Актуальність теми дослідження. Стрімкий розвиток енергетичної сфери в Україні та світі все більше загострюють питання енергоефективності. Обмеженість ресурсів та зростання тарифів на енергію призводить до зацікавленості споживачів до більш розумного споживання. Одним з перших кроків на шляху до енергоефективності є проведення аудиту та встановлення базового рівня енергоспоживання. Мета і задачі дослідження. Розробка математичної моделі для прогнозування попиту на енергоресурси дошкільного навчального закладу на основі базового рівня енергоспоживання. Об’єкт дослідження. Процеси енергоспоживання в дитячих навчальних закладах, споживачі паливно-енергетичних ресурсів. Предмет дослідження. Методи, засоби розробки базового рівня енергоспоживання для дошкільного навчального закладу, програмне забезпечення для математичного моделювання. Методи дослідження. Науково-методична основа дисертації складається з методів математичного моделювання, таких як: багатофакторна лінійна регресія, метод ARIMA. Наукова новизна одержаних результатів полягає у використанні методу ARIMA для задачі побудови базових рівнів енергоспоживання та прогнозування попиту на паливно-енергетичні ресурси. Практичне значення результатів полягає в реалізації стартап-проєкту впровадження базового рівня енергоспоживання дошкільного навчального закладу для оцінки результативності заходів з енергоефективності та прогнозування попиту на енергоресурси з проведенням енергоаудиту та реалізацією заходів з енергоефективності.

математична модель, прогнозування, базовий рівень енергоспоживання, енергоефективність, енергетичний менеджмент, стартап, дошкільний навчальний заклад, mathematical model, forecasting, basic level of energy consumption, energy efficiency, energy management, startup, preschool teacher institution

Чорний, А. О. Прогнозування попиту на енергоресурси дошкільного навчального закладу на основі базового рівня енергоспоживання : магістерська дис. : 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» / Чорний Андрій Олександрович. – Київ, 2022. – 93 с.