Електронна та Акустична Інженерія: науково-технічний журнал, Т. 4, № 1

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • ДокументВідкритий доступ
    Удосконалена система шумопеленгування безпілотних літальних апаратів
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Козак, А. В.
    Робота присвячена питанням розвитку акустичного напрямку створення засобів виявлення безпілотних літальних апаратів (БПЛА). В основу роботи вказаних засобів покладено принципи шумопеленгування з використанням таких наймінливіших характеристик акустичного поля, як: інтенсивність звуку, частотний спектр та просторовий спектр. Архітектура пристроїв виявлення БПЛА за акустичним полем відповідає алгоритмам відтворення в окремих трактах пристрою ідеології реєстрації та контролю динаміки змінення характеристики акустичного поля , яке визначає вказане змінення як факт виявлення. Технічна реалізація запропонованих вище пристроїв виявлення полягає у створенні тракту паралельних октавних, 1 2 октавних та 1 3 октавних фільтрів, тракту вузькосмугової фільтрації та тракту виявлення за потужністю (інтенсивністю). З метою удосконалення та збільшення надійності виявлення шумопеленгатор доповнено трактом виявлення за взаємним спектром і трактом кореляційного методу пеленгування. Обробка вхідної акустичної інформації виду специфічного шумоподібного сигналу здійснюється шляхом застосуванн інструментального лабораторного пакету програм Lab View та Math Lab. Додамо, що стаття містить теоретичні і практичні результати вимірювань шумового навантаження і дальності дії шумопеленгатора. Експериментальні дослідження в частині виявлення та вимірювання основних характеристик пристрою проведено в лабораторних та натурних умовах. При цьому сьогодення демонструє швидкій розвиток парку БПЛА, що обумовлює актуальність роботи, а розробка пристрою як засобу протидії малим літальним апаратам різного призначення – становить її мету.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розробка апаратно-програмного комплексу «Штучна голова» із використанням обладнання непрофесійного рівня
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Дворник, О. О.
    В даній роботі представлено результати досліджень принципової можливості створення апаратнопрограмного комплексу для акустичної експертизи приміщень із використанням апаратурного обладнання непрофесійного рівня. Показано, що для такого створення необхідно виконати коригування характеристики вимірювального тракту, врахувавши нерівномірність амплітудно-частотної характеристики підсистеми «гучномовець-мікрофон». Із використанням скоригованої таким чином двоканальної вимірювальної системи виконано експериментальні дослідження, спрямовані на оцінювання розбірливості мови, спотвореної реверберацією.
  • ДокументВідкритий доступ
    Прилад для дослідження транспорту кисню в капілярах
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Молебна, М. С.
    В роботі досліджується можливість візуалізації процесу передачі кисню тканинам організму через механізм капілярів. Запропоновано застосувати принцип оксиметрії на мікроскопічному рівні. Сконструйовано та виготовлено експериментальний пристрій на базі вимірювального мікроскопа та відеокамери з високою просторовою роздільною здатністю. Запропоновано й сконструйовано схеми освітлення. Описана структура приладу і його складових частин, описана ідея обробки зображень, отриманих для різних ділянок спектру. В дослідженнях використовувалось вузькосмугове освітлення в області спектральних ліній 527 нм, 585 нм та 650 нм, що формувалось за допомогою інтерференційних фільтрів з шириною смуги пропускання 10-12 нм.
  • ДокументВідкритий доступ
    Електронний помічник для людини з вадами зору
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Пахомов, А. А.; Саган, Р. П.
    Для людей із серйозними вадами зору запропоновано систему, яка допомагає виявляти перешкоди та викликати допомогу в екстреній ситуації. Система побудована на основі мікроконтролера та підключених до нього оптичного, акустичного та електричного сенсорів, а також модулів GPS та GSM. Сенсори забезпечують інформацією про перешкоди, яка передається людині у вигляді акустичних та вібраційних сигналів. Сенсори збирають дані в режимі реального часу і відправляють їх на мікроконтролер для оброблення. Після оброблення сенсорної інформації мікроконтролер надсилає людині вібраційні та акустичні сигнали відповідно на вібратори, встановлені в головці ціпка, і на Bluetooth-гарнітуру. Інтенсивність звукового сигналу та вібрації зростають, коли людина наближається до перешкоди. Позиціювання та прокладання маршруту людини на місцевості здійснюється за допомогою GPS-модуля, а зв’язок в екстреній ситуації забезпечує GSM-модуль. Модулі взаємодіють з людиною за допомогою голосового зв’язку. Це допомагає людині з вадами зору безпечно дістатися до місця призначення. Система живиться від акумуляторної батареї, вмонтованої в ціпок.
  • ДокументВідкритий доступ
    Застосування оракульного концептування при програмуванні дизайну електронних мікросхем
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Зилевіч, М. О.
    У роботі запропоновано розширення принципів адаптивного середовища програмування на основі дослідження інтерсуб’єктивної парадигми шляхом розв’язання програмістських задач з використанням оракульного концептування. Для цього детально розглянуто, що являє собою оракульне концептування, на репрезентативних прикладах показано його використання для вирішення як загального класу задач, так і вузькоспеціалізованих програмістських задач. Розглянуто схему впровадження та реалізації цього методу при розробці цифрового дизайну інтегральних мікросхем. Реалізація даного методу на практиці певним чином уніфікує процес розробки програмного продукту, тим самим зменшує вплив активної ролі суб’єкта і підтримує впровадження інтерсуб’єктивної парадигми.
  • ДокументВідкритий доступ
    Застосування 3D-моделювання в медицині при підготовці до 3D-друку
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Оникієнко, Н. Ю.
    Визначено основну функцію 3D-моделювання при підготовці до 3D-друку в процесі створення медичних моделей, яка полягає у вдосконаленні 3D-сітки моделі за рахунок репарації, згладжування та додавання необхідних елементів. Визначено, що вибір програмного забезпечення для 3D-моделювання залежить від поставленої мети: для роботи з імплантатами та створення пацієнт-специфічних пристроїв можливе використання спеціально розроблених для даних цілей програм, таких як Within Medical та Medical Design Studio; при необхідності високої точності на етапі сегментації зображення можливе використання D2P, створеної для роботи з DICOM-зображеннями; для досягнення швидких результатів, коли не потрібне збереження максимальної точності, можливе використання мобільної версії програмного забезпечення, наприклад, Ossa 3D; для розробки власних інструментів та медичного обладнання можливе використання звичайних програм для 3D-моделювання, таких як Cinema 4D та Blender.
  • ДокументВідкритий доступ
    Осадження тонких плівок оксиду молібдену для гнучкої біорозкладної електроніки
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Дідусь, Р. І.; Лапшуда, В. А.; Гондовська, А. С.; Ященко, О. В.
    У статті розглянуто використання біополімерного матеріалу (наноцелюлози) як гнучкої підкладки для осадження функціональних шарів електронних приладів. Плівки оксиду молібдену осаджувались на поверхню наноцелюлози методом йонно-променевого розпилення в низькотемпературних режимах без наступного відпалу. Було виміряно спектри оптичної прозорості отриманих зразків у вихідному та зігнутому станах та встановлено вплив пружної деформації зразку з радіусом згину 5 мм на коефіцієнт оптичного пропускання в ультрафіолетовому, видимому та інфрачервоному діапазонах спектру. При цьому було показано, що оптична прозорість вихідних зразків під час згину може зменшуватись на 12-15% порівняно з вихідним станом. Мінімальна величина впливу згину на коефіцієнт оптичного пропускання (від 0,7 до 3,3%) спостерігається для плівок оксиду молібдену, синтезованих за температури 50С. Одержані результати можуть бути використані при розробці гнучких електронних приладів на основі оксиду молібдену.