У статті проаналізовано науково-педагогічну та видавничу діяльність істориків Українського вільного університету в Празі періоду Другої світової війни. Розкрито напрями та зміст наукової роботи викладачів і дисертантів УВУ, тематику навчальних курсів історичних дисциплін та їх актуальність у зазначений період. Виявлено та оцінено внесок наукової й видавничої діяльності цього навчального закладу для популяризації української історії та культури в умовах війни, що проявлявся в виданні наукових праць викладачів та докторантів, продовженні науково-дослідної роботи.

Український вільний університет, історик-емігрант, історія України, Друга світова війна, наукова діяльність, культура, видання, Ukrainian Free University, emigrant historian, history of Ukraine, World War II, scientific activity, culture, publication

Ворон, Н. П. Науково-педагогічна та видавнича діяльність істориків Українського вільного університету в Празі під час Другої світової війни (1939–1945) / Н. П. Ворон // Сторінки історії : збірник наукових праць. – 2023. – Вип. 57. – С. 284-297.