Дана робота присвячена розв’язку проблеми порушення кібербезпеки у інформаційних системах вищих навчальних закладів, викликаної зростанням атак та кіберінцидентів та незадовільним станом їх захищеності на нижніх рівнях ІС ВНЗ. Вищі навчальні заклади, зокрема університети, зберігають конфіденційні дані, які повинні бути захищені від несанкціонованого доступу. Сюди входять персональні дані студентів і співробітників, поточні дані навчального процесу, а також дані досліджень ВНЗ, тому створення систем захисту цифрових даних в мережі Інтернеті стає все більш важливим і актуальним завданням. Ці системи забезпечать безпеку та цілісність даних, а також запобігатимуть їх витоку та крадіжці. В Україні, зокрема, є багато компаній та установ, які потребують надійного захисту цифрових даних. Побудова такої системи може стати ефективним рішенням для задоволення потреб ринку.

кібербезпека, захист персональних даних, інформаційні технології, RBAС, personal data protection, information technology, cybersecurity

Стурчак, М. С. Система захисту цифрових даних на кафедрі вищого навчального закладу, що забезпечує безпеку даних в режимі онлайн : магістерська дис. : 125 Кібербезпека / Стурчак Максим Сергійович. – Київ, 2022. – 99 с.