2018-05

Дифузійні покриття на основі алюмінію та хрому отримували порошковим методом сумісно зі співробітниками кафедри МТО інженерно-фізичного факультету НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського». Корозійні та електрохімічні дослідження проводили в 35% та 12% водному розчині H2О2, 15% розчині СН3-СООН, 10%розчині НООС-СООН, 5% розчині H2SО4, а також в розчинах кислот з додаванням інгібіторівкорозії.Встановлено, що нанесення на поверхню титанового сплаву ВТ6 алюмохромового покриття сприяє підвищенню корозійної стійкості в розчині щавелевої та оцтової кислоти, однак отримані покриття стимулюють корозію в розчині сульфатної кислоти.Підвищення їх корозійної стійкості у розчині сульфатної кислоти можна досягнути при використанні інгібіторів-пасиваторів та інгібіторів корозії з водневою деполяризацією. Ведення в розчин щавелевої кислоти 5 г/л катапіну,сприяє збільшенню корозійної стійкості покриття в 49 разів та забезпечуєзахист поверхні на 89%. Встановлено, що дифузійні покриття на основі Crта Alпроявляють високі захисні властивості в розчинах перекису водню різної концентрації та зменшують розклад перекису водню за рахунок меншого вмісту ванадію в покритті.

титан, сплав ВТ6, алюміній, хром, ванадій, дифузійне покриття, мікротвердість, жаростійкість, швидкість корозії, поляризаційні криві

Шведенко, І. А. Корозійна та електрохімічна поведінка титанового сплаву ВТ6 з комплексними покриттями на основі Cr та Al : магістерська дис. : 161 Хімічні технології та інженерія / Шведенко Ірина Анатоліївна. - Київ, 2018. - 115 с.