Автоматизація технологічного процесу отримання алкілбензолсульфонату натрію

Ескіз недоступний

Дата

2024

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

В магістерській дисертації розглядається процес виробництва алкілбензолсульфонату натрію. Метою дослідження є розробка системи, яка допоможе керувати процесом окиснення в технологічному об’єкті контактний апарат на виробництві алкілбензолсульфонату натрію, щоб підвищити ефективність виробництва. Дослідження включало розробку схеми автоматизації контактного апарату для окиснення, а також ідентифікацію моделі досліджуваного об’єкта. На основі моделі, яка показує процес окиснення в контактному апараті, було спроєктовано та досліджено систему керування даними процесом. Система використовує MPC-регулятор і нечітку логіку, щоб забезпечити швидкий вихід на усталене значення з можливістю перерегулювання.

Опис

Ключові слова

контактний апарат, алкілбензолсульфонат натрію, окиснення, оптимізація керування, схема автоматизації, модель, система керування

Бібліографічний опис

Ковальов, Д. Є. Автоматизація технологічного процесу отримання алкілбензолсульфонату натрію : магістерська дис. : 151 Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології / Ковальов Денис Євгенович. - Київ, 2023. – 84 с.

DOI