В КПІ ім. Ігоря Сікорського функціонує організаційна структура для управління енергоспоживанням студмістечка, що включає як організаційні, інформаційні, так і технічні заходи, зокрема створення системи віддаленого енергомоніторингу. У даному дослідженні розглядаються інжинірингові аспекти формування системи енергоменеджменту для різних типів споживачів. Метою роботи є удосконалення існуючих і розробка нових інноваційних управлінських методів і засобів енергетичного менеджменту з урахуванням параметрів об’єктів управління; урахування взаємозв’язку джерел генерації енергії, теплового захисту, параметрів мікроклімату приміщень. Об’єкти, які знаходяться на балансі університету, також є дослідним майданчиком для різноманітних дослідницьких робіт, чому всіляко сприяє служба енергоменеджменту в рамках співпраці з іншими структурними підрозділами, факультетами та катедрами. Поступово впроваджується система віддаленого моніторингу на базі програмного забезпечення, що включає автоматизоване робоче місце енергоменеджера, геоінформаційну карту інженерних мереж та будівель кампусу, температурний моніторинг у приміщеннях, автоматизований облік та аналітичний блок з можливістю прогнозування енергоспоживання.

кампус, будівля, служба енергоменеджменту, енергоспоживання, енергетичний моніторинг, campus, building, energy management service, energy consumption, energy monitoring

Розвиток системи автоматизованого моніторингу та аналізу енергоспоживання в КПІ ім.Ігоря Сікорського / Шевченко О. М., Шовкалюк М. М., Степанець О. В., Швайко В. Г. // Енергетика: економіка, технології, екологія : науковий журнал. – 2021. – № 3. – С. 93-100. – Бібліогр.: 13 назв.