Особливості функціональної підготовки студентів, які займаються плаванням

Видавнича група «Наукові перспективи»

У статі розглянуто підвищення функціональної підготовки студентів, які займаються плаванням за допомогою традиційних та нетрадиційних засобів як у воді тау і на суші. Зазначено, що важливим видом рухових навантажень у фізичному вихованні молоді є плавання. Його навчання має функції державного значення: запобігає нещасним випадкам на воді; є оздоровчим заходом; суттєво підвищує фізичний, розумовий і психічний розвиток особистості та піднімає її соціальний статус, адаптуючи до життєдіяльності. Визначено, що фізична підготовка людини, яка визначається рівнем розвитку основних фізичних якостей, є основою високої працездатності у всіх видах спортивної діяльності. Спортивний результат у плаванні багато в чому обумовлений рівнем розвитку функціональних здібностей організму. Функціональні тренування - це вид тренувань, які розвивають силу, витривалість, координацію, а також залучають до роботи великий м'язовий масив (а не тільки будь-яку окрему групу м'язів), що підвищує загальну ефективність заняття. Функціональні тренування поєднують у собі як кардіонавантаження, так і силові вправи. Одним з основних завдань при систематичних тренуваннях є підвищення функціональної підготовленості студентів. Для зростанням рівня тренованості необхідно поступове підвищувати навантаження та працювати над розвитком слабких сторін. Однією з фізичних якостей над якою необхідно наполегливо працювати є витривалість. Підвищення рівня порога анаеробного обміну дозволяє спортсмену пройти більшу частину дистанції в аеробних умовах та використовувати анаеробні резерви під час фінішного прискорення. Встановлено, що існує певна етапність у формуванні структури фізичної та функціональної підготовленості спортсменів. У процесі адаптації відбувається збільшення спеціальної працездатності, що супроводжується зниженням частки розвитку потужності та рухливості на тлі підвищення рівня стійкості, економічності та ступеня реалізації можливостей функціональних систем.

плавання, функціональна підготовка, студенти, навчання, спорт

Особливості функціональної підготовки студентів, які займаються плаванням / Карпюк І. Ю., Обезюк Т. К.,Зубко В. В., Черевичко О. Г., Смірнов К. М. // «Перспективи та інновації науки (Серія «Педагогіка», Серія «Психологія», Серія «Медицина»)»: журнал. - 2023. - Випуск № 8(26). - С.146-155.

Зібрання