Магістерська дисертація Ширченко Богдани Вікторівни на тему «Моделювання та адаптація зелених ланцюгів постачання з дотриманням ЕБСкритеріїв в умовах військової агресії» зі спеціальності 051 «Економіка», освітньопрофесійної програми «Економічна кібернетика», Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Робота виконана в обсязі 104 сторінок, містить 5 рисунків та 28 таблиць. Актуальність теми. Зелені ланцюги постачання (green supply chains) – це підхід до управління ланцюгами постачання, спрямований на зменшення шкідливого впливу на довкілля та забезпечення сталого розвитку. Ця проблема надзвичайно актуальна в сучасному світі, оскільки поєднує в собі проблеми сталого розвитку, екологічної відповідальності та впливу військових конфліктів на глобальні ланцюги постачання. Метою магістерською дисертації є розробка методики адаптації зелених ланцюгів постачання з урахуванням ESG-чинників під час військової агресії. Завдання дослідження: здійснити аналіз і визначити вплив військової агресії на зелені ланцюги постачання; визначити ключові фактори ризику; розробити систему моделей ризик-менеджменту; впровадити методи оцінки ризиків; розробити плани дій та рекомендації. Об’єкт дослідження – процес зелених ланцюгів постачання в умовах військової агресії. Предмет дослідження – розгляд теоретичних положень, моделювання та адаптація зелених ланцюгів постачання в умовах військової агресії з дотриманням ESG-критеріїв. Методи дослідження. Під час наукового дослідження та розробки методів адаптації зелених ланцюгів постачання в умовах військової агресії з дотриманням ESG-критеріїв було використано як загальні, так і специфічні методи, зокрема метод експертних оцінок та метод TOPSIS. Інформаційною базою дослідження стали: концепції зелених ланцюгів постачання, ESG-критерії, ризик-менеджмент, технологічні інновації, аналіз впливу військової агресії та геополітичні ризики, циркулярна економіка, а також екологічна та соціальна відповідальність. Наукова новизна одержаних результатів полягає в впровадженні оригінальних стратегій інтеграції ESG-критеріїв, розробці моделей ризикменеджменту для військового конфлікту, застосуванні циркулярної економіки, інтеграції передових технологій та урахуванні геополітичних аспектів для забезпечення сталості та відповідальності зелених ланцюгів постачання. Практичне значення одержаних результатів роботи полягає у можливості подальшого використання теоретичних та методичних розробок, здійснених у роботі, а також наведених рекомендацій державними органами влади або окремими підприємствами. Апробація результатів роботи: Виступ на конференції з публікацією тез доповіді - Ширченко Б. В., Капустян В. О. Підходи до моделювання та адаптації зелених ланцюгів постачання з дотриманням ESG-критеріїв в умовах військової агресії. Моделювання та прогнозування економічних процесів: матеріали XVII Міжнародної науково-практичної, 7 грудня 2023 року. Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, Видавництво «Політехніка», 2023. URL: https://ecocyber.fmm.kpi.ua/uk/nauka/regulyarni-naukovi-zahody/konferencziyi/. Публікації: Тези: Ширченко Б. В., Капустян В. О. Підходи до моделювання та адаптації зелених ланцюгів постачання з дотриманням ESG-критеріїв в умовах військової агресії. Моделювання та прогнозування економічних процесів: матеріали XVII Міжнародної науково-практичної, 7 грудня 2023 року. Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, Видавництво «Політехніка», 2023. URL: https://ecocyber.fmm.kpi.ua/uk/nauka/regulyarni-naukovi-zahody/konferencziyi/.

зелені ланцюги постачання, ESG-критерії, зелена логістика, військова агресія, математичне моделювання, ризик-менеджмент, green supply chains, ESG criteria, green logistics, military aggression, mathematical modeling, risk management

Ширченко, Б. В. Моделювання та адаптація зелених ланцюгів постачання з дотриманням ESG-критеріїв в умовах військової агресії : магістерська дис. : 051 Економіка / Ширченко Богдана Вікторівна. – Київ, 2024. – 106 с.