Формувальні матеріали

У підручнику представлено інформацію про історичний розвиток процесів виготовлення ливарних форм і стрижнів та важливі питання формоутворення. Викладено дані про всі матеріали для отримання форм та стрижнів: вогнетривкі наповнювачі, зв’язувальні компоненти, добавки, допоміжні та протипригарні матеріали; наведено процеси приготування сумішей, їх склад, властивості та методи їх визначення; способи регенерації та відновлення сумішей. Висвітлено загальні вимоги до ливарних форм, наведено їх класифікацію; різновиди процесів взаємодії форм із виливками та їх параметри. Підручник призначений для студентів спеціальності 136 «Металургія» освітньої програми «Комп’ютеризовані процеси лиття», може бути корисним для студентів середніх професійних навчальних закладів, аспірантів та наукових співробітників, які працюють у галузі формувальних матеріалів, інженерів-дослідників та майстрів формувальних і стрижневих відділень ливарних цехів, викладачів.

ливарне виробництво, ливарна форма, виливок, властивості сумішей, формувальні матеріали, наповнювач, зв’язувальний компонент, casting, формувальна суміш, foundry, стрижнева суміш, molding material

Лютий, Р. В. Формувальні матеріали [Електронний ресурс] : підручник для студентів спеціальності 136 «Металургія», освітньої програми «Комп’ютеризовані процеси лиття» / Р. В. Лютий, І. М. Гурія ; Нац. техн. ун-т України «Київ. політехн. ін-т ім. Ігоря Сікорського». – Електронні текстові дані (1 файл: 7,41 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. – 257 с. – Назва з екрана.