Використання волокнистих напівфабрикатів із деревини павловнії

Ескіз недоступний

Актуальність теми: розширене використання деревини павловнії з метою отримання якісних волокнистих напівфабрикатів в целюлозно-паперовій промисловості України. Дослідження здатності волокон листяної павловнії до тривалого збереження показників міцності. Мета і задачі дослідження: одержати волокнисті напівфабрикати із швидкорослої деревини павловнії. Провести дослідження натронної делігніфікації деревини з використанням каталізаторів антрахінону та спирту та їх вплив на показники якості, отриманих волокнистих напівфабрикатів. Провести термічне старіння натронних вибілених волокнистих напівфабрикатів з подальшим аналізом їх показників міцності. Об’єкт дослідження: процеси делігніфікації трісок деревини павловнії натронним способом та отриманням волокнистих напівфабрикатів, отримання паперу для гофрування, впливу термічного старіння на показники міцності целюлози. Предмет дослідження: характеристика якості натронних волокнистих напівфабрикатів, визначення впливу штучного старіння на показники міцності волокон із деревини павловнії. Методи дослідження: для проведення аналізу хімічного складу та дослідження якісних показників волокнистих напівфабрикатів застосовували загальноприйняті хімічні, фізико-механічні та фізико-хімічні методи. Наукова новизна одержаних результатів: виготовлено папір для гофрування із волокнистих напівфабрикатів, отриманих за температури 150 С, які відповідають найвищим маркам згідно ДСТУ 7798:2015. Вибілено целюлозу до високого ступеня білості пероксидом водню в один ступінь. Показано, що вибілена натронна целюлоза із деревини павловнії після старіння 144 год зберігає показники міцності приблизно до 50 %. Практичне значення одержаних результатів: проведеними дослідженнями показано отримання добре делігніфікованих напівфабрикатів, їх використання у виробництві паперу широкого вжитку і для довготривалого збереження. Публікації: 1. Спосіб лужної делігніфікації павловнії: пат. 155442 Україна: D21C 3/00: № u 2023 04073: заявл. 29.08.2023; опубл. 29.02.2024, Бюл. № 9. 4 с. 2. Черьопкіна Р.І., Шикунов Н.М., Орлова О.О. Стійкість целюлози з павлонії до тривалого зберігання. XXV Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених “Ресурсоенергозберігаючі технології та обладнання” (15 грудня 2023р. м. Київ) / Укладач Я. М. Корнієнко. – К.: «КПІ ім. Ігоря Сікорського», 2023. – С. 178 – 183. 3. Черьопкіна Р.І., Орлова О.О. Вплив кислотності на процес зберігання паперу. XXIII міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Ресурсоенергозберігаючі технології та обладнання» (3 травня 2023р. м. Київ) / Укладач Я. М. Корнієнко. – К.: «КПІ ім. Ігоря Сікорського», 2023. – С. 120 – 123. 4. Черьопкіна Р.І., Орлова О.О. Сellulose – an alternative raw material for the Production of packaging material. XXIII міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Ресурсоенергозберігаючі технології та обладнання» (5 – 7 грудня 2022 р. м. Київ) / Укладач Я. М. Корнієнко. – К.: «КПІ ім. Ігоря Сікорського», 2023. – С. 229 – 232.

деревина павловнія, тріски, целюлоза, натронне варіння, делігніфікація, антрахінон, етиловий спирт, штучне старіння

Орлова, О. О. Використання волокнистих напівфабрикатів із деревини павловнії : магістерська дис. : 161 Хімічні технології та інженерія / Орлова Оксана Олександрівна. – Київ, 2024. – 132 с.