Комп'ютерна система прогнозування альтернативної електрогенерації на основі метеорологічних даних

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2025

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

Кваліфікаційна робота включає пояснювальну записку (58 с., 21 рис., 2 таб., 3 дод.). Об’єкт розробки – створення комп'ютерної системи прогнозування генерації електроенергії з відновлювальних джерел на основі обробки метеорологічних даних. Реалізована система дозволяє: здійснювати автоматичне отримання погодних даних з відкритих API, прогнозувати обсяг виробленої електроенергії, зберігати, обробляти та аналізувати дані з урахуванням характеристик конкретного користувача , також надавати йому візуально зрозуміле подання результатів. Система побудована за клієнт-серверною архітектурною моделлю, має інтеграцію з базою даних PostgreSQL і передбачає засоби захисту від несанкціонованого доступу. В якості основних технологій застосовано платформу Node.js для серверної частини, Vue.js для клієнтської частини та API метеорологічного сервісу для отримання метеоданних. В ході розробки було здійснено огляд актуальних рішень у сфері прогнозування генерації відновлювальних джерел енергії, визначено функціональні й технічні вимоги до майбутньої системи, розроблено архітектуру програмного комплексу з урахуванням подальшого масштабування, реалізовано серверну логіку, що використовує API, реалізовано інтерфейс для кінцевого користувача, побудовано структуру взаємодії з базою даних PostgreSQL. Впровадження запропонованої системи сприяє більш ефективному використанню відновлювальної енергії, дозволить оптимізувати навантаження на енергомережу та збільшити можливість планування енергоспоживання на основі точного прогнозу.

Опис

Ключові слова

прогноз генерації, відновлювальна енергія, метеодані, node.js, postgresql, api, javascript, vue.js , generation forecast, renewable energy, meteorological data, vue.js

Бібліографічний опис

Горбик, Д. В. Комп'ютерна система прогнозування альтернативної електрогенерації на основі метеорологічних даних : дипломний проєкт ... бакалавра : 123 Комп'ютерна інженерія / Горбик Данііл Васильович. – Київ, 2025. – 75 с.

ORCID

DOI