Джежулей В.О. Забезпечення довговічності роботи надкритичних турбін шляхом раціоналізації притискних зусиль циліндрів. Дисертація на здобуття наукового ступеня магістра за спеціальністю 144 – теплоенергетика. – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Київ, 2024. Дисертаційна робота присвячена вирішенню питання раціоналізації притяжних зусиль в фланцях корпусу турбіни на понадкритичні параметри. Робота є актуальною, оскільки теплові електричні станції є ключовим компонентом енергетичної інфраструктури України, питання їхньої ефективності та довговічності є вкрай важливим. Результат наукової роботи був досягнутий в процесі досліджень які включають аналіз теплового та напружено-деформованого стану корпусних елементів парової турбіни. Методи дослідження роботи містять процес математичного моделювання який основується на фундаментальних концепціях перехідної теплопровідності та механіки твердого тіла – які були враховані та використанні під час проведення моделювання. Сучасні методи інженерного аналізу та чисельні підходи до розв'язання задач математичної фізики застосовувались для отримання результатів аналізу. На підставі проведених досліджень отримано вичерпні наукові результати. Найкритичнішою точкою під час пуску установки є момент набору навантаження та період роботи на потужності 120 МВт, де інтенсивність напружень досягає максимальних показників до 221,1 МПа. Притискні сили на початкових етапах роботи турбогенератора мають характерно домінуючий вплив на його поведінку. Середні значення показників осьових напружень, шпильки фланцевого з’єднання турбіни високого тиску, перевищують існуючи виміри, і потребують уточнення попередніх рекомендацій стосовно раціоналізації притискних зусиль на 9 %. Оновленні зусилля затяжки шпильок, приводять до зниження інтенсивності максимальних напружень з рівня 184.1 МПа до 152.7 МПа, тобто на 17%, що позитивно впливає на зменшення темпів накопичення пошкоджень металу корпусу турбіни.

Джежулей, В. О. Забезпечення довговічності роботи надкритичних турбін шляхом раціоналізації притискних зусиль циліндрів : магістерська дис. : 144 Теплоенергетика / Джежулей Валентин Олегович. – Київ, 2024. – 90 с.