Сліжевський К.Д. Дослідження ефективності використання теплоти літньої сонячної інсоляції для теплонасосної системи опалення Дисертація на здобуття магістра за спеціальністю 144 «Теплоенергетика». – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київ, 2024 Був проведений ґрунтовний аналіз літературних джерел та статей, що стосувались сонячних колекторів, вертикальних ґрунтових теплообмінників та схем низькотемпературного водяного опалення. На базі котрих зроблено принципову схему комбінованої теплонасосної системи опалення, проведено чисельний та графічний аналіз системи для міста Київ та розрахунки для підбору обладнання, а саме сонячних колекторів, кількості скважин для ґрунтового акумулятора та підібраний тепловий насос. Було запропоновано застосування комбінованої схеми опалення шляхом акумулювання теплоти сонця, що дозволить збільшити ефективність застосування не традиційних джерел енергії. Отримані дані з дослідження можна використовувати для підбору сонячних колекторів та загальної глибини свердловини для комбінованих систем опалення з використанням попередньо акумульованої теплоти сонячної інсоляції в ґрунті. Також с точки зору енергоресурсосбереження дана система є ефективної та має коефіцієнт трансформації в середньому 5.

тепловий насос, ґрунт, вода, опалення, heat pump, soil, water, heating

Сліжевський, К. Д. Ефективність використання теплоти літньої сонячної інсоляції для теплонасосної системи опалення : магістерська дис. : 144 Теплоенергетика / Сліжевський Кирило Дмитрович. – Київ, 2024. – 91 с.