Інструмент для реактивної роботи з мережею на платформах iOS та macOS

Розмір пояснювальної записки – 107 аркушів, містить 28 ілюстрацій, 23 таблиці, 4 додатки, 22 посилання на джерела. Актуальність теми. У роботі розглянуто проблему в області реактивної роботи з мережею, показано основні особливості існуючих рішень для платформ MacOS та iOS, їх переваги та недоліки. Виявлено потребу в забезпеченні адаптивності та ефективності роботи застосунків під час взаємодії з мережею. Мета дослідження. Основною метою є підвищення зручності роботи з мережевими запитами, асинхронними операціями та управлінням потоками даних. Об’єкт дослідження: мультиплатформений інструмент для роботи з мережею. Предмет дослідження: методи та підходи для реактивної роботи застосунку на платформах iOS та MacOS. Для реалізації поставленої мети сформульовані наступні завдання: - аналіз існуючих рішень; - побудова структури інструменту; - розробка програмного забезпечення; - розгортання бібліотеки. Наукова новизна: набув подальшого розвитку реактивний підхід для забезпечення адаптивності та ефективності роботи застосунків під час взаємодії з мережею. Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що розробникам мобільних та десктопних застосунків на платформах iOS та MacOS надано зручний інструмент для роботи з мережевими запитами, асинхронними операціями та управлінням потоками даних. Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась на кафедрі інформатики та програмної інженерії Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Апробація. Наукові положення дисертації пройшли апробацію на V науково-практичній конференції «SoftTech-2023» та опубліковані у матеріалах конференції.

Swift, робота з мережею, MacOS, iOS, реактивне програмування, reactive programming, networking

Жердій, П. О. Інструмент для реактивної роботи з мережею на платформах iOS та macOS : магістерська дис. : 121 Інженерія програмного забезпечення / Жердій Павло Олександрович. - Київ, 2024. - 107 с.