Ескіз недоступний

2021-12

Магістерська дисертація викладеннв на 83 сторінках, літературних джерел 59, серед них 28 іноземних; рис. 26; табл. 2; 3 додатки. Актуальність теми. Анатомо-морфологічні особливості будови грудного відділу, домінування хронічного больового синдрому, є причиною невеликого обсягу досліджень в напрямку фізичної терапії осіб з вертеброгенними торакалгіями, хоча їх поширеність складає близько 25,4 % на кожних 100 опитаних пацієнтів з болями в спині. За іншими даними мінімум один пацієнт зі 35 опитаних скаржиться на болі в грудному відділі між лопатками зокрема. З огляду на це особливості класичного поєднаного застосування засобів фізичної терапії та оздоровчої фізкультури вивчені недостатності в області відновлення пацієнтів з торакалгіями вертеброгенного генезу, проте за останні року підвищилась тенденція до вивчення новітніх методів у даній сфері. Мета роботи: розробити та оцінити ефективність програми фізичної терапії для людей з вертеброгеними торакалгіями. Задачі дослідження: за інфомаційними джерелами провести аналіз існуючих закордонних та вітчизняних програм фізичної терапії для людей з вертеброгенними торакалгіями; розкрити епідеміологію, етіологію та патогенез, клінічні прояви та діагностику синдрому; розробити методологічні підходи до побудови програми фізичної терапії, скласти її блок-схему; оцінити ефективність програми фізичної терапії для осіб з вертеброгенними торакалгіями та порівняти із стандартизованою програмою. Об’єкт дослідження – функціональний стан шийного та грудного відділу хребта у людей з вертеброгенними торакалгіями. Предмет дослідження – зміст та структура програми фізичної терапії для хворих з вертеброгенними торакалгіями. Методи дослідження: аналіз спеціальної науково-методичної літератури та джерел інформації; методи клінічного дослідження (контент-аналіз історії хвороби, обстеження, анкетування); інструментальні методи дослідження (огляд, анкетування, візуально-аналогова шкала болю (VAS); опитувальник оцінки якості життя SF-36; мануальне м’язове тестування, оцінка плечового індексу; метод математичної статистики. Наукова значимість. На основі теоретичного аналізу літературних джерел з напряку фізична терапія при торакалгіях, систематизованно данні та проведенно глибининий аналіз результатів попередніх досліджень, що дало змогу розробити методологічні вказівки до створення програм та скласти авторську програму що окрім традиційних методів (масаж, РГГ, ЛГ, тренажери С.М. Бубновського, лазеротерапія) та новітніх (система TRX, концепція Міллігана, SIS-терапія) дало змогу досягти доставлених цілей, а саме повернуту пацієнтів до активного життя, підвищити його якість та працездатність. Практичне значення одержаних результптів. Викладені у магістирській дисертації матеріали з тематики фізичної терапії осіб з вертеброгенними торакалгіями можуть бути використані в діяльності спеціалізованих лікувальних і реабілітаційних закладів, медичних центрах, фітнес-центрах, на практичних заняттях студентів вищих навчальних закладів з фізичного виховання і спорту, кафедрах фізичної терапії, ерготерапії. За результатами дослідження було опубліковано 1 стаття та 3 тези.

фізична терапія, грудний відділ, торакалгія, кінезіотерапія, біль, фізіотерапія, масаж, chest, physical therapy, thoracalgia, pain, massage, kinesiotherapy, physiotherapy

Данько, Д. І. Методологічні підходи до побудови програм фізичної терапії у хворих з вертеброгенними торакалгіями : магістерська дис. : 227 Фізична терапія, ерготерапія / Данько Дарина Ігорівна. – Київ, 2021. – 93 с.