Програмне забезпечення для реалізації каталогу довідників

Розмір пояснювальної записки — 109 аркушів, містить 7 ілюстрацій, 34 таблиці, 2 додатки, 4 розділи та 28 джерела. Актуальність теми. Як бізнес компанії так і сфера освіти постійно розвиваються за рахунок зміни вектору роботи чи введення в дію нових законів. Використання програмного забезпечення для автоматизації процесів та підтримки нових ініціатив стає необхідністю для ефективного функціонування сучасних організацій та установ. Завдяки постійній цифровізації та зміні у способах взаємодії, впровадження нових систем та програм стає критично важливим для забезпечення успішної роботи та відповіді на потреби ринку. Із розвитком будь-якої організації зростає кількість систем та виникає необхідність у організації правильної взаємодії та синхронізації даних. Мета дослідження. Зменшення часу для адміністрування ресурсів компанії за рахунок реалізації каталогу довідників. Для реалізації поставленої мети були сформульовані наступні завдання , а саме: – проаналізувати підходи для організації взаємодії систем; – розробити каталог систем університету; – розробити каталог користувачів університету; – розробити систему розподілу прав та доступів до систем задля збереження цілісності та безпеки системи; – додати моніторинг та логування для відслідковування дій користувачів в системі; – імплементувати можливість повернення до попередніх станів системи. Об’єкт дослідження. Процес розробки каталогу довідників. Предмет дослідження. Методи ефективної організації даних з використанням каталогу довідників. Новизна роботи. Дістало подальшого розвитку використання методів інтеграції складних систем в розрізі систем підтримки та планування навчального процесу, що надає можливості швидкої адаптації до зміни нормативної бази. Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась на кафедрі інформатики та програмної інженерії Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Практичне значення одержаних результатів. У процесі роботи було запропоновано перехід від взаємодії систем за принципом повнозвʼязного графа до архітектури із центральним блоком управління. Розроблено прототип центральної системи “Ядра” із реалізацією каталогів для структури університету та користувачів, розроблено систему прав і доступів. Апробація. Наукові положення дисертації пройшли апробацію на V Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Інженерія програмного забезпечення і передові інформаційні технології SoftTech-2023» – м. Київ. Публікації. Наукові положення дисертації опубліковані в: 1) Дзівідзінська М.І. Програмне забезпечення для реалізації каталогу довідників / М.І. Дзівідзінська, О.Д. Фіногенов // Матеріали V Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених та студентів «Інженерія програмного забезпечення і передові інформаційні технології SoftTech-2023».

каталог довідників, автоматизована система, систем прав і доступів, інтеграція, синхронізація даних. directory catalog, automated system, rights and access system, integration, data synchronization, directory catalog

Дзівідзінська, М. І. Програмне забезпечення для реалізації каталогу довідників : магістерська дис. : 121 Інженерія програмного забезпечення / Дзівідзінська Мар`яна Іванівна. - Київ, 2024. - 135 с.