Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute

У статті досліджено методи підбору теоретичного ймовірнісного розподілу для змодельованих статистичних даних засобами мови статистичного програмування R. Розглянуто графічні засоби підбору закону розподілу: побудова гістограм, емпіричних і теоретичних щільностей і функцій розподілу, P-P і Q-Q діаграм. Досліджено функції оцінювання параметрів законів розподілу методами: моментів, квантілів, найбільшої вірогідності та найменшої відстані. Перевірено гіпотези про закон розподілу за допомогою критерію Колмогорова–Смірнова, а також критеріїв AІC, BІC. Відповідний підбір, як приклад застосування, проведено для зімітованого за спеціальним авторським алгоритмом розподілу максимуму звуження поля Ченцова на певну криву засобами мови R.

мова R, поле Ченцова, ґаусівський процес, метод моментів, метод квантілів, метод найбільшої вірогідності, метод найменшої відстані, критерії згоди, R language, Chentsov field, Gaussian process, method of moments, method of quantiles, maximum likelihood estimation, minimum distance estimation, statistical tests

Диховичний, О. О. Методи знаходження законів розподілів випадкових величин за даними статистичних вибірок засобами мови R / О. О. Диховичний, Н. В. Круглова, О. І. Вирстюк // Mathematics in Modern Technical University. – 2018. – Vol. 2018, No 1. – P. 91–100.