Віртуальна лабораторна робота з дослідження польових транзисторів

Обсяг пояснювальної записки дипломної роботи становить 73 сторінки, які включають в себе 9 розділів, 42 ілюстрації, 6 таблиці, 7 додатків і 14 бібліографічних найменування за переліком джерел посилань. Актуальність теми: Польові транзистори є одними з розповсюджених активних електронних елементів, які дуже широко використовуються, в сучасній радіоелектронній апаратурі як дискретні елементи, в багатьох інтегральних мікросхемах, особливо в комп'ютерних, мікроконтролерах, для узгодження вихідних сигналів з елементами керування та майже в усіх сучасних блоках живлення в інверторах. Студентам потрібно розуміти принципи робити польових транзисторів та особливості їх використання. Лабораторні роботи, які можуть бути виконані на віртуальному макеті, особливо під час дистанційного навчання, допоможуть студентам набути знання з електронних компонент та допоможуть краще розуміти процес, що відбуваються в радіоапаратурі. Мета роботи: Розробити віртуальний макет, який дозволяє дослідити основні характеристики польових транзисторів в рамках дистанційного вивчення дисципліни «Схемотехніка. Частина 1. Електронні компоненти». Та провести провести дослідження основних в типів польових транзисторів на віртуальному макеті використовуючи віртуальну лабораторію для розробки та дослідження електронних схем Multisim. Об’єкт дослідження: лабораторний віртуальний макет для дослідження вольт-амперних характеристик та інших параметрів польового транзистора, підсилювача та ключа зібраного на них. Предмет дослідження: реалізації роботи в віртуальному середовищі, можливості виконання лабораторної роботи без обмежень на типи досліджуваних транзисторів, доступність повторення віртуального макету на фізичній основі. Новизна одержаних результатів: розроблено віртуальну лабораторну роботу, за допомогою якої можна підвищити якість підготовки фахівців спеціальності 172 «Електронні комунікації та радіотехніка» радіотехнічного факультету.

польовий транзистор, вольт-амперна характеристика, віртуальна лабораторія, схеми для дослідження характеристик

Набок, Е. Р. Віртуальна лабораторна робота з дослідження польових транзисторів : дипломна робота ... бакалавра : 172 Телекомунікації та радіотехніка / Набок Едуард Романович. – Київ, 2023. – 100 с.