Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute

18 лютого 2019 року виповнюється 100 років від дня народження видатного українського математика члена-кореспондента НАН України Владислава Кириловича Дзядика, наукова спадщина якого містить значні результати з теорії наближення функцій. Фундаментальні праці вченого належать до конструктивної теорії функцій комплексної змінної. У статті розглянуто дві задачі, розв’язання яких принесли вченому світову славу. Перша — це задача Фавара про найкраще наближення функцій з класів Wr при дробових r, а друга — задача Колмогорова — Нікольського про точні верхні грані відхилень лінійних методів підсумовування рядів Фур’є на деяких класах WrHω. Висвітлено також вагомий внесок В. К. Дзядика в розвиток школи з теорії наближення функцій, поєднання плідної багаторічної наукової творчої праці із блискучою педагогічною діяльністю.

задача Фавара, задача Колмогорова — Нікольського, найкраще наближення, асимптотика верхніх граней, константи Фавара, лінійний метод підсумовування рядів Фур’є, суми Феєра, метод Рогозинського, Favard problem, Kolmogorov–Nikolsky problem, approximation theory, best approximation, Favard constants, Fourier series linear methods summation, Fejér sums, Rogozinski method

Задерей, П. В. Науковий спадок українського математика В. К. Дзядика (до 100-річчя від дня народження) / П. В. Задерей, Н. М. Задерей, Г. Д. Нефьодова // Mathematics in Modern Technical University. – 2018. – Vol. 2018, No 1. – P. 117–129.