Мікросистеми, Електроніка та Акустика: науково-технічний журнал, Т. 27, № 3(122)

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • ДокументВідкритий доступ
    Застосування мережних технологій у малобюджетному телевиробництві
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Щекачихіна, К.А.; Попович, П.В.
    В статті розглянуто класичну схему ефірної студії новин та принцип роботи системи телевізійного мовлення на прикладі стандарту міжнародної системи цифрового телебачення, наведено блок-схему ефірної студії новин, системи цифрового телебачення, а також інтерактивного каналу зв’язку. На базі обладнання з класичної схеми ефірної студії здійснено підбір аналогічного малобюджетного обладнання для організації студії для онлайн- трансляцій, малобюджетність обґрунтовано кошторисом. Розглянуто можливості віддаленого доступу за допомогою підключення через VPN (Virtual Private Network – віртуальну приватну мережу) та через RDC (Remote Desk- top Connection – підключення до віддаленого робочого столу). Здійснено заміри затримки підключення та трансляції. Виділено переваги та недоліки віддаленого підключення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Імітаційне моделювання автономної системи електроживлення на основі сонячних панелей в режимі реального часу
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Андрієнко, Р.Є.; Клен, К.С.
    В статті наведено результати імітаційного моделювання автономної системи електроживлення на основі сонячних панелей з використанням реальних даних в середовищі MATLAB Simulink за умови постійної зміни інсоляції і навантаження. Представлені результати моделювання з використанням даних з дискретністю в 1 хвилину. Описаний метод відбору максимальної потужності від сонячної панелі і методика його розрахунку. Проведено аналіз результатів моделювання.
  • ДокументВідкритий доступ
    Технологічні причини пробою p-n-переходу кремнієвих p-i-n фотодіодів
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Кукурудзяк, М.С.
    Під час виготовлення координатних квадрантних p-i-n фотодіодів з високою напругою зворотного зміщення Uзм≥200 В було спостережено наявність систематичного браку виробів по рівню темнового струму одного (рідше кількох) фоточутливого елемента. Після вимірювання вольт-амперних характеристик побачено, що причиною вказаного є пробій p-n-переходу. Встановлено, що сильний вплив на напругу пробою мають кристалографічні дефекти, зокрема дислокації, механічні порушення, нерівні краї окисної плівки вікон для дифузії, нерівномірний дифузійний профіль, локальний тепловий вплив та ін. Збільшення напруги пробою можливе при збільшенні товщини підкладок, зменшенні концентрації легуючих домішок, чіткому контролю операцій фотолітографії, напилення та приварювання виводів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Система дистанційного моніторингу ваги для бджільництва
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Шилов, Д.Ю.; Ямненко, Ю.С.
    У статті розглянуто існуючі системи дистанційного моніторингу ваги у бджільництві, визначено перспективи удосконалення. Представлено архітектуру розробленої системи дистанційного моніторингу ваги. Об- рано параметри мережі радіозв’язку LoRa та розраховано необхідний час для передачі одного пакету даних між кінцевим пристроєм та майстер-станцією. Проведено порівняльний аналіз методів фільтрації даних тензометричного датчика ваги: рухомий середній фільтр, медіанний фільтр, експоненціальний середній фільтр, фільтр Калмана. Представлено принципові схеми майстер-станції та кінцевого пристрою.
  • ДокументВідкритий доступ
    Одноразові носимі сенсори на основі наноцелюлози для біомедичних застосувань
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Найдьонов, А.О.; Душейко, М.Г.; Коваль, В.М.; Барбаш, В.А.
    В роботі синтезовано і досліджено одноразові носимі сенсори вигину на основі плівок наноцелюлози із стебел міскантусу для моніторингу рухової та м’язової активності людини. Встановлено, що такі сенсори можна використовувати для тестування руху пальця і біцепсу руки протягом принаймні 10-30, а для руху ліктя – протягом 3 повних циклів згину-розгину. Відносна зміна опору сенсора в середньому становила 3%, а час відгуку 0,2-0,3 с. Продемонстровано біорозкладні властивості сенсорів вигину на основі наноцелюлози і встановлено, що втрата маси зразків сенсорів після поміщення їх в грунт на 9 тижнів становила 50%. Таким чином, запропонована технологія виготовлення сенсорів дає змогу отримувати дешеві, легкі, гнучкі одноразові носимі сенсори, що не потребують подальшої утилізація після завершення їх експлуатації.