Інформаційна система управління та аналізу замовлень телекомунікаційних компаній з використанням мікросервісної архітектури

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2022

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

Актуальність теми. З розвитком комп`ютерних технологій та програмування все більше процесів в бізнесі та в побуті почали автоматизуватися. Сфера телекомунікацій також почала автоматизовуватись. Телекомунікаційним компаніям потрібно було зберігати дані клієнтів, налагоджувати процес замовлення продуктів, вести облік ресурсів, надавати своєчасно послуги та сервіси. Раніше всі ці задачі виконувалось повністю вручну, що вимагало багато часу та людського ресурсу. Наразі ця функціональність реалізована в системах, які зараз називаються BSS та OSS. Як правило це доволі великі та об`ємні системи, які розробляються десятки років великими корпораціями та коштують доволі дорого. Але невеликі провайдери не мають можливості придбати такі системи для своїх потреб, тому як правило замовляють такі системи на аутсорсі або розроблюють самі. Як правило такі системи все одно дорого обходяться і мають мізерну функціональність та застарілий інтерфейс користувача. Також будь-якому бізнесу потрібно підраховувати свої прибутки та витрати, проводити аналітику, прогнозувати прибутки для коригування стратегії розвитку та пропозицій для збереження та притоку клієнтів. Мета роботи заключається в створенні системи, що забезпечує реєстрацію нових користувачів, автоматизує процес виконання замовлення, реалізує всі перевірки, веде облік ресурсів компанії та надає аналітику бізнесу, а саме – когортний аналіз, бізнес метрики та прогнозування прибутку. Об’єктом дослідження є процес виконання замовлень для підключення абонентів до мережі. Предметом дослідження є система, що автоматизує процес виконання замовлення та надає аналітику даних для невеликих провайдерів телекомунікаційних послуг. Методи дослідження. В роботі використовуються сучасні технології та методи розробки систем з використанням мікросервісної архітектури, а також продвинуті підходи до аналітики та прогнозування. Насамперед, мови програмування Java, Python, TypeScript, фреймворки Spring, Angular, бібліотеки Flask, sktime, scikit-learn, СУБД PostgreSQL, MongoDB, брокер повідомлень RabbitMQ та система автоматизації збирання, розгортання, контейнеризації Docker. Практичне значення полягає в можливості використання системи реальними провайдерами телекомунікаційних послуг, що зекономить час та кошти цільових компаній, а також дозволить більш коректно скласти стратегію по розвитку бізнесу та утриманню клієнтів. Публікації. Залевська О.В., Гагарін О.О., Комісаров І.А. Особливості структури систем обробки замовлень абонентів телекомунікаційних послуг / Прийнято до друку у “Сучасні проблеми моделювання” випуск 25. Структура та обсяг дисертації. Магістерська дисертація складається зі вступу, п`яти розділів, висновку, переліку посилань з 26 найменувань, містить 65 рисунків, 10 таблиць та 14 формул. Повний обсяг магістерської дисертації складає 169 сторінки, з яких перелік посилань займає 2 сторінки, додатки займають 58 сторінку.

Опис

У даній статті розглянуто структуру, функціональність ініціалізації замовлень клієнтів телекомунікаційних послуг та способи їх обробки. Розглянута проблема організації системи обробки замовлень для підключення абонентів до мобільної або інтернет мережі провайдера. Розроблено та проаналізовано моделі систем обробки замовлень, які базуються на системах масового обслуговування та використовують черги для ініціалізації їх обробки. Параметрами порівняння моделей слугують такі показники, як темп надходження заявок, середній час перебування заявки в черзі, середня довжина черги тощо.

Ключові слова

BSS, OSS, мікросервісна архітектура, телекомунікації, аналітика даних, прогнозування, microservice architecture, telecommunications, data analytics, forecasting

Бібліографічний опис

Комісаров, І. А. Інформаційна система управління та аналізу замовлень телекомунікаційних компаній з використанням мікросервісної архітектури : магістерська дис. : 121 Інженерія програмного забезпечення / Комісаров Ілля Андрійович. – Київ, 2022. – 170 с.

DOI