моделювання податкових надходжень в умовах війни» містить 100 сторінок, 24 таблиці, 30 рисунків, 1 додаток. Перелік посилань нараховує 35 найменувань. Метою роботи є розгляд та узагальнення теоретичних засад та економіко математичне моделювання майбутніх податкових надходжень в умовах війни. Об'єктом дослідження є податкові надходження до державного бюджету України в умовах війни. Предметом дослідження слугують економіко-математичні моделі та методи прогнозування податкових надходжень в умовах війни, а також фактори, що впливають на ці надходження. Методи дослідження. Під час виконання дипломної роботи використовувалися загальні та специфічні методи аналізу, зокрема методи статистичного аналізу, економіко-математичного моделювання та прогнозування. Результати роботи. За результатами проведеного аналізу та дослідження було розроблено економіко-математичну модель податкових надходжень, яка враховує специфіку воєнного часу. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи та надані рекомендації можуть бути використані для прогнозування податкових надходжень в умовах військових конфліктів. Це допоможе органам державної влади у прийнятті обґрунтованих рішень щодо фінансового планування та управління бюджетом, що є критично важливим для забезпечення економічної стабільності та розвитку країни під час війни та в післявоєнний період. Запропоновані економіко-математичні моделі можуть бути інтегровані у практику державного фінансового управління, забезпечуючи точніші прогнози та допомагаючи уникнути фінансових криз.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання економічної стійкості підприємства сфери електронно-комунікаційних послуг
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Музалевська, Альона Дмитрівна; Мажара, Гліб Анатолійович
    Дипломна робота на тему: «Моделювання економічної стійкості підприємства сфери електронно-комунікаційних послуг» містить 114 сторінок, 21 таблицю, 35 рисунків, 3 додатка. Перелік посилань нараховує 41 найменування. Метою роботи є розгляд теоретичних аспектів, економіко-математичне моделювання та оцінка економічної стійкості підприємства в сфері електронно комунікаційних послуг. Об’єктом дипломної роботи є визначення економічної стійкості підприємства сфери електронно-комунікаційних послуг. Предмет дипломної роботи є моделі оцінки економічної стійкості підприємства. Методи дослідження. У процесі виконання дипломної роботи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти застосовувалися такі методи дослідження: узагальнення економічної інформації, аналітичний метод, класифікації, коефіцієнтний метод, метод економічного моделювання та прогнозування, графічний метод. Результати роботи. За результатами проведеного аналізу було проведено оцінку діяльності підприємства ТОВ «Інженер-Сервіс», побудовано модель, яка розраховує показник економічної стійкості як при наявності необхідних даних змінних за досліджуваний рік, так і при їх відсутності, розроблено алгоритм моделювання економічної стійкості підприємства, розроблено систему рекомендацій щодо удосконалення управлінських рішень для покращення економічної стійкості підприємства. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи та надані рекомендації можуть бути використані керівництвом підприємств сфери електронно-комунікаційних послуг для підвищення їх економічної стійкості. Впровадження розробленої моделі дозволить проводити комплексний аналіз внутрішніх та зовнішніх факторів, що впливають на діяльність підприємства, і вчасно виявляти потенційні загрози. Це сприятиме прийняттю обґрунтованих управлінських рішень щодо оптимізації ресурсів, зменшення витрат та підвищення ефективності операційної діяльності.
  • ДокументВідкритий доступ
    Економіко-математичне моделювання кон’юнктури ринку IT-індустрії
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Кот, Яна Вадимівна; Трофименко,Олена Олексіївна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Економіко-математичне моделювання ринку IT-індустрії» містить 90 сторінок, 15 таблиць, 17 рисунків, 2 додатки. Перелік посилань нараховує 35 найменування. Мета дипломної роботи полягає у поглибленні теоретико-методичних засад та розробленні практичних рекомендацій щодо економіко-математичного моделювання кон’юнктури ринку IT-індустрії, визначенні подальших напрямів розвитку IT-індустрії в Україні. Об’єктом дослідження дипломної роботи є процеси економіко математичного моделювання кон’юнктури ринку IT-індустрії. Предметом дослідження є теоретико-методичні засади та практичні рекомендації щодо економіко-математичного моделювання кон’юнктури ринку IT індустрії на основі фактичних значень його кон’юнктуроутворюючих факторів. Методи дослідження. Аналізу та синтезу, порівняння (для проведення компаративного аналізу ринку IT-індустрії в Україні та світі), системно структурний, індукції та дедукції (для визначення теоретичних засад моделювання кон’юнктури ринку IT-індустрії України); графічний, групування, компонентного аналізу, моделювання на основі множинної лінійної регресії (моделювання поточного стану ринку IT-індустрії на основі визначених показників) та моделі авторегресійного ковзного середнього (прогнозування значення обсягу експорту IT-послуг на майбутній період). Результати дипломної роботи. Побудовані економіко-математичні моделі множинної лінійної регресії та авторегресійного ковзного середнього, що дозволяють оцінити поточний стан ринку IT-індустрії та спрогнозувати значення обсягу експорту IT-послуг на майбутній період. Наукова новизна дослідження полягає у вдосконаленні економіко-математичних моделей для оцінки поточного стану ринку IT-індустрії та формуванні системи рекомендацій для подальшого його розвитку на основі результатів економіко-математичного моделювання. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи можуть бути використані для подальшого прогнозування кон’юнктуроутворюючих факторів та розроблення напрямів покращення ситуації на ринку IT-індустрії.
  • ДокументВідкритий доступ
    Предикативне моделювання прибутковості підприємства
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Комарницький, Олександр Іванович; Жуковська, Ольга Анатоліївна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Предикативне моделювання прибутковості підприємства» містить 91 сторінки, 12 таблиць, 34 рисунка, 1 додаток. Перелік посилань нараховує 35 найменування. Метою роботи є визначення теоретико-методичних засад та розроблення практичних рекомендацій щодо збільшення прибутковості підприємства, моделювання передбачення шляхів зростання прибутковості підприємства. Об'єктом дипломної роботи є процес розробки та застосування моделей для предикативного моделювання прибутковості підприємства. Предмет дипломної роботи – розгляд теоретичних відомостей досліджуваної області, предикативне моделювання процесу формування прибутковості. Методи дослідження. У процесі виконання дипломної роботи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти застосовувалася сукупність загальних та специфічних методів аналізу. У процесі аналізу і дослідження даних підприємства застосовувалися: аналіз структури даних за допомогою автокореляційної функції та візуального аналізу, методи побудови авторегресійних моделей та моделей ковзного середнього, методи статистичного аналізу, аналіз залишків побудованих моделей, методи експертних оцінок та передбачення на основі моделей колективних рішень. Для отримання аналітичної інформації були використані дані статистичної фінансової звітності підприємства. Для здійснення предикативного моделювання прибутковості підприємства були застосовані метод Бокса Дженкінса та модель колективних рішень побудованих на байєсових стратегіях. Результати роботи. За результатами проведеного аналізу та дослідження було розроблено прогностичні моделі чистого доходу та собівартості. На основі розроблених моделей здійснений прогноз прибутковості розглядуваного підприємства та передбачення сприятливої ситуації для прийняття рішення щодо закупівлі необхідних матеріалів за сприятливою ціною. Економічний ефект від провадження запропонованих заходів полягає в збільшенні прибутковості підприємства. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи, такі як побудовані прогностичні моделі та модель передбачення на основі експертних оцінок, а також надані рекомендації можуть бути використані будівельним підприємством для покращення економічних показників, зокрема чистого доходу, собівартості і, як наслідок, прибутковості.
  • ДокументВідкритий доступ
    Економіко-математичне моделювання індикаторів розвитку підприємства
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Карпець, Євгеній Олександрович; Стець, Олена Вікторівна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Економіко-математичне моделювання індикаторів розвитку підприємства» містить 90 сторінок, 24 рисунка, 4 таблиці, 37 джерел, 1 додаток. Перелік посилань нараховує 38 найменувань. Метою роботи є моделювання та аналіз показників ліквідності провідного фінансового підприємства України з використанням моделі SARIMAX. Особлива увага приділяється коефіцієнтам ліквідності банку та прогнозуванню їх майбутніх значень. Об'єктом дослідження є показники ліквідності провідного фінансового підприємства України Предмет дослідження є методи та моделі аналізу та прогнозування показників ліквідності фінансового підприємства з використанням моделі SARIMAX. Методи дослідження. Для дослідження ліквідності фінансового підприємства використовувалися методи аналізу часових рядів, статистичний аналіз, моделювання за допомогою SARIMAX, аналіз залишків моделі та визначення метрик точності моделі. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати дослідження можуть бути використані фінансовими підприємствами для покращення управління ліквідністю, а також для прогнозування та адаптації до змін в економічному середовищі.
  • ДокументВідкритий доступ
    Оптимізація бізнес-процесів підприємства в умовах динамічних трансформацій
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Гурська, Діана Ігорівна; Рощина, Надія Василівна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Оптимізація бізнес-процесів підприємства в умовах динамічних трансформацій» містить 102 сторінок, 11 таблиць, 5 рисунків, 4 додатки. Перелік посилань нараховує 35 найменувань. Метою дослідження є побудова економіко-математичної моделі оптимізації бізнес-процесів підприємства в умовах динамічних трансформацій. Об’єкт дослідження – бізнес-процеси підприємства. Предмет дослідження – сукупність теоретичних та практичних положень щодо оптимізації бізнес-процесів підприємства в умовах динамічних трансформацій Відповідно до мети дослідження були поставлені такі завдання: − дослідити поняття бізнес-процесу та вплив на нього динамічних трансформацій; − проаналізувати методології оптимізації та моделювання бізнес процесів; − провести моделювання бізнес-процесу взаємодії з клієнтами; − провести оптимізацію бізнес-процесу взаємодії з клієнтами; − побудувати економіко-математичну модель оптимізації бізнес процесу в умовах динамічних трансформацій на основі проведеного дослідження. Методи дослідження. У якості методів дослідження було використано системний аналіз, методи моделювання бізнес-процесів, методи управління проектами, методи інтегральних показників. Результати роботи. За результатами проведеного аналізу та дослідження було розроблено комплексну економіко-математичну модель оптимізації бізнес-процесів підприємства ТОВ "Велавіта". На основі моделювання визначено ключові чинники, що впливають на ефективність взаємодії з клієнтами, та оптимальні стратегії їх утримання. Результатом роботи є розроблення рекомендацій щодо вибору та впровадження CRM системи, яка надає можливість оптимізувати бізнес-процеси підприємства в умовах динамічних трансформацій. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи та надані рекомендації можуть бути використані керівництвом підприємства ТОВ "Велавіта" для оптимізації бізнес-процесів, підвищення ефективності взаємодії з клієнтами та зменшення операційних витрат. Крім того, запропонована модель може бути адаптована для використання на інших підприємствах, які прагнуть покращити свої бізнес-процеси в умовах динамічних трансформацій.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання ефективності виробничих процесів підприємства в умовах воєнного стану
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Жир, Валентина Антонівна; Лазаренко, Ірина Сергіївна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Моделювання ефективності виробничих процесів підприємства в умовах воєнного стану» містить 97 сторінок, 16 таблиць, 10 рисунків, 2 додатки. Перелік посилань нараховує 57 найменувань. Метою роботи є визначення напрямів підвищення ефективності виробничих процесів підприємства в умовах воєнного стану Об’єктом дослідження є виробничі процеси сільськогосподарських підприємств. Предметом дослідження є економіко-математичні моделі оцінки та підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва в умовах війни. Методи дослідження. У роботі використано наступні методи: - Аналіз та узагальнення наукової літератури для вивчення впливу воєнного стану на сільгоспвиробництво. - Статистичні методи - Кореляційно-регресійний аналіз для виявлення факторів, що впливають на ефективність виробництва. - Методи математичного програмування (лінійне, нелінійне, цілочисельне програмування) для побудови оптимізаційних моделей використання ресурсів підприємства. - Імітаційне моделювання для створення симуляційної моделі та аналізу різних сценаріїв розвитку виробничої ситуації. - Методи сценарного аналізу та теорії ігор для врахування невизначеності воєнної ситуації. - Системний аналіз для комплексного дослідження функціонування підприємства як складної системи. Результати роботи полягають у розробці комплексу економіко математичних моделей оцінки та оптимізації ефективності виробничих процесів з урахуванням специфічних умов воєнного часу. Рекомендації щодо використання результатів роботи дослідження полягає у можливості застосування розроблених моделей сільськогосподарськими підприємствами для підвищення ефективності використання землі, техніки, посівного матеріалу, добрив та іншими ресурсами в складних умовах воєнного часу.
  • ДокументВідкритий доступ
    Економіко-математичне моделювання ефективності операційної діяльності підприємства
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Велем, Олександра Олександрівна; Цеслів, Ольга Володимирівна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Економіко-математичне моделювання ефективності операційної діяльності підприємства» містить 70 сторінок, 9 таблиць, 30 рисунків, 3 додатки. Перелік посилань нараховує 36 найменувань. Метою роботи є теоретичні засади та моделювання ефективності операційної діяльності підприємства. Об'єктом дипломної роботи є операційна діяльність підприємства. Предмет дипломної роботи – сукупність теоретико-методологічних аспектів направлених на підвищення ефективності операційної діяльності підприємства. Методи дослідження. У процесі виконання дипломної роботи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти були використані такі методи дослідження як: збір інформації, аналіз даних, узагальнення, порівняння, обробка статистичних даних, аналіз економічних показників, економіко-математичне моделювання та прогнозування результатів. Результати роботи. На основі проведеного аналізу фінансового стану страхової компанії, у процесі виконання дипломної роботи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, було зроблено висновки щодо її операційної діяльності та фінансової стійкості на ринку у період 2020-2022 років. Для страхової компанії було проведено прогнозування страхових виплат за методом Хольта Вінтерса та прогнозування часових рядів за допомогою мови програмування Python і моделі ARIMA, на основі прогнозованих даних побудовано багатофакторну лінійну регресійну модель. Було проведено порівняння цих моделей та оцінено їх похибки. Також розроблено рекомендації для подальшого використання ресурсів і планування виробничої діяльності з метою покращення операційної діяльності компанії. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи та надані рекомендації можуть бути використані для покращення ефективності операційної діяльності страхової компанії шляхом прогнозування даних на основі визначних підприємством цілей компанії. Таким чином страхова компанія може відслідковувати потрібну їй динаміку руху показників за для швидшого та якіснішого досягнення бажаного результату.
  • ДокументВідкритий доступ
    Економіко-математичне моделювання процесу ціноутворення на підприємстві
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Бородавка, Георгій Юрійович; Рисцов, Ігор Костянтинович
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Економіко-математичне моделювання процесу ціноутворення на підприємстві» містить 108 сторінок, 7 таблиць, 19 рисунків, 5 додатків. Перелік посилань нараховує 47 найменування. Метою роботи є: розгляд теоретичних підходів та моделей для покращення процесу ціноутворення. Об'єктом дипломної роботи є: процес ціноутворення на підприємстві. Предмет дипломної роботи – дослідження економіко-математичних моделей та методів ціноутворення. Методи дослідження. Для вирішення поставлених завдань використано загальнонаукові та спеціальні методи пізнання. У процесі дослідження теоретичних основ використано діалектичний метод вивчення економічних явищ у їх взаємозв’язку та розвитку; метод системного підходу для вивчення зв’язку між процесами; теоретичні методи дослідження для вивчення наукової літератури, періодичних видань та нормативних актів із подальшим їх цитуванням. Для з’ясування сутності ціноутворення та виокремлення істотних ознак використано метод абстрагування. Методи аналізу, синтезу та порівняння використано у процесі дослідження моделей та методів ціноутворення. Методи моделювання у процесі побудови концептуальної та інформаційно-логічної моделей. Методи програмування VBA використано для програмної реалізації моделі. Результати роботи. В процесі виконання дипломної роботи була покращена математична модель, яка враховує як витратний, так і ринковий методи ціноутворення для нового товару. Особливість цієї моделі полягає у спрощеній розрахунковій частині, яка представлена у вигляді формули для знаходження максимального прибутку підприємства. Результати дослідження, у вигляді програмної розробки, були впроваджені на ТОВ «Компанія Євроімпекс» на основі даних діяльності організації. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи можуть бути використані для оптимального вкладу в компанії для покращення встановлення ціни на продукцію на підприємстві. Результати даного дослідження можуть бути використані у подальших наукових розробках щодо розробки моделей процесу ціноутворення на новий товар.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання показників ділової активності підприємства в турбулентних умовах
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Антонюк, Владислав Олександрович; Капустян, Володимир Омелянович
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: умовах» містить 88 сторінок, 17 таблиць, 8 рисунків, 4 додатки. Перелік посилань нараховує 28 найменувань. Метою дослідження є розробка комплексної економіко-математичної моделі для оцінювання та прогнозування ділової активності підприємства в турбулентних умовах зовнішнього середовища. Об’єктом дослідження є процеси забезпечення ефективної ділової активності підприємства в турбулентних умовах зовнішнього середовища. Предметом дослідження є теоретичні та методичні засади моделювання показників ділової активності підприємства. У процесі дослідження було використано такі методи: системний аналіз (для вивчення факторів впливу на ділову активність), економіко-математичне моделювання (для розробки комплексної моделі оцінки ділової активності), статистичні методи (для аналізу емпіричних даних), методи прогнозування (для моделювання майбутньої динаміки показників). Наукова новизна дослідження полягає у розробці комплексної економіко-математичної моделі оцінювання ділової активності підприємства, яка поєднує методи регресійного аналізу, нечіткої логіки та системи збалансованих показників, що дозволяє врахувати як кількісні, так і якісні фактори впливу. Практична значущість дослідження полягає у можливості використання розробленої моделі для здійснення всебічного аналізу та прогнозування ділової активності підприємства в турбулентних умовах, що сприятиме підвищенню обґрунтованості управлінських рішень та забезпеченню стійкого розвитку підприємства.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання економічних ризиків діяльності підприємства
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Зімненко, Мирослав Володимирович; Лазаренко, Ірина Сергіївна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Моделювання економічних ризиків діяльності підприємства» містить 73 сторінок, 10 таблиць, 24 рисунків, 1 додаток. Перелік посилань нараховує 35 найменувань. Метою роботи є дослідження теоретико-методичних засад визначення, оцінки та моделювання економічних ризиків підприємства, розробка рекомендацій системи заходів управління та мінімізації ризиків підприємства. Об'єктом дипломної роботи є економічні ризики діяльності підприємства. Предмет дипломної роботи є методи виміру, оцінки, моделювання економічних ризиків та їх впливу на діяльність підприємства. Методи дослідження. У процесі виконання дипломної роботи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти використовувалися наступні методи: - класифікація та системно-структурний аналіз (при визначені показників ризиків), - математична статистика (при обробці статистичних даних за періоди дослідження) - економічний аналіз (аналіз фінансового стану підприємства), - узагальнення економічної інформації та графічний метод (табличне і графічне представлення показників, їх динаміки), - економіко-математичне моделювання (представлення залежності між економічними показниками підприємства та ризиками, прогнозування їх на майбутні періоди), - стрес-тестування (визначення міри впливу одного показника на інший при зміні значення одного з них). Результати роботи. За результатами проведеного аналізу та дослідження було розроблено економіко-математичну модель економічних ризиків діяльності підприємства, побудовано прогноз показників моделі на майбутні періоди. На основі моделювання визначено основні показники економічної діяльності підприємства, на які впливають ризики, проведено аналіз чутливості показників, запропоновано методи мінімізації та управління економічними ризиками. Економічний ефект від провадження запропонованих заходів полягає в ідентифікації економічних ризиків діяльності підприємства й оцінки їх впливу на показники та результат економічної діяльності підприємства. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи та надані рекомендації можуть бути використані підприємствами для моделювання економічних ризиків їх діяльності, побудови прогнозу та оцінки їх впливу на економічні показники та результат діяльності, розроблення комплексу заходів щодо управління та мінімізації економічних ризиків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання конкурентоспроможності підприємства в умовах змінної кон’юнктури ринку
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Ярінко, Богдан Богданович; Лазаренко, Ірина Сергіївна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Моделювання конкурентоспроможності підприємства в умовах змінної кон'юнктури ринку» містить 89 сторінок, 7 таблиць, 20 рисунків, 1 додаток. Перелік посилань нараховує 40 найменування. Метою роботи є дослідження теоретичних аспектів та моделювання конкурентоспроможності підприємства в умовах змінної кон'юнктури ринку. Об'єктом дослідження є процес зміни конкурентоспроможності підприємства в умовах змінної кон'юнктури ринку. Предметом дослідження є вплив кон’юнктури ринку на конкурентоспроможність підприємства. Результати дипломної роботи: − набула подальшого розвитку методика оцінки та моделювання конкурентоспроможності підприємств. Було враховано такі нововведення, як використання моделі Лотки-Вольтерри для аналізу конкурентних взаємодій та прогнозування ринкових часток підприємств в умовах змінної кон’юнктури ринку. − удосконалено методичні положення моделювання конкурентоспроможності підприємства, що включають використання математичних та економіко-математичних методів аналізу. Включено прогностичне моделювання, що дозволяє оцінити вплив різних рівнів ринкового шуму на динаміку ринкових часток підприємств. − розроблено та застосовано економіко-математичну модель для аналізу конкурентоспроможності підприємства ТОВ «ЄВРОПАРТС УКРАЇНА», яка дозволяє ідентифікувати оптимальні стратегії розвитку в умовах нестабільного ринку. − удосконалено підхід до аналізу конкурентного середовища, який включає визначення та візуалізацію оптимальних точок максимального впливу на ринкову частку підприємства, що дозволяє керівництву приймати обґрунтовані рішення для підвищення конкурентоспроможності та забезпечення стійкого розвитку. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи можуть бути використані для підвищення конкурентоспроможності підприємства за допомогою моделювання динаміки ринкових часток в умовах змінної кон'юнктури ринку. Запропонована економіко-математична модель дозволяє підприємствам аналізувати конкурентне середовище, прогнозувати майбутні ринкові частки та приймати обґрунтовані стратегічні рішення. Модель є універсальною та не залежить від розміру підприємства чи галузі, в якій воно працює, що робить її корисною для широкого спектру компаній, які прагнуть зміцнити свої ринкові позиції та підвищити конкурентоспроможність.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання оптимального інвестиційного портфелю підприємства в умовах невизначеності
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Худяк, Артем Сергійович; Рощина, Надія Василівна
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Моделювання оптимального інвестиційного портфелю підприємства в умовах невизначеності» містить 79 сторінок, 5 таблиць, 8 рисунків, 2 додатки. Перелік посилань нараховує 36 найменувань. Метою роботи є розробка теоретико-методичних засад та практичних рекомендацій щодо моделювання оптимального інвестиційного портфелю підприємства в умовах невизначеності. Об'єктом дипломної роботи є процес формування оптимального інвестиційного портфелю. Предмет дипломної роботи – сукупність теоретичних та практичних положень щодо моделювання оптимального інвестиційного портфелю в умовах невизначеності. Методи дослідження. У процесі виконання дипломної роботи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти застосовувалася сукупність загальних та специфічних методів аналізу. Зокрема, використовувалися метод логічних узагальнень, абстрактно-логічний метод, причинно-наслідковий аналіз, а також дані статистичної та бухгалтерської звітності підприємств. Для моделювання оптимального інвестиційного портфелю застосовувалися економіко математичне моделювання, методи оптимізації (лінійне та нелінійне програмування), програмні засоби (Excel та Python). Теоретичною основою дослідження стали роботи науковців у сфері інвестиційного портфельного менеджменту. Використовувалися загальнологічні (аналіз, синтез, індукція, дедукція, аналогія, моделювання) та емпіричні методи (спостереження, експеримент, порівняння, вимірювання). Результати роботи. За результатами проведеного аналізу та дослідження було розроблено оптимальну модель інвестиційного портфелю підприємства в умовах невизначеності. На основі моделювання визначено оптимальний баланс між доходністю та ризиком для активів ПРАТ "Оболонь". Економічний ефект від впровадження запропонованих заходів полягає у зниженні ризиків та підвищенні стабільності фінансових результатів компанії. Результатом є підвищення ефективності управління інвестиційним портфелем та забезпечення довгострокового зростання прибутковості підприємства. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи та надані рекомендації можуть бути використані керівництвом ПРАТ "Оболонь" для удосконалення стратегії управління інвестиційним портфелем. Також вони можуть бути корисними для інших підприємств, що прагнуть оптимізувати свої інвестиційні портфелі в умовах невизначеності. Запропонована модель може стати основою для подальших досліджень та вдосконалення методів аналізу фінансових ризиків.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання економічної безпеки підприємства в трансформаційних умовах
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Тарнавська, Владислава Валеріївна; Мажара, Гліб Анатолійович
    Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Моделювання економічної безпеки підприємства в трансформаційних умовах» містить 91 сторінку, 11 таблиць, 15 рисунків, 2 додатка. Перелік посилань нараховує 35 найменування. Метою роботи є побудова-економіко-математичної моделі для підвищення адаптивності та зниження ризиків підприємства щляхом комплексного аналізу економічної безпеки в умовах трансформацій. Об'єктом дипломної роботи є процес забезпечення економічної безпека підприємства. Предмет методи і процедури моделювання та аналізу впливу зовнішніх і внутрішніх чинників на економічну безпеку підприємства. Методи дослідження. У процесі виконання дипломної роботи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти застосовувалися методи логічних узагальнень, абстрактно-логічний метод, причинно-наслідковий аналіз, а також метод Монте-Карло для моделювання економічної безпеки. Аналітична інформація базувалася на статистичній і бухгалтерській звітності підприємства. Теоретичною основою стали роботи провідних зарубіжних та вітчизняних вчених, присвячені питанням економічної безпеки, фінансового аналізу та діяльності підприємств в умовах трансформацій. Результати роботи. За результатами проведеного аналізу та дослідження було розроблено модель оцінки економічної безпеки підприємства в умовах трансформацій. На основі моделювання визначено можливі фінансові сценарії для ПрАТ "Оболонь". Економічний ефект від впровадження запропонованих заходів полягає в підвищенні фінансової стійкості та оптимізації витрат. Результатом роботи є підвищення здатності підприємства адаптуватися до економічних викликів та забезпечення його стабільного розвитку в умовах нестабільної економіки. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати роботи та надані рекомендації можуть бути використані для підвищення фінансової стійкості та економічної безпеки підприємства в умовах трансформацій. Вони можуть бути застосовані керівництвом ПрАТ "Оболонь" для прийняття стратегічних рішень, оптимізації витрат, підвищення ефективності управління грошовими потоками та впровадження інноваційних технологій для забезпечення стабільного розвитку компанії.