Спосіб стискання зображень з використанням сесійного алгоритму
Вантажиться...
Дата
2023
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Актуальність теми. У сучасному світі, в багатьох областях необхідно зберігати велику кількість зображень, тривалий час, причому без втрати якості. Звідси з’являються накладні витрати на зберігання інформації. Вирішити цю проблему дозволяють алгоритми стискання зображень без втрат.
Крім коефіцієнта стискання, характеристикою реалізацій даних алгоритмів також є швидкість компресії та декомпресії. Існують кодеки з відносною простотою реалізації, що виграють у швидкості, але програють у ефективності стиснення складнішим алгоритмам. Тому робота присвячена розробці модифікованого алгоритму.
Об’єктом дослідження є існуючі алгоритми та способи стискання зображень, а також методи пошуку ключових точок, дескрипторів та зіставлення двох зображень.
Предметом дослідження є алгоритм, який поєднує в собі ефективність та точність способів і методів стискання зображень, їх поєднання, встановлення оптимальних параметрів якості та ефективності стискання зображень за допомогою модифікації.
Мета роботи: створення покращеного алгоритму для зменшення об’єму пам’яті, яку займають стиснуті зображення; проведення порівняльних аналізів з іншими алгоритмами стискання зображень для визначення переваг та недоліків сесійного алгоритму.
Наукова новизна: отримані нові комбінації алгоритмів та оптимальні параметри сесійного алгоритму для стискання зображень, а також порівняльний аналіз з іншими алгоритмами, дослідження яких дозволяє визначити ефективність поданого способу стискання зображень, що є важливим для подальшого розвитку технологій стискання зображень.
Практична цінність отриманих в роботі результатів полягає в тому, що запропонований алгоритм дає можливість стискати зображення для подальшого використання з меншим розміром, ніж існуючі методи стискання зображень, такі як Jpeg або Jpeg2000, за рахунок використання інших технологій та їх сукупності, а також з можливістю навчання, що призведе до збільшення швидкодії.
Апробація роботи. Основні положення і результати роботи були представлені та обговорювались на XV науковій конференції магістрантів та аспірантів «Прикладна математика та комп’ютинг» ПМК-2022 (Київ, 16-18 листопада 2022 р.); IX міжнародній науково-технічній Internet-конференції «Сучасні методи, інформаційне, програмне та технічне забезпечення систем керування організаційно-технічними та технологічними комплексами» (Київ, 25 листопада 2022 р.); XVI міжнародній науково-практичній конференції “MODERN SCIENCE: INNOVATIONS AND PROSPECTS” (Стокгольм, 11-13 грудня 2022 р.). Опубліковані статті в Науковому журналі: «Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки», стаття: «Модифікований алгоритм стискання послідовності зображень» (Херсон, 2023р.) та Міжнародному науковому журналі «Інтернаука» Випуск №4 (Березень), стаття: «Передумови для покращення алгоритмів стискання зображень».
Структура та обсяг роботи. Магістерська дисертація складається зі вступу, чотирьох розділів та висновків.
У вступі подано загальну характеристику роботи, зроблено оцінку сучасного стану проблеми, обґрунтовано актуальність напрямку досліджень, сформульовано мету і задачі досліджень.
У першому розділі розглянуто основні принципи стискання даних, а також проведений аналіз, який дає змогу визначити основні переваги та недоліки кожного принципу стискання, розглянуто існуючі алгоритми стискання зображень та проведений аналіз, який дає змогу визначити кращі сторони та проблемні частини цих алгоритмів.
У другому розділі описано технології та засоби, за допомогою яких було реалізовано модифікацію, їх переваги та засоби, які дозволяють покращити роботу, а також реалізовано існуючий алгоритм, в процесі реалізації представлені проблеми імплементації алгоритмів стискання зображень, за представленими в ньому технологіями для порівняння із модифікацією.
У третьому розділі наведено передумови для покращення алгоритмів та теоретично розраховано ефективність, сформовано підхід, проаналізувавши методи та їх комбінації, зображено реалізацію універсального сесійного алгоритму та представлено його переваги та недоліки.
У четвертому розділі зображена концепція, можливість подальшого розвитку роботи та проведено тестування і порівняння отриманого алгоритму з базовим.
У висновках представлені результати проведеної роботи, аналіз роботи та можливість подальшого покращення.
Робота представлена на 95 аркушах, наведено 8 таблиць, 28 формул, 37 рисунків та містить посилання на список використаних літературних джерел.
Опис
Ключові слова
стискання без втрат, JPEG, lossless compression, descriptor
Бібліографічний опис
Панков, Т. С. Спосіб стискання зображень з використанням сесійного алгоритму : магістерська дис. : 123 Комп’ютерна інженерія / Панков Тимур Спартакович. – Київ, 2023. – 107 с.