У статті простежуються комунікативні канали формування освітньо-культурного простору Умані в добу Російської імперії на етапі входження цього міста в модерне життя. Стверджується, що міжкультурні комунікації етнічних, релігійних, станових спільнот розгорталися в освітніх установах, закладах культури, громадських організаціях, завдячуючи пресовим виданням. З’ясовується роль у трансформаціях культурного повсякдення Умані імперської влади, міського самоврядування, інтелігенції міста. Зауважується, що в пульсації культурного простору проглядалась як цілісність, так і сегментованість.

освітньо-культурний простір, Умань, міжкультурні комунікації, міська інтелігенція, освітні установи, заклади культури, громадські організації, educational and cultural space, Uman, intercultural communications, urban intelligentsia, educational institution, cultural institution, public organization

Прищепа, О. П. Освітньо-культурний простір Умані крізь призму комунікативних практик містян (кінець ХVІІІ — початок ХХ ст.) / О. П. Прищепа // Сторінки історії : збірник наукових праць. – 2023. – Вип. 57. – С. 70-86.