Магістерська дисертація Венгеренко Світлани Анатоліївни на тему «Моделювання ефективності економічної діяльності підприємства в умовах військових ризиків» зі спеціальності 051 «Економіка», освітньо-професійної програми «Економічна кібернетика», Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», 2024, Київ. Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Робота виконана в обсязі 119 сторінок, містить 21 рисунок, 27 таблиць та 3 додатка. Список використаних джерел містить 52 джерела. Актуальність теми полягає в тому, що задля ефективного управління підприємством під час повномасштабної війни мають бути чітко сформовані стратегії реалізації виробничих процесів з урахуванням військових ризиків. Раціональне розподілення навантаження та використання сировини для надання послуг з гарячого водопостачання та опалення підприємством дозволить мінімізувати вплив військових ризиків таким чином, щоб підприємство мало достатню економічну ефективність діяльності. Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Магістерська дисертація виконувалась в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відповідно до планів наукових досліджень кафедри економічної кібернетики за темою «Аналітика та моделювання економічного розвитку в імперативах Trans Tech» (№ ДР 0123U101760). Автором узагальнено та проаналізовано вплив військового ризику на економічну ефективність комунального виробничого підприємства. Метою магістерською дисертації є визначення впливу ризиків військової загрози на економічну ефективність комунального підприємства та розроблення стратегій для зменшення негативних наслідків таких ризиків. За умови сформованої мети було поставлено і вирішено наступні завдання дослідження: − проведено аналіз теоретичних характеристик економічної ефективності підприємства; − визначено можливі військові загрози, враховуючи геополітичні та регіональні особливості; − розроблено глибокий аналіз фінансових показників "Теплоенерго"; − розроблено математичну модель для оцінки впливу військових ризиків на фінансові показники; − проведено оцінку негативних наслідків ризиків на виробничий процес, витрати та дохід підприємства; − розроблено стратегії та рекомендації для зменшення впливу військових ризиків; − сформульовано конкретні рекомендації для управління ризиками та підготовлено висновки. Об’єкт та предмет дослідження. Об’єктом дослідження є моделювання ефективності економічної діяльності комунального виробничого підприємства. Предметом дослідження є розгляд теоретичних основ, розроблення та обґрунтування практичних аспектів моделювання та оптимізації економічної ефективності комунального виробничого підприємства в умовах потенційної військової загрози та ризиків. Методи дослідження. Під час проведення дослідження було використано такі методи дослідження як: узагальнення, аналіз, синтез, індукція, дедукція, економіко-математичне моделювання, методи збору інформації, економічний аналіз. Наукова новизна одержаних результатів. Наукова новизна полягає в обґрунтуванні впливу військового ризику на економічну ефективність предмету дослідження та розробці стратегій щодо управління комунальним виробничим підприємством за умов воєнного стану в Україні. У ході дослідження було розроблено економіко-математичну модель, що дозволяє змоделювати поведінку предмету дослідження під час настання кожного з розглянутих військових ризиків. Практичне значення одержаних результатів. Розроблена економікоматематична модель та її результати можуть бути використані комунальним виробничим підприємством під час стратегічного планування майбутніх періодів за умов війни на території України. Апробація результатів роботи: 1. Тези: Венгеренко С.А., Капустян В.О. Раціональність моделювання економічної ефективності комунальних підприємств з урахуванням ризиків військової загрози. Моделювання та прогнозування економічних процесів: матеріали XVII Міжнародної науково-практичній конференції, 7 грудня 2023 року. Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, Вид-во «Політехніка», 2023. URL: https://ecocyber.fmm.kpi.ua/uk/nauka/regulyarni-naukovi-zahody/konferencziyi/ (дата звернення: 31.12.2023) 2. Стаття: Венгеренко С.А., Капустян В.О. Моделювання економічної ефективності підприємства з урахуванням ризиків військової загрози. Електронний журнал «Ефективна економіка». Вип. 12. 2023. С. 16. DOI: https://doi.org/10.32702/2307-2105.2023.12.28 URL: https://www.nayka.com.ua/index.php/ee/article/view/2702/2738 (фахове видання категорії Б) (дата звернення: 21.12.2023)

економічна ефективність, комунальні виробничі підприємства, економіко-математичне моделювання, військовий ризик, невизначеність, economic efficiency, municipal production enterprises, economicmathematical modeling, military risk, uncertainty

Венгеренко, С. А. Моделювання ефективності економічної діяльності підприємства в умовах військових ризиків : магістерська дис. : 051 Економіка / Венгеренко Світлана Анатоліївна. – Київ, 2024. – 119 с.