Розробка системи візуального ідентифікування транспорту в режимі реального часу з використанням нейронних мереж

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2023

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

Дипломна робота: 122 ст., 60 рис., 6 табл., 1 додаток, 45 джерел. Об'єктом досліджень є автомобільний транспорт різних категорій з номерними знаками на кадрах з відеокамери. Предметом досліджень є згорткові нейроні мережі для виявлення об'єктів та їх розпізнавання. Програма написана мовою Python. Актуальність роботи полягає в тому що в світі активно впроваджуються різні системи для спрощення методів оплати за користування платними автодорогами. Комп'ютерні рішення, такі як розпізнавання номеру транспортного засобу, дозволяють замінити потребу в будь-яких спеціальних пропускних пунктах, додаткових приладах чи інших видах перепусток. Метою даної роботи є розробка програмного забезпечення для керування системою, яка може містити декілька камер для автоматичного розпізнавання транспортного засобу в режимі реального часу всіма камерами. Система повинна автоматично ідентифікувати проїжджаючий транспортний засіб за його номером та класифікувати за його типом. В результаті роботи було досліджено різновиди моделей для виявлення об’єктів, навчено та протестовану вибрану модель, реалізовано систему розпізнавання в режимі реального часу.

Опис

Ключові слова

штучний інтелект, нейронні мережі, згорткові нейронні мережі, одноетапні моделі виявлення, artificial intelligence, neural networks, convolutional neural networks, one-stage detection models

Бібліографічний опис

Бут, І. О. Розробка системи візуального ідентифікування транспорту в режимі реального часу з використанням нейронних мереж : дипломна робота ... бакалавра : 122 Комп'ютерні науки / Бут Ігор Олегович. – Київ, 2023. – 122 с.

DOI