Удосконалення технології виготовлення паперу санітарно-гігієнічного призначення

Ескіз недоступний

2020-12-20

Актуальність теми. Процес виробництва паперу і картону є досить складним та багатоопераційним процесом. Причиною є витрати електричної та теплової енергії, свіжої води, виробничих відходів та стічних вод. На даний час дуже актуальним питанням є розроблення інноваційних рішень у виробництві санітарно-гігієнічного виду паперу, та раціональне використання сировинних ресурсів. Мета і задачі дослідження: Мета роботи — підвищити продуктивність папероробної машини, зменшити енерговитрати під час сушіння паперу санітарно-гігієнічного призначення та забезпечити сприятливі та менш небезпечні умови праці. Для досягнення мети було поставлено наступні задачі: 1) встановити ковпак Янкі-циліндра з використанням подвійної системи пари; 2) встановити систему пиловловлювання; Об’єкт дослідження: процес сушіння паперу санітарно-гігієнічного призначення контактно-конвективним способом та пиловловлювання. Предмет дослідження: ковпак Янкі-циліндра з використанням подвійної системи пари, система пиловловлювання. Методи дослідження: Для виpішення поставлених задач було проведено методи емпіричного дослідження, теоретичного дослідження, зроблено аналіз модернізацій та вдосконалень діючих підприємств. Практичне значення одержаних результатів: результати магістерської дисертації можуть бути впроваджені на підприємствах паперової галузі промисловості для підвищення продуктивності папероробної машини та забезпечення сприятливих та менш небезпечних умов праці. Досліджено властивості паперу, технологічні характеристики обладнання та технології виготовлення санітарно-гігієнічного виду паперу. Наведено показники якості сировини, хімікатів та готової продукції. Розроблено технологічну схему виробництва санітарно-гігієнічного виду продукції, а саме паперу-основи для серветок. Розраховано тепловий баланс контактно-конвективного способу сушіння паперу. Проведено розрахунок та вибір основного обладнання у відповідності до продуктивності технологічного потоку. Розглянуто основні шкідливі фактори, які впливають на безпеку працівників цеху з виробництва паперу. Апробація результатів дисертації: Матеріали магістерської дисертації було розглянуто на XVІІІ Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Ресурсозберігаючі технології та обладнання», Київ, 21-22 травня, а також на XІX Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Ресурсозберігаючі технології та обладнання», Київ, 21-22 листопада 2020 року. Публікації: за результатами дисертаційної роботи опубліковано 2 тези доповідей на міжнародних конференціях.

папероробна машина, сушіння, пиловловлювання, ковпак, янкі-циліндр, папір-основа

Колесникова, О. С. Удосконалення технології виготовлення паперу санітарно-гігієнічного призначення : магістерська дис. : 161 Хімічні технології та інженерія / Колесникова Олена Сергіївна. – Київ, 2020. – 68 с.