Інформаційно-аналітичні системи та технології: комп’ютерний практикум
Вантажиться...
Дата
2024
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Даний навчальний посібник описує виконання комп’ютерних практикумів з дисципліни “Інформаційно-аналітичні системи та технології” для студентів спеціальності 051 Економіка. В навчальному посібнику приділено увагу практичним роботам в інформаційно-аналітичних системах і технологіях, студенти знайомляться з сучасними системами управління та базами даних. Навчальний посібник є загальними для всіх студентів і мають надати методичну допомогу з питань підготовки, до комп’ютерних практикумів.
В умовах стрімкого зростання, високої динаміки, складності та багатоаспектності інформаційних потоків значно зріс ступінь невизначеності управлінських завдань, дефіцит часу для прийняття управлінських рішень став актуальним для створення сучасного науково-технологічне середовище для менеджерів. Це середовище має сприяти своєчасному наданню управлінської інформації та аналізу за різних обставин і забезпечувати прийняття ефективних управлінських рішень, особливо управлінських рішень щодо інформаційної безпеки. На сучасному етапі розвитку ринкової економіки технологія управління зазнає фундаментальних змін під впливом нових інформаційних технологій. Особливого поширення набувають інформаційні системи, що використовують комерційні бази даних. У зв’язку з цим важливим завданням вищих навчальних закладів має бути підготовка фахівців, здатних поєднувати економічні знання з широким застосуванням інформаційних систем і комп'ютерної техніки на практиці.
У комп’терних практикумах викладено основи роботи з реляційними базами даних.
Головна мета практикуму:
* оволодіння методами використання однієї з найбільш роз-повсюджених систем керування базами даних Microsoft Access 2007, яка працює, зокрема, в операційних середовищах Windows 13 та Windows NT;
* засвоєння навиків проектування, створення та використання реляційних баз даних.
Компьютерний практикум складається з тринадцяти робіт, які охоплюють методи створення одно - та багатотабличної баз даних, сортування даних у таблицях, фільтрацію даних, зміну структури та екранного образу таблиць, пошук даних тощо. Практикум призначений передусім для студентів економічних спеціальностей.
У локальних і файл-серверних БД, як це випливає з назви, бази даних можуть розташовуватися на машині клієнта (локальні БД) чи на файл-сервері мережі(файлі-серверні БД) .
Ясно, що локальний варіант реально може забезпечити лише однокористувацький режим доступу до даних. Цей варіант роботи зустрічається, але в ньому надзвичайно важко синхронізувати зміст декількох копій БД, кількість копій повинна дорівнювати кількості тимчасово працюючих з даними користувачів.
У файл-серверних БД дані розташовуються на мережевому файл-сервері, тому можуть бути доступними одночасно декільком користувачам, тому до таких БД можливий багатокористувацький режим доступу. Дані в БД зберігаються в єдиному екземплярі, а кожен клієнт у певний момент часу працює з деякої локальною копією цих даних, причому керування даними цілком покладається на клієнтські програми. Саме вони повинні піклуватися про синхронізацію локальних даних на кожному клієнтському місці з вмістом основної (і єдиної) бази даних.
Ефективна робота сучасного офісу неможлива без використання співробітниками загальної бази даних. Спільність БД досягається її установкою в локальній мережі підприємства спеціально для цього виділений комп'ютер (сервер) при одночасному доступі до сервера комп'ютерів користувачів (клієнтів).
Опис
Ключові слова
інформаційно-аналітична система, VBA, MySQL, аза даних
Бібліографічний опис
Цеслів, О. В. Інформаційно-аналітичні системи та технології: комп’ютерний практикум [Електронний ресурс] : методичні вказівки до виконання курсової роботи для студ. спец. 051 «Економіка», освітньої програми “Економічна аналітика”, першого (бакалаврського) рівня вищої освіти / О. В. Цеслів. А. С. Коломієць ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові дані (1 файл: 1,41 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024. – 147 с. – Назва з екрана.